شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۴ اوت ۲۰۱۹

سیاست سرکوب رژیم و دستاورد تظاهرات کارگران در اول ماه مه در تهران

فایل صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با ۱۷ ماه مه ۲۰۱۹

۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸

میهمان برنامه : رفیق صادق کار – عضو شورای مرکزی و مسئول کارگروه کارگری حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

این جلسات هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران به طور موازی در بیش از ده گروه و کانال تلگرامی از جمله گروه حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی و کانال تریبون سرزمین من (اجتماعی،سیاسی،فرهنگی) برگزار می‌شود.

 

فایل صوتی اول:

فایل صوتی دوم:

https://t.me/joinchat/CPd7yD6WygdJXnSzgsyIzA

پرسش‌های مطرح شده در جلسه تلگرامی‌ جمعه ۲۷ اردیبهشت:

- سیاست سرکوب رژیم جمهوری اسلامی‌ایران، در شرایطی که جو خفقان در حال شکسته شدن است، نشان از این دارد که نسخه دهه‌ی 60 دیگر اثر بخش نیست، چرا مدیریت وزارت اطلاعات هم‌چنان بر طبل سرکوب می‌کوبد؟

- در هفته گذشته شاهد بودیم که دوباره زمزمه های اعتصاب در هفت تپه زبانه کشید و نیرو های امنیتی مجدداً به احضار و دستگیری فعالان کارگری و معترضان اقدام کردند، رویکرد یک‌طرفه احضار و سرکوب چه نتیجه‌ای برای رژیم و کارگران خواهد داشت؟

- سه روز است کبریت در معازه ها پیدا نیست میگویند کارخانه تعطیل شده و ۱۱۰ گارگر بیکار شده اند کبریت توکلی که دیگر موادش داخلی است، علت تعطیل آن چیست؟

- آیا تجمع در برابر مجلس شورای اسلامی‌در اول ماه مه می‌تواند پایه ای برای اتحاد وسیع در بین فعالان کارگری، معلمان و داشجویان شود؟

- با درود بر شما؛ آیا دقت کردید؛ معترضان را که دستگیر می‌کنند، چه معترضان کارگری و چه دانشجویی، همه را متهم به چپ و افکار منشعب از چپ می‌کنند، ولی در مورد معلمان اینطور نیست، علت چیست؟

- چه رابطه ای مابین تشدید سرکوب فعالان کارگری و گسترش تبلیغات ضد چپ در رسانه‌های دولتی جمهوری اسلامی‌وجود دارد؟ (طی ماه های اخیر بارها شاهد آن بودیم که وزارت اطلاعات مشخصا دست به ساخت و انتشار سریال های کذب و مستند سازی های نخ نما زده و در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته است).

- راهکار پیشنهادی شما:

1) برای سراسری و یکپارچه سازی اعتراضات جاری؛

2) برای تکامل شکل اعتراضات از تظاهرات به اعتصاب و تحصن؛

3) برای غلبه بر پراکندگی و اتحاد عمل نیروهای چپ در صحنه مبارزات صنفی- سیاسی چیست؟ با سپاس

- با درود به رفیق صادق؛ تهاجم و امکان حمله از طرف نیروهای فرامنطقه ای به ایران بسیاراست. از داخل، طبقه کارگر روی خواسته ها و مطالبات خود پیگیر است، و از طرف دیگر امنیت زیست‌شان نیز نا معلوم، بفرمایید در این شرایط ویژه، مواضع رسمی‌حزب و بخش کارگری اش چیست؟ آیا سندی در دست اقدام است؟ سپاس

- از طرف جبهه دموکراتیک ایران، از طرف جناب طبرزدی، قرار است که در پارک لاله تهران گردهمایی صورت بگیرد، آیا زمینه دعوت از هواداران، حزب چپ ایران برای پیوند و اتحاد با این جریان وجود دارد؟ به تعبیر دیگر، حزب چپ ایران، برای فراخوان میدانی، برای اعتراضات عمومی، آمادگی و برنامه ای دارد؟

- عسل محمدی در توییتر خودش نوشته است که: هفته‌پیش «رفقای گام »، به علاوه سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، آخرین دفاعیات خود رو در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای مقدس ارائه کرده‌اند. دیروز هم من احضار شدم و آقای نجاتی هم باید ظرف ۵ روز آینده مراجعه کند. علی‌رغم تعیین قرار وثیقه با مبالغ سنگین توسط بازپرس، به علت مخالفت دادستان، همگی همچنان دربازداشت موقت هستند." کارگران در مجموع چقدر نسبت به این وضعیت اعتراض خود را نشان می‌دهند؟

 

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید