دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

کشتی گیر نامدار، الکساندر مدوید خواهان لغو حکم اعدام نوید افکاری شد!

۲۱ شهريور ۱۳۹۹

من بر این باور عمیق هستم که زندگی انسان ها با ارزش است. این ورزشکار جوان و محبوب مردم، درصورت زنده ماندن، می تواند بارها در عرصه ورزش بین المللی حاضر شود و مدال برای کشورش بیاورد. در عالم هستی هیچ کس حق ستاندن زندگی کسی را ندارد. باید به زندگی ارزش گذاشت، زندگی مهمترین پدیده است.

اینجانب الکساندر واسیلیویچ مدوید، سه بار قهرمان کشتی المپیک و هفت بار قهرمان جهان، همچنین قهرمان اروپا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی ، به اطلاع مقامات جمهوری اسلامی ایران می رسانم، که از محکومیت به دوبار اعدام آقای نوید افکاری کشتی گیر ایرانی ، دارنده مدال بزرگترین مسابقات بین المللی کشتی فرنگی، که گویا در آینده نزدیک اجرا خواهدشد، مطلع شدم. از قرار معلوم این مجازات سنگین به دلیل عدم موافقت بر اصلاحات اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است ، که آقای نوید افکاری در اعتراضات خیابانی بهمراه بسیاری دیگر از ایرانیان در سال 2018 شرکت کرده است، برپایه اخبار رسیده اطلاع یافتیم، که آقای افکاری در امر سازماندهی اعتراضات و تجمعات ضد دولتی هیچ گونه دخالتی نداشته است.

بنابر این، از مقامات ایرانی می خواهم که در پرونده آقای نوید افکاری تجدیدنظر کرده، حکم صادره وی را در یک دادرسی عادلانه و منصفانه مورد بررسی مجدد قرار دهند.

اینجانب خواهان لغو مجازات اعدام هستم.

من بر این باور عمیق هستم که زندگی انسان ها با ارزش است. این ورزشکار جوان و محبوب مردم، درصورت زنده ماندن، می تواند بارها در عرصه ورزش بین المللی حاضر شود و مدال برای کشورش بیاورد. در عالم هستی هیچ کس حق ستاندن زندگی کسی را ندارد. باید به زندگی ارزش گذاشت، زندگی مهمترین پدیده است. من از مقامات ایرانی می خواهم مجازات اعدام علیه نوید افکاری را لغو کنند.الف . مدوید

--------------------

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید