يكشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲

گزارش برگزاری اولین سالگرد حزب چپ ایران (فدائیان خلق) و بزرگداشت جنبش فدائیان خلق در بروکسل

۲۳ بهمن ۱۳۹۷

خوشبختانه بحث و گفتگوها پس از پایان مراسم ادامه یافت و در حدود ۲۵ نفر در سالن جلسه تا ساعت یازده شب باقی ماندند و هر یک نظرات خود را در مورد حزب چپ ایران، جریانات اپوزیسیون، انقلاب بهمن و ... برای حاضرین و مسئولین حزب چپ ایران مطرح کردند. جلسه بروکسل جلسه موفقی بود و بسیاری از شرکت‌کنندگان فضای جلسه را صمیمی و موضوعات بحث را آموزنده و مفید دانستند. 

برنامه‌ای به دعوت حزب چپ ایران (فدائیان خلق) واحد بلژیک در روز شنبه ۹ فوریه از ساعت پنج و نیم تا هشت و نیم شب به مناسبت سالگرد تأسیس حزب چپ ایران و بزرگداشت جنبش فداییان خلق در بروکسل برگزار شد. در این مراسم تعدادی از اعضا، دوستداران حزب و تعدادی از فعالین سیاسی و فرهنگی ایرانیان ساکن بلژیک(۵۰ نفر) شرکت کردند. این برنامه به‌صورت مستقیم از شبکه مجازی فیس‌بوک پخش شد. و بیش از ۶۰۰ نفر آن را دیدند. در این برنامه مسئولان هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق) رفقا فرزانه عظیمی، علی پورنقوی، مسعود فتحی و مهدی پرویز حضور داشتند. پس از خوشامدگویی مجری برنامه از شرکت‌کنندگان در مراسم دعوت کرد که بایستند و یک دقیقه سکوت به یاد و احترام همه جان‌باختگان راه آزادی کنند.

در ادامه از رفیق علی صمد دعوت به عمل آمد که پیام حزب چپ ایران (فدائیان خلق)- واحد بلژیک را برای حاضرین بخواند. سپس نوبت به میهمان برنامه رفیق فرزانه عظیمی رسید که به‌عنوان یکی از دو مسئول هماهنگی هیئت سیاسی - اجرایی، بحث خود را که اختصاص به "حزب چپ و سیاست اتحادها" داشت را برای حاضرین در برنامه طرح کند. رفیق فرزانه نقطه نظرات حزب را به شکلی خیلی روشن توضیح داد. در این بخش از برنامه نوبت در اختیار یکی دیگر از میهمانان عزیز برنامه آقای رسول گذاشته شد تا چند شعر خود را در مراسم برای حاضرین بخواند.

قسمت اول برنامه به پایان رسید و ۱۵ دقیقه استراحت داده شد و سپس نوبت به دیگر مهمان برنامه رفیق علی پورنقوی که یکی دیگر از مسئول هماهنگی هیئت سیاسی - اجرایی حزب چپ ایران است، رسید. موضوع سخنرانی رفیق “ حزب چپ به‌عنوان یک حزب برنامه‌ای و تحول‌خواه” بود.

بعد از سخنرانی رفیق پور نقوی، هر دو مهمان برنامه به مدت یک ساعت به پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان در مراسم پرداختند. فضای جلسه بسیار دوستانه و صمیمی بود و دوستان شرکت‌کننده تلاش می‌کردند با طرح سؤالات مشخص در خصوص سخنرانی‌های انجام‌شده برخورد فعال داشته باشند.

در پایان برنامه از همه شرکت‌کنندگان در مراسم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) واحد بلژیک پذیرایی صورت گرفت. خوشبختانه بحث و گفتگوها پس از پایان مراسم ادامه یافت و در حدود ۲۵ نفر در سالن جلسه تا ساعت یازده شب باقی ماندند و هر یک نظرات خود را در مورد حزب چپ ایران، جریانات اپوزیسیون، انقلاب بهمن و ... برای حاضرین و مسئولین حزب چپ ایران مطرح کردند. جلسه بروکسل جلسه موفقی بود و بسیاری از شرکت‌کنندگان فضای جلسه را صمیمی و موضوعات بحث را آموزنده و مفید دانستند.گزارشگر سایت « به پیش» از بروکسل – بلژیک* لینک مراسم را در آدرس ذیل مشاهده می کنید:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156924687142296&id=684977295۲۰ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۱۰ فوریه ۲۰۱۹

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید