پیام جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور) به کنگره وحدت

پیام جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور) به کنگره وحدت
در دفاع از سوسیالیسم (۵۹)
سه‌شنبه, 27. مارس 2018 - 11:02

در دفاع از سوسیالیسم (۵۹)

پیام به کنگره وحدت

 

سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت، سازمان اتحاد فدائیان خلق – طرفداران وحدت و کنشگران چپ

 

 

رفقا!

خبر برگزاری کنگره وحدت «سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت»، «سازمان اتحاد فدائیان خلق- طرفداران وحدت» و «کنشگران چپ» در روزهای آتی برای ایجاد تشکلی نوبنیاد در خانواده چپ ایران و مشاهده اینکه بیش از ده سال، تلاش بخشی از سازمان‌ها و فعالین چپ دمکرات ایران به بار نشسته و کنگره وحدت تشکیل داده‌اند، مایه خوشحالی ما هم گردید. به‌عنوان «جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت» در داخل کشور این اقدام را به دوستان و رفقای حاضر در کنگره وحدت تبریک گفته و برای اعضا و رهبران این تشکل جدید آرزوی موفقیت می‌نماییم. از اینکه جمعی از «چپ‌های دمکرات و سوسیالیستی» ایران بعد از سال‌ها تشتت و جدائی، رویکردی همگرایانه پیش‌گرفته‌اند خشنودیم. بخصوص اینکه تشکل نوبنیاد عموماً از جمع فدائیانی شکل‌گرفته که در سال‌هایی نه‌چندان دور هم راه با آن‌ها در چارچوب سازمانی واحد مبارزه می‌کردیم. ما بازآیی شما دوستان و رفقا در این گرد هم‌آیی را مثبت ارزیابی می‌کنیم؛ اما همان‌طور که در بیانیه‌های شماره ۴۴ و ۵۱ «در دفاع از سوسیالیسم» نیز پیش‌بینی کردیم همچنان نگران اضافه شدن نام و یا نام‌های دیگری به خانواده چپ ایران و به‌ویژه در خانواده فدائیان هستیم.

 

رفقا!

باید به اطلاع شما برسانیم که حس تعلق ما به رویکرد کنگره وحدت که در پیش‌نویس اسناد ارائه‌شده‌اش متجلی است، در موقعیت ضعیفی قرار دارد و مواضع متجلی در اسناد ارائه‌شده به کنگره نمی‌تواند موجب همراهی سازمانی ما با شما در چارچوب تشکل نوبنیاد باشد. هرچند که این اسناد پیشنهادی است، و آنچه ملاک عمل خواهد بود اسناد مصوب است. بدین سبب با نگرانی و امید مسئولانه نظاره‌گر تلاش‌های شما و نتایج نهایی کنگره خواهیم ماند.

 

رفقا!

لازم است بار دیگر یادآوری کنیم، هرچند در دو سه دهه اخیر برنامه، مواضع و رویکردهای سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت که ما خود را جمعی از هواداران آن می‌دانیم، عموماً مورد تأیید ما نبود، بااین‌حال همان‌طور که در بیانیه‌های شماره ٣۷ و ۵۱ «در دفاع از سوسیالیسم» نیز متذکر شدیم به دلیل عدم امکان گرد هم‌آیی رفقای داخل و خارج در شرایطی دمکراتیک و برابر حقوق جهت تصمیم‌گیری در خصوص سرنوشت سازمان، با سازمان ماندیم. چراکه معتقد بودیم و هستیم در این خانه سهمی ‌داشته و داریم. گذشته مشترک و نام «فدائیان خلق ایران» مهم‌ترین دلیل همراهی ما با سازمان‌ علیرغم تفاوت در دیدگاه‌هایمان بود. متأسفانه با تصویب اسناد پیشنهادی و ایجاد تشکلی جدید متفاوت با هویت بنیادین و بدون نام «فدائیان خلق ایران» که محتمل نیز به نظر می‌رسد، پیوندهای دیروزی فرو خواهد ریخت و دلیلی منطقی و حتی عاطفی برای تداوم باهم بودنمان وجود نخواهد داشت. امیدواریم آن پیوندهای مشترک برای باهم بودن ما و شما در زیر سقف نام «فدائیان خلق ایران» همچنان باقی بماند.

 

رفقا!

علیرغم آنکه اسناد ارائه‌شده به کنگره نتوانسته نظر موافق حداقلی ما را در حمایت از خود جلب کند، بااین‌همه در صورت ارائه و یا تصویب اسنادی که متضمن حداقل خواسته‌های ما باشند، مطمئناً همراهی و حمایت ما را از تشکل جدید در پی خواهد داشت. اهم خواسته‌های ما:

۱- جانب‌داری صریح از طبقۀ کارگر و زحمتکشان در مبارزات طبقاتی، در نبرد کار و سرمایه و دفاع از همبستگی جهانی کارگران.

۲- حمایت از مبارزات ضد امپریالیستی خلق‌های منطقه و جهان و مبارزه با تفکری که درصدد نفی و نادیده گرفتن نقش امپریالیسم در سلطه و انحصار بوده و سبب حذف واژه "امپریالیسم" از ادبیات سیاسی سازمان و اسناد پیشنهادی به کنگره وحدت شده است.

۳- داشتن صراحت لازم در مورد اصلاح‌ناپذیری جمهوری اسلامی، مرزبندی قاطعانه با اصلاح‌طلبان حکومتی و ضرورت گذر از جمهوری اسلامی با تکیه‌بر جنبش‌های اجتماعی، اجتناب از نفی انقلاب در هر شرایطی و اتکای صرف بر اصلاح در تحولات اجتماعی.

۴- دفاع از حقوق انسانی و دموکراتیک ملیت‌ها و اقوام غیر فارس، محکوم کردن ستم ملی – اتنیک در ایران، دفاع از سیستم عدم تمرکز در شکل فدرالیسم و رسمیت زبان ملیت‌های دیگر در مناطق زیست آن‌ها.

۵- بهاء دادن به فعالین داخل کشور و ارتقاء نقش آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های و رویکردهای سازمان.

۶- حفظ نام "فدائیان خلق ایران" برای تشکل جدید.

رفقا!

حتی اگر رویدادهای آتی چنان پیش رود که نگرانی مسئولانه ما از هر آنچه می‌توانست همراهی ما با شما را زیر سؤال ببرد، تشدید شود. شما همچنان از نزدیک‌ترین رفقای ما در میان نیروهای چپ و در جبهه دمکراتیک کشورمان خواهید بود. برای شما و کنگره پیش رو آرزوی موفقیت می‌نماییم.

 

جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت(داخل کشور)

۷ فروردین ۱٣۹۷

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.