زندان و تبعید، احکام ظالمانه‌ی رژیم علیه کارگران!

زندان و تبعید، احکام ظالمانه‌ی رژیم علیه کارگران!
یک‌شنبه, 15. ژانویه 2023 - 13:40

در بحبوحه‌ی جنبش انقلابی مردم، بازداشت، شکنجه و زندان بیش زا ۲۰ هزار تن از فرزندان مردم، محکومیت فعالان کارگری، رضا شهابی و حسن سعید به  شش سال زندان و دو سال تبعید، به اتهام‌هائی هم‌چون «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» هم اعلام شده‌است.

این اولین بار نیست که فعالان سندیکائی به چنین اتهاماتی زندانی می‌شوند. آن‌ها سال‌هاست که به خاطر تلاش برای دفاع از حقوق کارگران و فعالیت خود در جهت احقاق حقوق آنان زندانی می‌شو‌ند. از کار اخراج شده و تحت فشار دائم نهادهای امنیتی قرار دارند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوسرانی تهران و حومه در اطلاعیه خود تاکید کرده است که «انتظار دادگاهی عادلانه از حاکمیت توهمی بیش نیست، و‌ یکبار دیگر به مقامات حکومتی یادآوری می‌کنیم که سرکوب، زندان، سناریوسازی‌های نخ نما و دادگاههای فرمایشی دیگر اثر ندارند.»  این سندیکا  تاکید کرده‌است که «کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.»

زندان در جمهوری اسلامی یکی از ارکان اصلی حاکمیت سیاه آن بر جامعه است. شکستن قفل زندان‌ها و آزادی زندانیان سیاسی مهم‌ترین گامی‌است که در پیش روی جنبش علیه این نظام سرکوبگر قرار دارد.

 

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!