صدای ناشنیدۀ مردم

ستون "نیم نگاه" آخرین شمارۀ هفتۀ نامۀ "صبح صادق"، ارگان سپاه پاسداران، تردید کمی باقی می گذارد در این باره که گرایشی در حاکمیت در جستجوی امکانی برای میانجیگری برآمده، و فعلاً محمد خاتمی را به این منظور یافته است. موضع مطلب مذکور نسبت به خاتمی با مواضع قبلی این نشریه نسبت به او تفاوت محسوسی دارد، و شاه بیت آن این که "خاتمی می تواند با ایجاد تفاهم در طیف اصلاحات، با پررنگ کردن مرزبندی با دشمنان ملت ایران، زمینه گفتگو را فراهم کند".
نویسنده مسکوت می گذارد که منظور چه گفتگوئی، با چه کسانی، و بر سر چیست، و ایجاد تفاهم در طیف اصلاحات از شروط پذیرش گفتگوست یا فقط امتیازی است که خاتمی می تواند داشته باشد،... البته از همان شروع سخن اش در این باره صراحت دارد که خاتمی باید مرزبندی اش با دشمنان ایران را پررنگتر کند، و منظور از دشمنان ایران چه کسانی اند.
هنوز ارتباط نوشتۀ "صبح صادق" در بارۀ خاتمی و دیدار روز دوشنبۀ هیئت رئیسۀ جبهۀ اصلاحات با غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، و علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، روشن نیست. بنا به اظهارات شکوری راد، سخنگوی جبهۀ اصلاحات، "در این دیدارها تحلیلی از آنچه که این روزها در ایران جریان دارد ارائه شد. همچنین توضیحاتی درباره خواست‌ها و مطالبات به حق معترضان داده و بر پرهیز از برخوردهای خشن با معترضین و بخصوص بکارگیری نیروهای لباس شخصی تأکید شد".
اگر این دو خبر مرتبط و از منشأ واحدی باشند، دشوار نیست نتیجه بگیریم حاکمیت هنوز "صدای مردم ایران را نشنیده است".

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.