رفتن به محتوای اصلی

طرحی از پیش طراحی شده؟

طرحی از پیش طراحی شده؟
چهارشنبه, 31. اوت 2022 - 20:45

مشاجره بر سر حجاب در اتوبوسی رخ داد که سپیده رشنو نیز بر حسب اتفاق مسافر آن اتوبوس بود و معترض به خانم محجبە ای شد کە نسبت بە حجاب زنان سرنشین اتوبوس عیب و ایراد می گرفت. سپیده رشنو دستگیر می شود و در نهایت با اتهامات زیر بعد از یک ماه در زندان به دادگاه فرستاده می شود.

«اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با افراد خارج نشین و فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی و تشویق مردم به فساد و فحشا.»

اتهامات وارده به سپیده رشنو بخاطر یک مشاجره لفظی بر سر حجاب هیچ تناسبی با هم ندارند. مگر آنکه طرحی از قبل برای او ریخته شده باشد که بتوانند او را به این بهانه دستگیر کنند تا اتهام «تشویق برای فساد و فحشا» با مخالفت وی با حجاب همخوانی داشته باشد. فیلمی نیز که توسط آن خانم محجبه گرفته شده است به احتمال بسیار قوی یکی از مدارک سنگین دادستان علیه سپیده رشنو به کار گرفته خواهد شد برای اثبات اتهام وارده به وی.

سپیده رشنو؛ نویسنده و ویراستار و هنرمند است و به لایه ای از جامعه تعلق دارد که از سوی آخوندهای حاکم بر کشور قابل تحمل نمی باشند. زندان های جمهوری اسلامی انباشته شده از این انسان های شریف که تنها جرم آنها دفاع از حقوق مدنی و شهروندی بوده است.

زنان ایرانی؛ بویژه قشر تحصیل کرده و روشنفکر جامعه در اعتراض به سیاست های زن ستیز جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستم مضاعفی که از سوی جامعه مرد سالار به آنها تحمیل می گردد؛ در صف مقدم مبارزات مدنی قرار دارند. سپیده رشنو مانند بسیاری دیگر از زنان جوان ایران نمونه های هستند در تقابل با سیاست های قرون وسطایی جمهوری اسلامی در تلاش عبث حکومت فقاهتی برای دور کردن اینان از جامعه و به خانه بازگرداندن زنان.

چهار شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱

۳۱ آگوست ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.