شنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲

مخالفت ما با جنگ علیه ایران برای تقویت اپوزیسیون آزادی خواه و دمکرات ایران است!

گزارش گردهمایی «علیه جنگ» در برلین

۰۶ تير ۱۳۹۸

به دعوت فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان، «گردهمایی صلح»، امروز از ساعت ۱۷ در میدان پاریس، پشت دروازه براندنبورگ و در کنار سفارت آمریکا در برلین برگزار شد.

 

 

 

به دعوت فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان، «گردهمایی صلح»، امروز از ساعت ۱۷ در میدان پاریس، پشت دروازه براندنبورگ و در کنار سفارت آمریکا در برلین برگزار شد.

پس از اجرای یک قطعه موسیقی زنده با مضمون، چه ساده ممکن است جنگ آغاز شود و چه آسان جنگ اول جهانی آغاز شد.

دیتمار بارش یکی از رهبران فراکسیون حزب چپ بعنوان اولین سخنران، با اشاره به هدف برگزاری این گردهمایی، در پاسخ به کسانی که مخالفت با جنگ را به نفع رژیم اسلامی می‌دانند، گفت، مخالفت با تهدیدهای جنگ از سوی آمریکا و پایبندی به توافق اتمی بیش از هرکس، به نفع مردم و نیروهای آزادی‌خواه و دمکرات ایران است. مخالفت ما با جنگ علیه ایران به نفع اپوزیسیون آزادیخواه و دمکرات ایران است.

پروفسور ویکتور میسین از مذاکره کنندگان قراداد اتمی، سخنان خود را با این جمله که قراداد اتمی با ایران مثل نوزادی است که باید از آن مواظبت و نگهداری کرد؛ و نه به آن پایان داد. ایران تمام مفاد قرار داد را رعایت کرده است.

محسن مسرت با اشاره به کارهای ایذایی که رژیم اسلامی قادر به انجام آن است، از جمله بستن تنگه هرمز، حمله حزب الله به منافع اسراییل، آمریکا و عربستان، پرتاب موشک های ایران به اسرائیل و ... و سرانجام و احتمالاً حمله اتمی، می توان تصور کرد که چه وضعیت خطرناکی در منطقه پدید خواهد آمد و پیام و آن هم روان شدن میلیونی موج جدید مهاجرت به اروپا.

آخرین سخنران این گردهمایی سارا واگنکنشت رهبر فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان بود. وی در سخنانی با اشاره تاریخی به نقش آمریکا بیش از ترامپ تمامی سیاست های دستگاه حاکمه آمریکا را در غارت مواد اولیه، ایجاد جنگ، صدور اسلحه به متفقین خود دانست. وی در رد ادعای آنهایی که صلح را به نفع رژیم ملاها می‌داند گفت: چه کسی موجب روی کار آمدن ملا ها شد، کودتای آمریکایی علیه محمد مصدق نخست وزیر انتخابی ایران، و به قدرت رساندن شاه راه را برای قدرت گیری ملا ها هموار کرد.

واگنکنشت خطاب به دولت آلمان گفت: شما می‌توانید در عدم بروز جنگ نقش داشته باشید، اگر تحت هیچ عنوان با آمریکا همکاری نکنید؛ چگونه انتظار دارید که ایران در قراداد اتمی باقی بماند وقتی هیچ منفعتی برایش حاصل نشود؟ شرکت های آلمانی یکی پس از دیگری از ایران خارج می‌شوند، بخاطر ترس از امریکا، خوب شما هم شرکت های آمریکایی را شامل مجازات بکنید.

در این گردهمایی علاوه بر مردم صلح‌دوست آلمان، ایرانیان با تعلق‌های سیاسی گوناگون و بعضاً با پلاکارد ویژه خود شرکت داشتند.

حزب چپ ایران(فدائیان خلق) با صدور اطلاعیه ای از این گردهمایی پشتیبانی کرد.

 

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید