چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱

احکام شرم آور علیه فعالان سیاسی- مدنی را محکوم می کنیم!

۱۴ فروردين ۱۳۹۹

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) صدور بیش از چهل سال زندان برای چهار فعال مدنی را نفرت انگیز می داند. ما بر این باوریم که حکومت اسلامی جز برای منافع مشتی مستبد و خودکامه و دزد و در راس همه منافع دستگاه فاسد ولایت فقیه، هیچ معیاری را محترم نمی شمرد. اکنون که زندان ها مرکز شیوع بیماری اند، نجات جان زندانیان با آزادی آنها گره خورده است.

احکام شرم آور علیه فعالان سیاسی- مدنی را محکوم می کنیم!

روز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ چهار فعال مدنی فاطمه سپهری، هاشم خواستار، محمد نوریزاد و محمد حسین سپهری صرفا به "جرم" طرح نظرشان به چهل سال و شش ماه حبس تعزیری، ۴ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۴ سال تبعید محکوم شدند. جواد لعل محمدی، عضو کانون صنفی معلمان نیز حگم ۹ سال حبس را گرفته است. "جرم" اصلی این افراد امضای نامه ۱۴ نفره منتشر شده در اواسط مردادماه امسال بود که در آن بر لزوم استعفای بی درنگ علی خامنه ای رهبر مستبد جمهوری اسلامی تاکید و تصریح به عمل آمده بود.

در حالیکه شیوع کرونا جان و هستی مردم جهان را به خطر انداخته و حکومت ها هر کدام در تلاش‌اند که مردم کشورهای خود را از این بلا برهانند و دامنه آسیب را به شهروندان کشورشان به حداقل برسانند، جمهوری اسلامی اما در نهایت بی مسئولیتی نسبت به وضعیت سلامت مردم خصوصاً حیات زندانیان، عملا ابعاد مرگ و میر احتمالی را دامن می زند. زندان یکی از مرکزی است که شیوع بیماری در آن می تواند به فاجعه بزرگی بیانجامد. بنا به اطلاع رئیس سازمان امور اجتماعی 240 هزار زندانی در ایران وجود دارد. از این تعداد رژیم اعلام کرده است که می خواهد حدود 90 هزار نفر آنها را آزاد نماید. یعنی هنوز دهها هزار تن در زندان و در شرایط کاملا غیر بهداشتی نگهداری می شوند. فاجعه فراتر از این واقعیت است. در این حکومت نه تنها دهها هزار زندانی در شرایط خطرناک نگهداری می شوند، بلکه بازار دستگیری فعالان مدنی و سیاسی همچنان پر رونق است. در چنین شرایطی که سخن از نجات انسا‌ن ها می‌رود، و در موقعیتی که همگان بر مسئولیت درجه نخست خامنه‌ای در وسعت و سرعت شیوع کرونا انگشت گذاشته و حتی بالاتر از استعفاء، او را سزاوار محاکمه می‌دانند، صدور بیش از چهل سال حکم حبس برای چهار فعال مدنی از نمونه های تکان دهنده ای است که نظیرش در کمتر کشوری به چشم می خورد. صدور احکامی چنین ضد انسانی در حق انسان‌هایی که تنها نظر خود را در رابطه با رهبر مستبد حکومت بیان کرده اند، فقط و فقط بیانگر وحشت این نظام از میزان نارضایتی، خشم و ابراز بیزاری جامعه نسبت به خود و بیش از همه نماد محوری آن، خامنه‌ای ولی فقیه است

در چنین وضعیتی است که زندانیان در شهرهای مختلف برای نجات جان شان دست به شورش زده می خواهند خود را از کابوس زندان برهانند. طی چند روز گذشته زندانیان حداقل در ۹ زندان برای رهائی از فضای آلوده زندان و شرایط زیست ناسالم آن و از ترس ابتلا به ویروس کرونا اقدام به فرار کرده اند که در مواردی موفق هم شده اند، اما در چند زندان ماموران رژیم دست به سرکوب زده و گزارشاتی از کشته شدن برخی از زندانیان نیز منتشر شده است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) صدور بیش از چهل سال زندان برای چهار فعال مدنی را نفرت انگیز می داند. ما بر این باوریم که حکومت اسلامی جز برای منافع مشتی مستبد و خودکامه و دزد و در راس همه منافع دستگاه فاسد ولایت فقیه، هیچ معیاری را محترم نمی شمرد. اکنون که زندان ها مرکز شیوع بیماری اند، نجات جان زندانیان با آزادی آنها گره خورده است. ما از احزاب و سازمان های سیاسی و نهادهای دموکراتیک و مدنی تقاضا داریم در این شرایط حساس برای ازادی زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

 ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱ آپريل ۲۰۲۰

دیدگاه‌ها

حکومت اراده مردم تابعی است ازآگاهی مردم وثروت انباشته درآن کشوریعنی هرچه آن کشورثروتمندترباشندعموم مردم نیزبایدتاآخرین مرحله آگاهی باشندتابتوانندبه حقوق خوددست یابندوبه همین دلیل ساده است که درروسیه فقیریک آگاهی متوسط حکومت رادردست میگیردولی درآلمان به لحاظ سرمایه هم پیشترفته وهم امپریالیست انقلاب شکل نمی گیرد.سرنوشت آدم های خالص وآگاه درجوامع عقب مانده به لحاظ آگاهی نتیجه اش زندان واعدام است همان بلایی که سرچپها چه قبل ازانقلاب ۵۷وچه بعدازآن آمد.به همین دلیل است که درآمریکا نه تنها انقلاب رخ نمی دهدبلکه واژه کمونیست مساوی با بدترین صفتها میباشد(دریک فیلم آمریکایی بچه ای شیطان وکمونیست رادریک ردیف قرارمیداد)وفقط به همین دلیل ساده که آن نظامی که سررزالکزامبورگ راپاتفنگ خودشکست فقط یک ماه اضافه حقوق پاداش گرفت (منظورم اینکه آگاه ترین فردجامعه آلمان بواسطه پول بیشتریک نظامی به راحتی کشته میشود)سرمایه درهنگام خطرنمی رودپشت تریبون تا اعمال حیوانی خودراتوجیه کندبه سادگی اصل موضوع که انسان آگاه است راحذف میکند.حال هرگاه چپها این معادله رادرنظرنگیرندهمچنان زیرظرب سرمایه هستند.آگاهی مردم وثروت جامعه جهت گرفتن حکومت یااعمال نظرمردم تناسب مستقیم دارندیعنی هرچه یک کشورثروتمندترباشدمردمش بایدآگاه ترباشندتابتوانندحرف خودرابه کرسی بنشانند.
0

افزودن دیدگاه جدید