ژاندارک ایران زمین

ژاندارک ایران زمین
پنج‌شنبه, 29. سپتامبر 2022 - 11:08

مهسا دختر چهل گیس قصه ی غم انگیز شب های ظلمانی ایران، او که چون ماه ،همانند نامش مهسا در اسمان ایران درخشید او به مانند ژاندارک در اتش سوخت  مثال ققنوسی از میان اتش پر کشید و جاودان گشت.

امروز مهسا در جایگاه سیاوش ِ شاهنامه ایستاده است و زنان و دخترانِ سرزمین ام در مرگ ژینای کردستان گیسوان را می برند.

در هیچ سرزمینی تاکنون کبوتر ازادی از لابه لای گیسوان زنی پر نکشید همان گیسوانی که بزرگترین سوگند در سرزمین مهسا قسم به گیسوان مادر است)، همان گیسوانی که گشت ارشاد به دور دست خود پیچید و سر مهسا را به دیوار کوبید او را به کما برد گیسوانش پریشان شد و جهانی در رقص پریشانی، این گیسوان از کما درآمد.

مهسا ژاندارک ایران زمین، همان طاهره قره العین است، قمر وزیری، هما دارابی، زهرا بنی یعقوب، تمام زنانی که هر اذان شلاق می خوردند. او فریاد مادر ستار، پویا، نوید و مادران خاوران است. مهسا ٢٢ سال داشت و ١١ سال از عمرش را در نظام آموزشی ایدولوژیک درس خواندە است در مدارسی کە در و دیوار کلاس و حیاط اش پر از نوشتارهای مذهبی و احکام اسلامی و کتابهایشان همە آموزش آنچە خواستە نظام است. نظام آموزشی از ٦ سالگی روسری را بر سر مهسا و مهساها و تن هایشان را در تملک نگاە مرد سالار خود گرفتە است. آموزش و پرورش خود می داند در رسیدن بە اهدافش شکست خوردە است. آنچە را کە در طول ١١ سال نتوانستە است در فکر و عقیدە جوانان نهادینە کند. در خیابانها با ماشینهای گشت ارشاد در نهایت ارعاب بە نمایش می گذارد. و آنجا کە دختری بە این اجبار بی پایان شجاعانە نە می گویدسری بە دیوار کوبیدە می شود پدر و مادری داغدار می شوند، جوانی با تمام آرزوهایش بە گور سپردە می شود و باز هم دژخیمان این ظلم خود را در لفافەای از دروغ های رنگارنگ تکراری پنهان می کنند. ولی این بار مهسا این دختر کردی کە فریاد می زد من در این شهر غریبم در سراسر جهان آشنای همگان شدە است. جوانان هم نسل مهسا در خیابان فرای جنسیت همگی مهسا شدند و با حضور پر رنگ در اعتراضات خیابانی شرکت می کنند. اما سوال اینجاست، با تمام آموزش های ایدولوژیک این نسل چگونە پدید آمدە است. …

این نسل حاصل یک انقلاب فرهنگی آرام و مستمر  در طی بیست سال گذشته در ایران می باشد در واقع از طریق همراهی بینانسلی روی داده است کسانی که در دهه های شصت و هفتاد در همین نظام اموزشی تحصیل کردند وقتی وارد جامعه شدند شروع کردند به مطالبه گری از حکومت دیکتاتوری و حاصل این کوشش انها وقایع سالهای 78 و 88 بود در آن برحه از زمان مغلوب نظام سرکوب گر شدند اما افکار و مطالعات سیاسی شان را در دنیای فردی و خانوادگی خود پی گیر بودند.  این نسل مهار شدنی نبود و گشت ارشاد ان زمان تلاش کرد اجازه ندهد بسیاری از مسائل از جمله پوشش زنان به میل و اراده ی این جریان فکری قرار گیرد و سعی کرد با فشارها و محدودیت های پوششی در مدارس و دانشگاه ها و خیابان ها کنترل جامعه را در دست داشته باشد ،موثرترین نقشی که این دو نسل شصت و هفتاد داشتند ساختن نسل بعدی یعنی همین نسل دهه ی هشتاد ی های امروز که تعجب جهانیان را برانگیخته است می باشند این نسل بخشی از ماهیتش را از نسل قبل گرفته است و بخشی را هم خود به ان افزوده است ،این نسل  در واقع ادامه ی خط فکری آزادیخواهانی است که در طی چهل و چهار سال گذشته به عناوین مختلف پدید و سرکوب شدند .

وامروز این نسل این جنبش جهانی را پدید اورده است وقتی شعار زن ، زندگی ، ازادی در شهرهای ایران توسط مردان و زنان یکصدا فریاد زده می شود این نوید را می دهد که جامعه سنتی در حال شکستن پیله ی سخت سنت بدور خود است و این شکستن سبب شد مردان تلاش می کنند تا همپای زنان گردندمی کنند تا همپای زنان گردند زنانی که در تمام زندگی  شان در رویای صلح ازادی با چشمان گریان به خواب رفته اند و صبح فردا اما برای تمام حقوق نداشته شان تلاش خود را از سر گرفتند و جنگیدند امروز دیگر  با افتخار اسم ایران فریاد زده می شود چون چهار دهه بود مردم ایران بخاطر سیاست های حکومت دیکتاتوری شان شرمسار دنیا بودند.

حال تمام جهان از  مرز بین مردم ایران با حکومت ایران  اگاه شده اند .برای اولین بار جنبش زنانه ای در جهان رخ داده است جنبشی که امیدواریم سقوط دیکتاتوری جمهوری اسلامی به خاطر موی یک زن اتفاق افتد زنی که کشته شدن اش همه ی مردم ایران را متحد کرد وسبب گردید جهان صدای زنان و دختران ایران را بشنود. باشد که روز غم انگیز مرگ مهسا روز جهانی ازادی زنان نامگذاری شود و او تا ابدیت تاریخ نماد ژاندارک ایران زمین جاودان بماند

زنده باد زن

زنده باد زندگی

زنده باد آزادی

 

سوران شمسایی

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.