آیا "تضمین اشتغال" اشتغال را تضمین می کند؟ بخش هشتم

آیا "تضمین اشتغال" اشتغال را تضمین می کند؟ بخش هشتم
تحلیل انتقادی برنامه های دولت به عنوان "کارفرمای ملجأ نهائی"
جمعه, 2. سپتامبر 2022 - 19:39

برنامۀ اشتغال عمومی گسترده در آفریقای جنوبی (از این پس: برنامۀ اشتغال عمومی ...) که در سال 2004 با توجه به موفقیت قابل توجه برنامه های قبلی برای اشتغال عمومی به راه انداخته شد، هدف رسیدگی به بیکاری بسیار بالا در میان سیاه پوستان آفریقای جنوبی را دنبال می کرد. هدف دولت ایجاد 200000 شغل موقت در سال در چارچوب این برنامه بود. این هدف را، با توجه به نرخ بیکاری در کشور که از زمان پایان آپارتاید مدام بالای 25 درصد بود، می توان یک هدف متعادل تلقی کرد. مقیاس و ماهیت مشکل بیکاری در آفریقای جنوبی از برخی جهات جدی ترین نمونه مشکل بیکاری مورد بررسی در این فصل است. در افریقای جنوبی نه تنها بیکاری در سطح بسیار بالایی ثابت بوده، بلکه یک عامل مزمن مهم نیز عمل می کرده است، و آن این که اکثریت بیکاران در آفریقای جنوبی ابداً تجربۀ کار در بازار کار رسمی را ندارند.

کارگران مورد نظر در برنامۀ اشتغال عمومی ... حداکثر به مدت 24 ماه در طول پنج سال به کار اشتغال دارند و دستمزدشان برابر حداقل دستمزد مطابق توافقات محلی است. این برنامه، برخلاف سایر برنامه های کاری، دارای اهداف کمَی صریح است: مشارکت زنان 40 درصد از کل مشارکت کنندگان در برنامه، جوانان 20 درصد و معلولان 2 درصد. هزینۀ اجرای برنامۀ اشتغال عمومی ... در طول دوره اولیه اجرای آن از سال 2004 تا 2005، بالغ بر 0.3 درصد از تولید ناخالص داخلی و 0.8 از کل مخارج دولت بالغ شد.

پروژه های تحت پوشش برنامۀ اشتغال عمومی ... عمدتاً ساخت و ساز در مقیاس کوچک (مانند جاده های روستایی، زهکشی برای مهار آب بارانهای سیل آسا) و همچنین خدمات اجتماعی و زیست محیطی اند. خدمات اجتماعی ارائه شده نخستین مراقبتها از نوزادان و کودکان، مراقبت های ناظر بر خانه و جماعات، که به ویژه هدف مراقبت از کودکان و تیمارهای مربوط به بیماری ایدز را، که یکی از مسائل مهم در آفریقای جنوبی است، شامل می شوند. هدف این است که برنامۀ اشتغال عمومی بتواند مجاری ای را فراهم کند که به اشتغال در "جریان اصلی" می انجامند. این برنامه موظف است در اجرای این پروژه ها، تا آنجا که عملی است، نیروی کار را جایگزین ماشین آلات سنگین کند. به عنوان مثال، به جای استفاده از ماشین آلات برای حفاری، حمل و نقل و افشاندن خاک جدید، کارگران با استفاده از ابزار دستی به جای آن این دست کارها را انجام می دهند. همچنان که مک کاچئون (McCutcheon) و تایلور پارکینز (Taylor Parkins) متذکر شده اند، این برنامه نیاز به تغییرات اساسی در طراحی، برنامه ریزی و ساخت کارهای عمرانی دارد. این نکته همچنین نشان می دهد که برای برنامۀ اشتغال عمومی گسترده نیز، مانند برنامۀ "نان آور آرژانتین، جذب نیروی کار اضافی هدفی مهمتر از هدف ایجاد داراییها و خدمات با ارزش پایدار است. 

اولویت دادن به استخدام هرچه بیشتر نیروی کار به تنزل کیفیت محصولات و خدمات منجر شده است. به عنوان مثال، برخی از برنامه های حفاظت از محیط زیست با هدف مهار پوشش گیاهی بیگانه، به دلیل نبود کمکهای تخصصی، ضعیف پیش رفتند و پس از پایان برنامه تمام مزایای حاصل از آنها  شده به سرعت از میان رفتند. به علاوه روشن نیست که حتی با وضع اولویت گفته شده برنامۀ اشتغال عمومی ... توانسته باشد هدف اشتغال کافی را متحقق کرده باشد. میانگین مدت زمان اشتغال در بخش زیرساختی تنها 62 روز در طول پنج سال است، که از تعداد روزهای پیش بینی شده در زمان راه اندازی برنامه 80 روز کمتر است. آلن پیشنهاد می کند که در برنامه ‌ریزی کارهای عمومی بین تکمیل یک بلوک از پروژه‌ها و شروع بلوک بعدی الزاماً دوره‌هایی از وقفه در فعالیتها پیش می آید. این دوره ها کارگران برنامه را در "برزخی" قرار می دهد که در آن کاری برای انجام دادن نیست. چنان که متاپوری (Mtapuri) استدلال می کند، این نقصها نشان می دهند که برنامۀ اشتغال عمومی ... باید روشن کند آیا هدف آن رسیدگی به بیکاری است یا ایجاد تولیدات و خدمات با ارزش. هر یک از این دو گزینه‌ها تمایل به حذف دیگری دارد، زیرا برنامۀ اشتغال عمومی ... از طریق ارائه مشاغل موقت و کم مهارت به بیکاری می‌پردازد، در حالی که تولیدات و خدمات با کیفیت بالا معمولاً به چارچوب‌های زمانی طولانیتر و مهارتهای بیشتر نیاز دارند.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.