سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳ آوریل ۲۰۲۱

نه به جمهوری اسلامی، آری به آزادی، عدالت و جمهوری سکولار

گزارش تظاهرات جمعی از ایرانیان جمهوری خواه و سکولار در بلژیک در مقابل سفارت جمهری اسلامی در بروکسل

۱۲ فروردين ۱۴۰۰

گزارش تظاهرات ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ تشکل ایرانیان جمهوریخواه و سکولار ساکن بلژیک روبروی سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل، به همراه قطعنامه

 

بنا به دعوت ایرانیان جمهوریخواه و سکولار ساکن بلژیک، تظاهراتی امروز پنجشنبه 12 فروردین 1400 (اول آوریل 20121) ساعت 14 تا 15.30 روبروی سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل برگزار شد. پیشتر پوستری با مضمون «نه به جمهوری اسلامی و آری به آزادی، عدالت و جمهوری سکولار» برای دعوت به تظاهرات در سایت های اینترنتی و دیگر شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود.قبل از تظاهرات دو تشکل ایرانی با نام فدراسیون اروپرس و حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بخش بلژیک با دادن اعلامیه ای از این تظاهرات حمایت کردند و اعلام کردند که در این تظاهرات شرکت خواهند کرد. در ضمن با توجه به مشکلات مربوط به ویروس کرونا سازماندهندگان تظاهرات اجازه نداشتند که بیش از 50 نفر در تظاهرات شوند. در روز تظاهرات نزدیک به 50 نفر شرکت کردند.برنامه با مجری و مسئول برنامه آقای داوود احمدلو آغاز شد و پس از خوشامدگویی به حاضرین برای شرکت در تظاهرات به دلایل برگزاری چنین آکسیونی در روز 12 فروردین در برابر سفارت حکومت اسلامی ایران پرداخت. سپس در فرصت هایی خانم دادخواه، آقایان جلیل حسینی، رسول کناره فرد، علی صمد و انور میرستاری که از شرکت کنندگان در تظاهرات و از فعالین تشکل ایرانیان جمهوریخواه و سکولار ساکن بلژیک بودند به سخنرانی پرداختند.در طول برنامه سرود و ترانه هایی انقلابی و مردمی از تربیون پخش شد. بخش های مختلفی از برنامه توسط آقای احمد نجاتی فیلمبرداری شد و عکس های مختلفی گرفته شد که بصورت یک کلیپ انتشار خواهد یافت.پیش از پایان برنامه قطعنامه تظاهرات توسط آقای جعفر حسین زاده خوانده شد و در آخر برنامه شرکت کنندگان در برنامه با گفتن شعارهای "نه به جمهوری اسلامی و آری به جمهوری ایران"، "جمهوری اسلامی نمی خواهیم" تظاهرات را در فضایی دوستانه به پایان رساندند.در طول برنامه خبرنگار رادیو فردا آقای شهرام میریان با دو نفر از مسئولین تظاهرات مصاحبه ای انجام داد. ************قطعنامه تظاهرات «نه به جمهوری اسلامی و آری به آزادی، عدالت و جمهوری سکولار» در بروکسل

 

ایرانیان آزادی‌خواه!

۴۲ سال از روز ۱۲ فروردین ۱۳۵۸، می‌گذرد. در فردای انقلابی که رژیم گذشته را در ايران برکنار کرد، بنیاد حکومتی با قانون اساسی نامعلوم طرح ریزی شد که نامش را «جمهوری اسلامی» گذاشتند. در آن روز مردم ايران را به پای صندوق‌های همه‌پرسی کشاندند، بدون اینکه از مضمامین واقعی نهادها و ساختارهای قدرت تازه‌ی اسلامی اطلاعی داشته باشند و در باره تظاهرات بروکسل به مناسبت 12 فروردین 2005 نمايندگان واقعی منتخب‌شان بتوانند در کم و کیف تعیین سرنوشت سياسی خود اظهار نظر و تصميم‌گيری کنند. در حقیقت «آری» به جمهوری اسلامی در آن همه‌پرسی شتاب‌زده، «نه» به نظام گذشته‌ای بود که مردم ديگر آن را نمی‌خواستند.

جمهوری اسلامی در ادامه‌ی حیات خود، قانون اساسی اسلامی‌اش را تحمیل و به پی‌ریزی ارگان‌های سرکوب و امنیتی مبادرت کرد. و از این طریق همه‌ی امکان‌های سياسی، اجتماعی و فرهنگی آزاد شده در آغاز انقلاب را يک‌به‌يک و با سبعیتی بی‌سابقه از مردم و آزادی‌خواهان کشور گرفت و با تسلط حکومت تمام دستآوردهای اولیه انقلاب را به نابودی کشاند.

امروز پس از ۴۲ سال و در ۱۲ فروردین نه تنها از آن اکثریت نود و هشت درصدی سال ۵۸، اثر چندانی باقی نمانده است، بلکه همه‌ی اخبار، آمار، گزارشات و اعتراضات سراسری و حتی نظرات برخی از مسئولین و رهبران همین حکومت اسلامی نشان می‌دهد که مجموعه حکومت و نظام جمهوری اسلامی ديگر از هيچگونه اعتباری برای ادامه حيات سياسی برخوردار نيست.

در چنین وضعیتی وظیفه و مسئولیت احزاب، سازمان‌ها، تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و مدنی جمهوری‌خواه، آزادیخواه و سکولار کشور این است که در یافتن نقاط مشترک، و همکاری و همگامی بر پایه‌ی این موارد عمومی، با جدیت دست به اقدامات واقعی برای غلبه بر پراکندگی‌ها و تشکیل یک بلوک جمهوری‌خواهی بزنند.

امروز بر کسی پوشیده نیست که نیاز به تشکیل یک جبهه واحد سیاسی دموکراتیک، عدالتخواهانه و سکولار، به مثابه‌ی یک ضرورت سیاسی بیش از هر دوره‌ای در جامعه حس می‌شود. ائتلاف مشترکی که بتواند مورد اعتماد بخش‌های گسترده‌ی مردم قرار بگیرد و قادر باشد در همبستگی با مردم ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دموکراتیک فراوان جامعه ایران و مخالفت‌های گسترده با حکومت دیکتاتوری و مذهبی حاکم بر ایران را تقویت کند.

هموطنان عزیز،

ما امروز در وضعیت کرونایی در برابر سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل جمع شده‌ايم تا در سالگشت ۱۲ فروردين به نشانه‌ی اعتراض به موجوديت نظام ظالم و آزادی‌کش حاکم بر ايران، پشتيبانی خود را از مبارزات و خواست‌های برحق شما مردم کشورمان اعلام داريم و صدای اين اعتراض را به گوش افکار عمومی جهانی، نهادهای بين‌المللی مدافع حقوق بشر و نمايندگان نهادهای مردمی اروپایی برسانيم
.

ایرانیان جمهوریخواه و سکولار ساکن بلژیک

۱۲ فروردين ۱۴۰۰

 

آدرس لینک تظاهرات در یوتیوب:

https://www.youtube.com/watch?v=glHPdGuL5zU

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
حروف رابه ترتیب از راست به چپ، با خط فارسی و با حروف کوچک و بدون فاصله در اینجا وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری