دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹

ارزیابی از فعالیت‌های یکسال اخیر حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، و چشم‌انداز آتی

۱۴ تير ۱۳۹۸

فایل‌های صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی: جمعه ۱۴تیر ۱۳۹ꓥ

میهمانان این هفته: فرزانه عظیمی و علی پور نقوی – مسئولان هیئت سیاسی – اجرایی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

 

 

این جلسات هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران به طور موازی در بیش از ده گروه و کانال تلگرامی از جمله گروه حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی و کانال تریبون سرزمین من (اجتماعی، سیاسی، فرهنگی) برگزار می‌شوند.

 

 

 

 

https://t.me/joinchat/CPd7yD6WygdJXnSzgsyIzA

سؤالات مطرح شده در جلسه تلگرامی جمعه ۱۴ تیر ۹۸ :

رفیق فرزانه شما از اینکه کار سیاسی تخصص لازم دارد صحبت کردید؛ اگرممکن است لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید؟ چه تخصص هایی لازم هستند؟ شما از کدام متخصصین دعوت کرده اید تا با شما همکاری کنند - نتیجه چه بوده است؟

درود بر بانو راحله - این گروه چپ گرا فقط برای زندانی های سیاسی فعالیت داره یا برای سرنگونی نظام هم طرح و برنامه ای دارد؟

عرض ادب واحترام خدمت شما سوال دارم: آیا چپ های ایران با توجه یه شعارهای حقوق کارگری چه برنامه ملموسی در این حوزه ارائه دادند؟

با درود به رفقاى گرامى: با آرزوى موفقيت در كنگره . - براى پيوند با جنبش‌هاى جارى در ايران و بخصوص جنبش‌هاى كارگرى ، معلمان ، زنان، جوانان، دانشجويان و ساير زحمتكشان ايران چه گام‌هايى بر داشته شده است؟

پخش کردن اخبار کارگری چه ارتباطی به رابطه با بدنه ی کارگری جنبش کارگری دارد؟ این اخبار را تمامی گروه‌ها در فضای مجازی هم پخش می کنند. شما مشخصا بگویید چه ارتباطی با بدنه‌ی کارگری و جنبش سندیکایی در داخل ایران دارید؟

با درود به رفقای عزیر:فرزانه وعلی پورنقوی، مهمترین دست آورد یکساله حزب به نظر شما چیست؟ ودر چشم انداز آینده نزدیک باکدام تشکل‌های چپ می‌توان به وحدت دست یافت تابه عنوان نیرویی تعیین کننده ومؤثردرسپهرسیاسی ایران نقشی اساسی ایفانماید؟ باآرزوی پیروزی و دست‌آوردهای بیشتری درکنگره اول حزب.

چرا در جذب جوانان و زنان ناموفق بودید؟ ایا بخاطر بدبینی جوانان نیست ؟ چرا قدرت جاذبه شما در جامعه نباید تقویت شود؟

دو مسئله که به طور مشخص باعث شد به تنش افزائی کنونی بین آمریکا و ایران دامن بزند، خروج آمریکا از برجام و تحریم های اقتصادی گسترده علیه ایران بود. نظر حزب در این دو مورد چیست؟ آیا این دو اقدام باعث نمی شود که آمریکا از موضع قدرت وارد مذاکره شود و ایران از موضع ضعف به مذاکره تن دهد؟

منشور مورد توافق كنگره چه بود؟ مختصراًً توضيح بدهید.

اگر در مبارزه ی مدنی و جنبش‌های مسالمت آمیز با برخورد شدید نیروهای حاکمیت مواجه شدیم در چنین شرایطی راهکار حزب چپ چیست؟

اخیراً چند حرکت در داخل کشور مطرح است که شامل بیانیه ۱۴ فعال داخل کشور، کمپین حمایت از زندانیان هفت تپه و میتینگ پارک لاله می شود، چر ا شما از هیچیک از اینها حمایت نکرده اید؟

این تحول طلبی یا «گذار»، جه مدت ممکن است زمان ببرد و نقش مردم در این تحول طلبی یا گذر از جمهوری چه مدت بطول خواهد انجامید؟ لطفا توضیح دهید.

آیا تفکر مارکسیسم لنینیسم بر برنامه های حزب چپ ایران ساری وجاریست؟ لطفا ازتفکر افراد نگویید، از برنامه حزب بگوئید

در ارتباط با کار تشکیلاتی، سازماندهی بدنه اجتماعی در ایران چه برنامه ایی دارید؟ منظور برنامه هایی فراتر از شبکه‌های اجتماعی.

به نظر می‌رسد رفقای مربوط به جریان فکری شما توجهی به مخفی کاری ونقش جدی وزارت اطلاعات در ایران ندارند؛ مثلاً پیامهایی که که در همین برنامه و شبکه های اجتماعی فوروارد می‌گردند، با اسم منتقل میگردند؛ وحتی بنظر می رسد مرکزیت حزب شما توجهی به نفوذ وزارت اطلاعات ندارد و به عبارتی «روباز»، بازی را ادامه می دهد. چنانچه اشتباه می‌کنم موضوع را برایم شفاف کنید.

در سند سیاسی پیشنهادی، شعار "دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست"نیمه ی اول آن آورده شده است، آیا به نظرتان این دنباله روی از توده گرایی نیست؟ آیا شعاری که اساسا در بعضی حرکت های نه چندان مهم گفته شده است باید آن هم به شکل ناقص در سند سیاسی یک حزب آورده شود؟

چهارده نفر بیانیه دادند که جمهوری اسلامی بدون قید وشرط با امریکا مذاکره کند؛ آیا این به نظر شما درست است؟

فدائیان (اکثریت) از گذشته خود انتقاد کرده اند؟ اگر کرده اند در کدام کتاب کدام جزوه؟

چطور به عنوان یک حزب خارج از کشور می‌توانید در جنبش داخل کشور نقش مؤثر داشته باشید؟ ارتباط شما با جنبش داخل کشور به چه شکل است؟ چطور از نظرات هوادارن خود در داخل کشور آگاه می‌شوید؟

لطفاً کمی بیشتر در رابطه با چشم‌انداز آتی صحبت کنید – چشم‌انداز شما برای حزب چپ چیست؟

با توجه به سرکوب کوچک‌ترین اعتراضات، آیا گذار خشونت پرهیز یک شعار راهبردی حزب چپ است؟ اگر چنین است آیا باعث انفعال نیروها نمی شود؟ اگر چنین نیست پس فرق شما در این حالت با سرنگونی طلبان از طریق انقلاب چیست؟

در شعار "به سوی اتحاد چپ"، مشخصاً کدام سازمان‌ها و احزاب در آن جای می گیرند؟ این اتحاد چقدر عملی است و ارزیابی شما از تاثیر و نقش "اتحاد چپ" در هدایت جنبش کنونی چیست؟

مواضع حزب چپ ایران (فدائيان خلق) قبل از فروپاشى شوروى و پس از آن نسبت به اين كشور؟

ایا از اسناد ارائه شده توسط کمیسیونها راضی هستید؟

با توجه به نظراتی که در مخالفت و یا تصحیح اسناد ارائه شده در بپیش چاپ شده ایا امکان تغیر این اسناد وجود دارد؟

حزب چپ چه کسی رو برای رهبری یا این که کسی که رهبری جنبش را انجام بدهد، مد نظر دارد؟ آیا سلطنت طلب‌ها هم هستند؟

 

 

 

 

 

 

 

 

بخش: 

دیدگاه‌ها

درموردجذب جوانان به دلیل آموزش کمترواساسا تجربه کمتردرزمینه سیاسی بیشترجذب کلیت وآرمانها میشوندهمان چیزی که درسندسیاسی کم داردبلاخره مانندیک تابلو یک سری خطوط ورنگها بیشترباید برجسته شوندهمه مسائل را یک دست مطرح کردن برای عموم بسیارخشک ورسمی است وحتی حزب درمقاطع حساس ازبیان دیدگاهش بامردم نیز دست تنگ است عموم مردم تئوریسین نیستند که کلمه به کلمه دقت کنند یاداعلامیه های ۵۷ به بعد به خیر
0

افزودن دیدگاه جدید