گزارش تظاهرات نیویورک ۲۱ سپتامبر۲۰۲۲

گزارش تظاهرات نیویورک ۲۱ سپتامبر۲۰۲۲
جمعه, 23. سپتامبر 2022 - 10:35

در پی نشست سالیانه سازمان ملل متحد ائتلافی از نیروهای جمهوری خواه متشکل از حزب چپ ایران، بنیاد جمهوری خواهی، جمهوری خواهان لایئک و کارزار حقوق بشر تشکیل شد. این ائتلاف تحث شعار « نه به جمهوری اسلامی، نه به سلطنت، اری به حقوق بشر اری به سکولار دموکراسی»، در جهت بسیج نیرو از طریق فضای مجازی با استفاده از تویتر، انستاگرام، فیس بوک و تماس ها فردی اقدام نمود. در استانه برگزاری تظاهرات نیز با توجه به کشته شده  مهسا امینی توسط نیروهای گشت ارشاد در تهران، کمپین « زن، زندگی آزادی » را نیز در تبلیغات منظور نمود.

در روز تظاهرات ساعت ۱۱ صبح با توجه به ازدعام و فشرده گی تظاهر کنندگان و شرکت کننده گان در این همایش میدانی که متشتمل بر گروه های دیگر سیاسی دیگری بود. ایجا صف مستقل و جدايی صفوف تظاهرات کنندگان بجزء ازسازمان مجاهدین خلق، امکان پذیر نبود. برنامه ما پس از اعلام و معرفی ائتلاف با سخنرانی دکتر منصور فرهنگ اغاز کشت. شعار هایی که در این اعتراض خیابانی مورد استفاده قرار گرفت به قرار زیر بود:

زن، زندگی، آزادی

بیکاری، بیگاری حجاب اختیاری

مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر

از کردستان تا تهران، ستم علیه زنان

این آخرین پیامه، هدف خود نظامه

مرگ بر دیکتاتور

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

مرگ به جمهوری اسلامی

سخنران بعدی فعال حقوق  زنان و حقوق بشر از نیوجرسی منیژه صبا بود که بدلیل عدم امکان کنترل ازدعام و شلوغی و امدن بدون دعوت سلطنت طلبان امکان سخنرانی مهیا نشد. از این زمان تا ساعت ۲ بعداز ظهر عملن اعتراض خیابانی با طرح شعارهایی از طرف همه حاضرین در این همایش متشکل از ائتلاف « نه به جمهوری اسلامی»، نیروهای چپ رادیکال – چریک های فدایی خلق، وهوداران سلطنت و بسیاری از افراد مستقل ادامه پیدا کرد.

عکس و ودیوکلیپ ها قبلن ارسال شده بود.

فرید اشکان 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.