رفتن به محتوای اصلی

با تمام قوا از اعتراضات مردم علیه گرانی پشتیبانی کنیم!

با تمام قوا از اعتراضات مردم علیه گرانی پشتیبانی کنیم!
شنبه, 14. می 2022 - 13:53

با گرانی شدید نان‌ و دیگرمایحتاج عمومی، بار دیگر طغیان مردم علیه سیاست‌های ویرانگر اقتصادی حکومت اوج گرفته‌است. طی چند روز گذشته ده‌ها ویدئو از اعتراضات مردم در اقصی نقاط کشور منتشر شده‌است. از سوی دیگر، جمهوری اسلامی نیروی سرکوب خود را برای خاموش کردن اعتراضات مردم باز هم بسیج نموده و برای جلوگیری از اطلاع رسانی مردم اینترنت را در بسیاری از نقاط کشور قطع کرده‌است. ویدیویی که از جونقان منتشر شده است، فضای امنیتی شدید این شهر را نشان می‌دهد و مشخص است که نیروهای امنیتی اقدام به شلیک کرده‌اند. ماموران امنیتی همچنین در شهرستان بروجرد نیز تیراندازی کرده‌اند که صدای آن در ویدیوها شنیده می‌شود. در ویدیویی که از اعتراضات شهر فارسان منتشر شده‌است صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

ویدئوهای منتشر شده حاکی از خیزش مردم در شهرهای اردبیل، خرم آباد، اندیمشک، ایرانشهر، رشت، بروجرد، شاهین شهر، لرستان، دهدشت، اصفهان، یزد، چلیچه، فارسان، دهدشت و پردنجان … است. خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، نیز اعتراضات به  گرانی را تائید  کرده، روز جمعه نوشته‌است که در شهرهای درود در استان لرستان، اندیمشک، ایذه و دزفول در خوزستان، یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرکرد و جونقان در چهار محال و بختیاری، خرم آباد، فارسان در استان چهارمحال و بختیاری و فشافویه در استان تهران مردم در اعتراض به گرانی مواد غذایی به خیابان‌ها رفته و در برخی مناطق به سوپرمارکت‌ها و مغازه‌ها حمله کرده‌اند.

معترضان در شهرستان دورود شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سر داده‌اند. شعار های مردم  دراغلب  اعتراضات علیه گرانی، شخص علی خامنه ای و  گماشته‌ی او رئیسی است.

جمهوری اسلامی تا روز جمعه بازداشت دست‌کم ۲۲ نفر در شهرهای مختلف ایران را تایید کرده‌انست. اما هنوز خبری از بازداشتی‌ژها روز جمعه منتشر نشده‌است. اما همه شواهد حاکی از آن است که رژیم در تلاش است با بازداشت و شرکوب جلوی خیزش مردم علیه گرانی نان و دیگر مایحتاج عمومی را بگیرد.

 با تمام قوا از اعتراضات مردم علیه گرانی و سیاست‌های ضدمردمی جمهوری اسلامی پشتیبانی کنیم.باید صدای اعتراضات مردم را پژواک بیشتری داد و نیروهای سیاسی و نهادهای مردمی را به همبستگی با مردم در مبارزات خود علیه حکومت و سیاست‌های اقتصادی آن فراخوند و با  اقدامات مشترک و گسترده و بسیج افکارعمومی دستگاه سرکوب حکومت را وادار به عقب نشینی نمود.

دیدگاه‌ها

انوش

این که اغراق‌آمیز میگویید “با تمام قوا” از اعتراضات پشتیبانی می‌کنید، یعنی چه؟ کدام قوا را صرف این کار می‌کنید. سپاس‌گذار خواهم شد موضوع را برایم روشن کنید.

ش., 14.05.2022 - 22:09 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.