پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۴ ژوئن ۲۰۲۰

نگرانی کارمندان فدرال از عدم حفاظت ادارات شان در اپیدمی کووید۱۹

۱۵ فروردين ۱۳۹۹

کارمندان فدرال که در خط مقدم مبارزه علیه گسترش ویروس کرونا هستند هشدار می دهند که مراکز مربوطه به اندازه کافی از آنها محافظت نمی کنند و خواستار افزایش اقدامات عملی هستند.

هنگامی که دولت ترامپ حداکثر انعطاف برای کار از راه دور (تله ورک) را برای کارمندان در منطقه واشنگتن دی سی ایجاد کرده است، در حدود ۸۵ در صد از نیروی کار فدرال که در سراسر کشور پراکنده اند، نمی دانند که چرا تحت پوشش قرار نگرفته اند.


 

سیستم کار از راه دور (telework) کاخ سفید به آنهایی که کامپیوتر ندارند کمکی نمی کند یا تقریبا 85 درصد کارمندان فدرال خارج از واشنگتن دی سی را پوشش نمی دهد. کارمندان فدرال بسیار نگرانند که مسئولین ادارات برای مصونیت آنها در برابر ویروس کرونا هیچ گونه حمایتی را انجام نمی دهند. از دوشنبه ۱۶ مارس ۲۰۲۰ بزرگترین سیستم حمل و نقل مسافربری پایتخت در شلوغ ترین ساعت صبح تقریبا خالی است و تمام کارمندان و کارگران بخش خصوصی و دولتی بخاطر گسترش ویروس کرونا در خانه مانده اند.

کارمندان فدرال که در خط مقدم مبارزه علیه گسترش ویروس کرونا هستند هشدار می دهند که مراکز مربوطه به اندازه کافی از آنها محافظت نمی کنند و خواستار افزایش اقدامات عملی هستند.

هنگامی که دولت ترامپ حداکثر انعطاف برای کار از راه دور (تله ورک) را برای کارمندان در منطقه واشنگتن دی سی ایجاد کرده است، در حدود ۸۵ در صد از نیروی کار فدرال که در سراسر کشور پراکنده اند، نمی دانند که چرا تحت پوشش قرار نگرفته اند.

این در حالی ست کە بسیاری از کارمندان بنا به مقتضای شغلی شان مستقیما در معرض ابتلا بە ویروس کرونا هستند و باید حتما بطور روزانه آنرا گزارش کنند. این در شرایطی ست کە نه ابزار مناسب در اختیار دارند و نه راهنمای ایمنی دریافت کرده اند.

کارمندان بخش ایمنی حمل و نقل، انستیتوی ملی بهداشت، وزارت دفاع و اداره پست مبتلا به ویروس شده اند.

اتحادیه ملی کارمندان خزانه داری (
National Treasury Employees Union) روز دوشنبه از دولت فدرال درخواست کرد تمام ساختمان های فدرال در کل کشور که بیش از ۵۰ کارمند دارند را تعطیل کنند و توصیه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها این است که به تمام گردهمایی های بزرگ پایان داده شود. رئیس اتحادیه ملی کارمندان خزانه داری آقای تونی رادون گفت که این مراکز شیفت کار از راه دور (تله ورک) را در بعضی از مناطق محدود می کند که به سادگی می توان فهمید این کار برای تامین ایمنی عمومی و کارگران کافی نمی باشد.

آقای "تونی رادون" در ادامه افزود نیمی از توصیه های ارائه شده کافی نمی باشند زیرا که بسیاری از کارکنان دولتی تمام وقت یا نزدیک به تمام وقت در ادارات کار می کنند.

بنا به توصیه "مرکز کنترل بیماری" (
Center for Desease control)، بسته شدن ادارات، گردهمایی های بزرگ را متوقف می کند اما اجازه می دهد که کار از راه دور (تله ورک) تداوم یابد و همچنین امکان غیبت به علت حوادث و دوری از خطر - برعکس غیبت به دلایل شخصی- برای آنهایی که نمی توانند از راه دور (تله ورک) کار کنند را فراهم می کند.

آقای "تونی رادون" همچنین گفت که این مراکز باید کار از راه دور (تله ورک) را برای تعداد بیشتری از کارگران فراهم کنند. و همچنین امکان مرخصی اداری برای کارگرانی که بچه هایشان بخاطر بسته شدن مدارس در خانه مانده اند یا در قرنطینه هستند را فراهم کنند. و دولت باید امکان انجام تست کرونا را برای کارگران فدرال بطور رایگان در صورت توصیه پزشک فراهم کند. فدراسیون کارمندان دولت آمریکا نیز راهنمایی های مربوط به کار از راه دور (تله ورک) توسط کاخ سفید را ناکافی خواند.

شورای مدیریت ریاست جمهوری صبح دوشنبه برای سراسر کشور تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر حداکثر انعطاف پذیری برای کار از راه دور (تله ورک)، در هر کجا که شیوع بیماری گسترش یافته را توصیه می کند.

کاخ سفید به مسئولان منطقه ای ادارات فدرال که شیوع کرونا در آنجا زیاد است دستورالعمل های مشابه ای را صادر کرد که شامل کارگران قراردادی نیز می باشد. استفاده از مقامات برای اعمال فشار برای آنهایی که بطور موقت کار می کنند با پیشنهاد پرداخت حقوق در صورت ترک محل کار و آنهایی که توان انجام کار از راه دور (تله ورک) را ندارند و یا در معرض ابتلا به ویروس هستند. همچنین به این مراکز پیشنهاد می کنند که اقدامات عملیاتی و برنامه های کاری را کاهش دهند.

سخنگوی دفتر مدیریت و بودجه گفت مهم اینست که این مراکز حداکثر انعطاف پذیری را برای کار از راه دور (تله ورک) برای کارمندان فدرال فراهم کنند و در عین حال وظایف مهم را برای خدمت به مردم امریکا انجام دهند.کارمندان در معرض خطر

چندین گروه از کارمندان به نمایندگی از کارگران "دپارتمان امور کهنه سربازان"، در یک بیانیه مشترک، تاسف عمیق خود را از عدم تدارکات لازم اداره بهداشت و درمان برای شیوع ویروس کرونا اعلام کردند. این نمایندگان معتقدند که تجهیزات، امکانات، تسهیلات و تعداد کارکنان در این زمینه کافی نیست و این اداره از برقراری ارتباط با اتحادیه کارگری امتناع می کند.

خانم "ایرما وست مورلند" معاون اتحادیه ملی پرستاران گفت که "دپارتمان امور کهنه سربازان" باید تجهیزات و مراقبت های بهداشتی لازم را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی فراهم کند، بطوری که کاملا سر و گردن و بدن آنها را بپوشاند (حتی اگر این تجهیزات گران و یا نیاز به آموزش داشته باشد). خانم وست مورلند گفت: "اگر پرستاران و کارگران مراقبت های بهداشتی محافظت نشوند به این معناست که سربازان بیمار ما، خانواده های آنها و در مقیاس بزرگتر کل جامعه ما محافظت نمی شود".

این گروه ها از "دپارتمان امور کهنه سربازان" درخواست کردند که بطور کامل، اساس پروتکل را رعایت کنند و تا هنگامی که بی خطر بودن آن، بطور علمی اثبات نشده است آن را اجرا نکنند. اطلاعات دریافتی را به اشتراک بگذارند و با اتحادیه ها ارتباط برقرار کنند و بهترین تجهیزات و آموزش استفاده ار آن را تدارک ببینند و برای هجوم بیماران کووید 19 برنامه داشته باشند و همه کارگرانی که با این بیماران در تماس بوده اند را بطور مناسب تحت مراقبت قرار دهند.

"دپارتمان امور کهنه سربازان" تاکنون ۵ مورد مبتلا به کووید ۱۹ و ۲۵ نفر مشکوک و یک مورد مرگ را تایید کرده است. این اداره تاکنون حدود ۱۰۰ آزمایش انجام داده و آنرا اقداماتی موثر برای حفاظت از بیماران و کارمندان نامیده است که شامل لغو دیدار از محل سکونت پرستاران و مراکز مجروحان نخاعی، افزایش غربال گری کارمندان و تشویق آنها به استفاده از گزینه های ارتباط از طریق برنامه های آنلاین.

"اورت کلی" رییس فدراسیون کارمندان دولتی ایالات متحده گفت که اعضای ما در "دپارتمان امور کهنه سربازان" دکترها و پرستاران و کارکنان بخش بهداشتی در خط مقدم هستند که زندگانی خود را وقف مراقبت از سربازان بیمار و تمام جامعه کرده اند. وی گفت وقت آن رسیده است که "دپارتمان امور کهنه سربازان" با اعضای ما به مذاکره بنشینند و با کمک هم برا ی حفظ سلامت کارمندان و جامعه به یکدیگر کمک کنیم.

دولت ترامپ همچنین با کارمندان مراقبت های هواپی و کارمندان سرویس های "اداره امنیت حمل و نقل" (
Transportation Security Administration) که به توصیه مرکز پیشگیری از کنترل و جلوگیری از بیماری ها خواستار ماسک ان 95 شده بودند نیز درگیر شده است.

"اداره امنیت حمل و نقل" از دسترس قرار دادن ماسک ها خودداری کرد و در عوض پیشنهاد ماسک های جراحی سنتی را ارائه داد. حداقل سه کارمند این اداره به ویروس کرونا آلوده شده اند. کارشناسان ایمنی حمل و نقل هوایی، اتحادیه ای که نماینده کارکنان حمل و نقل هوایی فدرال است، میگوید درخواستهای آنها برای کسب اطلاعات بیشتر به سرپرست اداره مذکور آقای "استیو دیکسون" بی پاسخ مانده است.

"مایک پراون" رئیس اتحادیه گفت اگر این مراکز برنامه های احتمالی خود را با اتحادیه به اشتراک نگذارند آنها قادر نخواهند بود که برای محافظت از کارمندان شفاف و فعال عمل کنند و این موضوع برای موفقیت در این بحران جهانی مشکل ساز می باشد.

"اداره هواپیمایی حمل و نقل فدرال" اعلام کرد که برای آنها سلامتی و محافظت از کارمندان در درجه اول اهمیت

قرار دارد. و این مراکز باید اطلاعات تازه را از طریق صفحه اینترنتی و تیم پشتیبانی در اختیار آنان قرار دهند.

تعداد کمی از ادارات مانند ادارات امنیتی و کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کار از راه دور (تله ورک) را اجباری کرده اند و برخی از بخش های ایالتی برنامه های چرخشی را جایگزین کرده و سیستم حمایتی امتیاز دادن کار از راه دور (تله ورک) را ایجاد کرده اند.

"دپارتمان امور کهنه سربازان" اقدامات منفی علیه کارمندان را به چالش نکشیده است. در عوض انتظار می رود که پرونده ها را یک به یک از طریق دادرسی از راه دور بررسی کند.

از طرف دیگر شعبات دادگاه های اجرایی، اتحادیه انجمن های قضات از "سازمان تامین اجتماعی" خواسته اند که گام بی سابقه ای برای لغو دادرسی ها بردارند.

"سازمان تامین اجتماعی" تاکنون در مقابل کار از راه دور (تله ورک) مقاومت کرده است و همچنین درخواست شنیدن شکایت افراد از طریق راه دور را رد کرده است. "سازمان تامین اجتماعی" به همه کارمندان غیر قراردادی و آنهایی که در دادگاه ها کار می کنند توصیه کرد قبل از آنکه مدیرانشان آخر همین ماه آنها را بیکار کنند، کار از راه دور (تله ورک) را جایگزین کنند.
۱۶ مارس ۲۰۲۰

*مطلب به زبان انگلیسی:

https://www.defenseone.com/threats/2020/03/federal-employees-worry-their-agencies-arent-keeping-them-safe-coronavirus/163827

افزودن دیدگاه جدید