دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰

نظر یکی از مسئولان بیمارهای مسری دانشگاه هاروارد!

۱۱ اسفند ۱۳۹۸

مسئول بیماری های مسری دانشگاه هاروارد مارک لیپستیک معتقد است که ویروس کرونا در نهایت قابل کنترل نخواهد بود و با گذشت یک سال بین 40 تا 70 در صد جمعیت جهان را آلوده خواهد کرد. اما او می گوید خیلی نگران نباشید بسیاری از این مردم، به سختی بیمار نخواهند شد و یا حتی علائم بیماری را هم بروز نخواهند داد هر چند که نتایج آزمایش شان می تواند مثبت باشد.

یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد (آمریکا) پیش بینی میکند ۷۰ درصد جمعیت جهان به ویروس کرونا آلوده خواهند شد!

‫مسئول بیماری های مسری دانشگاه هاروارد مارک لیپستیک معتقد است که ویروس کرونا در نهایت قابل کنترل نخواهد بود و با گذشت یک سال بین 40 تا 70 در صد جمعیت جهان را آلوده خواهد کرد. اما او می گوید خیلی نگران نباشید بسیاری از این مردم، به سختی بیمار نخواهند شد و یا حتی علائم بیماری را هم بروز نخواهند داد هر چند که نتایج آزمایش شان می تواند مثبت باشد. و این دقیقا به معنی علت عدم کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است. ویروس هایی مثل سارز، مرز، و آوایان فلو (آنفولانزا) از جمله ویروسهای خطرناکی اند که درصد مرگ و میر بالایی دارند. به زبان دیگر اگر فردی به ویروس سارز مبتلا شود شانس بهبودی و نجات نخواهد داشت. اما ویروس اخیر( کووید 19 ) علائم مشخصی ندارد. و یا حداقل می توان گفت که علائم آن بسیار خفیف است و مبتلایان به دنبال زندگی عادی روزمره خود میروند. در واقع این موضوع مهمی است که کنترل و گسترش این ویروس را نمی توان مانع شد. به این معنا که به فلوئی (آنفولانزایی) شباهت دارد که میتواند کشنده هم باشد اما اغلب اشخاص مبتلا، میتوانند بدون مراقبت های پزشکی آن را پشت سر بگذارند.

قطعاً داشتن چنین نظریه ای به مسئول بیماری های مسری دانشگاه هاروارد مارک لیپستیک مختص نیست. این ویروس جدیدی است که در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که بیماری فصلی جدیدی شایع شده است. طبق گزارش آتلانتیک میتوان فصل « سرماخوردگی و فلو ( آنفولانزا )» را به فصل « سرما خوردگی و فلو و کووید 19» تغییر نام داد.
-----------------------

توضیح:*سارس
- نشانگان تنفسی حاد یا سارس برگرفته از (SRAS)، یا سندرم تنفسی حاد، نوعی بیماری خطرناک تنفسی ویروسی با منشأ زئونوتیک است که توسط کرونا ویروس سارس ایجاد میشود. از نوامبر ۲۰۰۲ تا ژوئیهٔ ۲۰۰۳ شیوع این بیماری در جنوب جمهوری خلق چین باعث بروز ۸٬۰۹۸ مورد بیماری احتمالی شد و در پایان مرگ ۷۷۴ تن در ۱۷ کشور گزارش شد.**مرس - نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس (به انگلیسی: SREM) یک بیماری ویروسی است که نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی گزارش شد. این بیماری در اثر ویروسی از خانواده کروناو یروس به اسم مرس-سو ایجاد میشود. حدود یک سوم از مبتلایان به مرس فوت کرده اند. اغلب افرادی که با این ویروس آلوده شدهاند دچار یک بیماری شدید حاد تنفسی میشوند. علائم آن عبارت است از: تب، سرفه و تنگی نفس.*** آنفلوانزای پرندگان - آنفلوآنزای پرندگان گونهای بیماری ویروسی است که ویروس عامل آن از خانوادهٔ ارتومیکویریدا (Orthomyxoviridae) میباشد. این ویروس خود دارای سه تیپ A،B،C است. تیپ A توسط آنتیژنهای H و N تقسیمبندی میگردد. ویروسهایی که در آزمایشها جداسازی میشوند از گونهٔ A این ویروس و از زیرردههای 5H و 7H اند. (ویکی پدیا)

 

 

منبع: 
Avian Influenza
بخش: 

افزودن دیدگاه جدید