حزب سوسیالیست فرانسه: از رئیس جمهور و اتحادیه اروپا می خواهیم تا زمانی که سرکوب ادامه دارد، سفیران خود را فراخوانند

حزب سوسیالیست فرانسه: از رئیس جمهور و اتحادیه اروپا می خواهیم تا زمانی که سرکوب ادامه دارد، سفیران خود را فراخوانند
چهارشنبه, 5. اکتبر 2022 - 14:26

شورای ملی ۴ اکتبر ۲۰۲۲ | قطعنامه حزب سوسیالیست فرانسه درباره ایران

نامش مهسا امینی بود، ۲۲ سالش بود . سه روز بعد از دستگیری توسط گشت ارشاد در ۱۶سپتامبر ۲۰۲۲ در بیمارستانی در تهران درگذشت. او یکی دیگر از قربانیان سرکوب و تبعیض سیستماتیک علیه زنان در جمهوری اسلامی ایران است.

مهسا امینی از آن زمان به نماد تمام زنان ایرانی که زیر یوغ جمهوری اسلامی مبارزه می کنند تبدیل شده است و پشت سر زنان همه ایران است که برای عدالت خواهی و کسب آزادی حرکت می کنند. آینده ایران و زنان ایرانی به هم پیوند خورده اند، آینده ایران با زنان نوشته میشود.

مثل هر زمان که حقوق بشر به خطر می افتد، حزب سوسیالیست حمایت خود را از زنان و مردان، جوانان و همچنین نوجوانان ، دانشجویان، روزنامه نگاران، وکلا، فعالان غیردولتی که بیش از ۱۵ روز در ایران به نام آزادی و برابری تظاهرات کرده اند، مجدداً تکرار می کند. این دو ارزش جهانی تنها برای عده معدودی نیستند، بلکه باید به نفع همه باشند، چه زن چه مرد.

حزب سوسیالیست ، سرکوبی که رژیم آخوندی علیه تظاهرکنندگان انجام می دهد را به شدت محکوم می کند: دستگیری ها، زندان ها، ضربات و شلیکها که در حال افزایش هستند. در حال حاضر خبراز نزدیک به ۱۰۰ کشته داریم. ما با عزیزان و خانوادگان قربانیان این سرکوب های خشونت بار همدردی می کنیم.

این وضعیت نباید بدون واکنش فرانسه و جامعه بین المللی باقی بماند.

به همین دلیل است که از رئیس جمهور می‌خواهیم که از یک تحقیق بین‌المللی مستقل، بی‌طرف و مؤثر تحت نظارت سازمان ملل برای کشف دلایل و شرایط مرگ مهسا امینی حمایت کند . این تحقیقات بین المللی باید همسو باشد با شکایت خانواده مهسا امینی۔ و تحقیقات دقیقی از عاملان و نحوه دستگیری دخترشان تا زمان انتقال او به بیمارستان انجام دهند.

از رئیس جمهور می خواهیم خواستار حذف جمهوری اسلامی ایران از اعضای کمیسیون اداری کمیسیون وضعیت زنان شود. این کمیسیون کارکردی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) اصلی ترین نهاد بین دولتی است که منحصراً به ارتقای برابری جنسیتی، خودمختاری و حقوق زنان اختصاص دارد.

ما از رئیس جمهور و شرکایمان در اتحادیه اروپا می خواهیم تا زمانی که سرکوب ادامه دارد، سفیران خود را فراخوانند و پیشنهاد مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر را برای مسئولین سرکوب در ایران تصویب کنند.

همه دیکتاتوری ها برای شکوفایی و پایداری نیاز به سکوت دارند. به همین دلیل است که ما از طرح هایی با هدف استقرار مجدد اینترنت بدون تاخیر حمایت می کنیم. جنبش ایرانیان نیاز به صدای ما هم دارد۔ برای همین سکوت نمی کنیم !حزب سوسیالیست از تظاهرت در فرانسه و مکان های دیگر و از شعار "زن، زندگی، آزادی" حمایت می کند۔

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.