سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱

اقدامات تنش زای آمريکا و اسرائيل را محکوم  می‌کنیم!

نسبت به اعمال تحريک آميز جمهوری اسلامی هشدار می‌ دهيم!

۰۶ دی‌ ۱۳۹۹

 از نظر ما راه خنثی سازی تحریکات خارجی، چه از سوی دولت نتانیاهو و چه ترامپ و یا هر دولت دیگری، نه توسل جستن به تحریکات متقابل تنش افزا، بلکه اعلام پایبندی به مفاد برجام و ابراز آمادگی برای مذاکره با آمریکا بی هیچ قید و شرطی است. ما اقدامات تنش زای دولت های امريکا و اسرائيل را محكوم و هر اقدامی از سوی جمهوری اسلامی را، که موجب التهاب بیشتر اوضاع کنونی شود، علیه مصالح ملی مردم ایران می‌دانیم. 

اقدامات تنش زای آمريکا و اسرائيل را محکوم می‌کنیم!

نسبت به اعمال تحريک آميز جمهوری اسلامی هشدار می‌ دهيم!

بر زمینه‌ی رشته‌ای از فعل و انفعالات سیاسی، برخی تحرکات نظامی در منطقه را شاهدیم، که نگران کننده و هشدار دهنده‌اند. اعزام زیردریایی اتمی آمريکا به آب‌های خلیج فارس و نیز اعلام حضور نظامی اسرائیل در آن، بمباران شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در سوريه توسط اسرائيل و کشته شدن دست کم ۶ شبه نظامی و ترور محسن فخری زاده مسئول تولید موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی از يک‌سو و حمله راکتی شبه نظاميان به سفارت آمریکا و منطقه سبز امنیتی بغداد از سوی ديگر، بخش‌هایی از سناریوهای در حال اجرا هستند. دولت راستگرای نتانیاهو در موقعیت مواجهه با بحران سیاسی حاد درون کشوری ناگزیر از انجام انتخابات پیشرس شده و خود را نیازمند تولید تنش برای انحراف افکار عمومی در اسرائیل می‌بیند. این در حالی‌ است که همین دولت، با از دست دادن شانس برخورداری از حمایت‌های ویژه‌ی دولت ترامپ در چند سال اخیر، برای یکه‌تازی‌ها علیه فلسطینی‌ها، نگران تغييرات در سیاست خاورمیانه‌ای آمریکای بایدن است. نتانیاهو می‌خواهد با یک رشته عملیات، در برابر تغییرات در سیاست خارجی آتی آمریکا مانع ایجاد کند و یا دست‌کم اجرای آن‌ها را کند نماید.

در آمریکا نیز دولت ترامپ سرخورده و خشمگین از نتایج انتخابات در حال گذراندن روزهای پایانی‌‌ِ خود است. در یک چنین شرایطی چندان هم غیر منتظره نخواهد بود اگر ترامپ بخواهد با توسل به اقداماتی ماجراجویانه‌، دولت بایدن را که برای ورود به کاخ سفید در ۲۰ ژانویه روزشماری می‌کند، با گرفتاری‌های تازه و بیشتری مواجه سازد‌. تحرکات نیروی دریایی آمریکا در آب‌های جنوبی کشورمان و تهدیدات ترامپ مبنی بر این‌که مسئولیت کشته شدن حتی یک سرباز آمریکایی در عراق را با جمهوری اسلامی می‌داند، نگرانی‌آور است.

این تحریکات از بیرون، اما در شرایطی صورت می‌گیرد که مجلس پس از ترور محسن فخری‌زاده با تصويب «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» با تایید نقض عملی تعهدات برجامی توسط جمهوری اسلامی، خواهان ارتقای سطح آن شده‌است و دولت موظف گشته‌است در صورت عدم رفع کاملِ تحریم‌های نفتی و بانکی ایران پس از گذشت دو ماه از ابلاغ اين مصوبه، اجرای داوطلبانه‌ی پروتکل الحاقی را متوقف کند. شورای نگهبان هم این مصوبه را به فوریت تصدیق نموده، شورای عالی امنیت آن را با دور زدن رئیس خود حسن روحانی مغایر با مصالح ملی ندانسته و عملاً بر اجرای آن مهر تایید ‌زده است. از سوی دیگر انجام حملات مشکوک توسط شاخه‌هایی از "حشد الشعبی" در بغداد به نیروهای آمریکایی در عراق، سطح تشنجات را مدام بالاتر می‌برد. به دیگر سخن، درست در این شرایط زمانی که کشور ما نیازمند فاصله گرفتن از اقدامات تنش‌زا است، شاهد تحریکات گفتاری و رفتاری مضاعف از سوی جمهوری اسلامی هستیم. این گفتارها و رفتارها، حتی اگر به منظور تقویت قدرت چانه‌زنی‌ در مذاکرات هم که صورت گیرد، بازی با آتش است و می‌تواند پیامدهای خطرناکی برای مردم کشورمان داشته باشد.

حزب چپ ایران(فدائیان خلق) در این لحظات حساس، با ابراز نگرانی از هر آن‌چه که پیرامون کشورمان و مرتبط با سرنوشت مردم ایران جریان دارد، لازم می‌داند نسبت به اقدامات تنش آفرين دولت ترامپ و دولت دست راستی نتانياهو، تحرکات و تحریکات آن‌ها در خلیج فارس و واکنش‌های ماجراجویانه متقابل از سوی جمهوری اسلامی هشدار ‌دهد. از نظر ما راه خنثی سازی تحریکات خارجی، چه از سوی دولت نتانیاهو و چه ترامپ و یا هر دولت دیگری، نه توسل جستن به تحریکات متقابل تنش افزا، بلکه اعلام پایبندی به مفاد برجام و ابراز آمادگی برای مذاکره با آمریکا بی هیچ قید و شرطی است. ما اقدامات تنش زای دولت های امريکا و اسرائيل را محكوم و هر اقدامی از سوی جمهوری اسلامی را، که موجب التهاب بیشتر اوضاع کنونی شود، علیه مصالح ملی مردم ایران می‌دانیم. ما از سازمان ملل و مجامع بین المللی مدافع صلح، انتظار داریم تلاش خود را برای مهار کنش و واکنش های خطرناکی که حول مرزهای ایران و در ایران صورت می‌گیرد، به کار گیرند.

 

هیئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۶ دی ١٣۹۹ - ٢۶ دسامبر ٢٠٢٠

 

دیدگاه‌ها

با عرض سلام و دورود خدمت شما ماهها است که ناوهای جنگی و هواپیماهای امریکا در خلیج فارس مستقر هستند ولی اقدامی جنگی و نظامی علیه جمهوری اسلامی انجام نداده اند و از این رو خامنه ای و سپاه فکر می کنند که ارتش امریکا و اسرائیل از موشکهای جمهوری اسلامی می ترسند ولی ارتش امریکا به دستور اقای ترامپ و تا قبل از ترک و خروج اقای ترامپ از کاخ سفید باید جمهوری اسلامی را نابود کنند این اخرین شانس مردم ایران و جهان است با نابودی و هلاکت خامنه ای و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دیگر وجود ندارد و باید این رژیم هر چه سریعتر سرنگون شود ادامه حکومت جمهوری اسلامی نه تنها برای مردم ایران بلکه برای همه کشورهای جهان مضر خواهد بود و امنیت جهان از بین خواهد رفت و نابودی خامنه ای و سپاه پاسداران ایران کار اسانی است و فقط و فقط ارتش امریکا و اسرائیل می توانند این کار را تمام کنند و باید اراده و اعتماد به نفس بیشتری در ارتش امریکا و اسرائیل برای حمله به ایران و نابودی خامنه ای و سپاه شکل بگیرد و تا زمانی که امریکا و اسرائیل به ایران حمله نظامی نکنند باید مطمئن باشند که جمهوری اسلامی پابرجاست و نابود نخواهد شد و انها دائما به تهدید و نابودی امریکا و اسرائیل ادامه خواهند داد و جوانان ایرانی بیشتری را اعدام و حقوق بشر را بیشتر نقض خواهند کرد اقای ترامپ باید بداند که خامنه ای و سپاه پاسداران از شکست او در انتخابات امریکا خوشحال هستند و می دانند که اقای بایدن برای حفظ نظام انها خطری ندارد و روزی که اقای ترامپ از کاخ سفید خارج شود نیروهای اطلاعاتی رژیم در امریکا اورا در هر جایی که باشد ترور خواهند کرد و جمهوری اسلامی انتقام قاسم سلیمانی و تحریمهای امریکا توسط اقای ترامپ را خواهند گرفت و اقای ترامپ را به قتل می رسانند و امید مردم ایران در سال 2021 به نابودی کامل جمهوری اسلامی و پایان دادن به حکومت 41 ساله ملاها در ایران است نابودی جمهوری اسلامی به نفع همه کشورهای جهان است و نابودی این رژیم باعث گسترش صلح و امنیت بین کشورهای جهان و پایان دادن به جنگ و خونریزی و اعدام توسط این رژیم منحوس ضد انسانی باشد
0

ایا شما نقش امریکا و اسراییل را در این تنش افرینی بزرگتر از نقش جمهوری اسلامی میدانید؟ چرا؟
بنظر ميرسد که جمهوری اسلامی همه این تنش ها را شروع کرد. از عراق صدام تا لبنان سوریه و یمن...ایران با تحریکات لفظی شروع کرد و به دخالت اشکار نظامی رساند.
0

من قبول دارم که فداییان کنونی (حزب چپ -فداییان خلق )بافداییان اول انقلاب تفاوت کیفی بسیاری دارندوبه جایی رسیده اند که حتی درسطح جهانی نیز اندیشه سازی میکنند(همین تحلیل حاکمیت که درنوع خودش درجهان بی نظیراست)امامعتقدم درشرایط کنونی اگرباهمان کارکتراول انقلاب نمودیابندهزاران بارموثرترخواهندبود.این اعلامیه هیچ نقصی نداردالا همان ادبیات آن زمان .
0

افزودن دیدگاه جدید