رفتن به محتوای اصلی

این اعدام‌ها جمهوری اسلامی را نجات نخواهند داد!

این اعدام‌ها جمهوری اسلامی را نجات نخواهند داد!
جنایتکاران حاکم با این قتل‌ها گور خود را می‌کنند!
شنبه, 20. می 2023 - 01:43

جمهوری اسلامی با اعدام سه تن از معترضان جنبش «زن، زندگی، آزادی» جنایتی دیگر آفرید. سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی امروز صبح ۲۹ اردیبهشت اعدام شدند. پرونده‌‌ای که آن‌ها براساس آن محاکمه شدند، از سوی بازجویان حکومت و با شکنجه به آن‌ها دیکته شده‌بود. ساختگی بودن اتهام‌ها محرز و آشکار، دادرسی نمایشی آن‌ها مورد اعتراض حقوقدانان و نهادهای مدافع حقوق بشر بود. اما برای جمهوری اسلامی این اعدام‌ها انتقام‌گیری از معترضان و تهدیدی اشکار علیه مردمی است که دیگر زندگی در زیر سلطه‌ی استبداد مذهبی حاکم را بر نمی‌تابند.

اعدام این سه تن، در اصفهان، همه‌ی کشور را در ماتم و عزا فروبرده‌است کشور ما اکنون یک‌پارچه خشم و اعتراض است. شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بردیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» در کنار و گوشه‌ی کشور دوباره طنین‌افکن شده‌است. ابراز انزجار از ادامه‌ی کشتار معترضان از هر سو بلند است. جمهوری اسلامی اما علیرغم همه این اعتراضات، در تقلای آن است که با این قتل‌ها وجود نحس خود را نجات دهد.

پیام این اعدام‌ها این است که می‌کشیم و می مانیم! اما جنایتکاران حاکم کور خوانده‌اند با هر اعدامی گور خود را می‌کنند! هیچ جنایتی این حکومت فاسد و قرون وسطائی را نجات نخواهد داد. پیام مردم در خیابان، خانه و در هر گوشه و کنار کشور این است که ایستاده‌ایم و عقب نمی‌نشینیم. جنبش زن، زندگی، آزادی، نسیم بهاری دیگر را بر سپهر کشورمان به ارمغان آورده‌است؛ اقتدار حکومت را به چالش کشیده و عرصه‌های اجتماعی مهمی را از حضور این رژیم پاکسازی نموده‌است. تخریب رستوران‌ها، پلمب اماکن مورد تردد مردم، تلاش برای بازگرداندن اجبارهای از دست رفته‌، از جمله حجاب اجباری راه به جائی نبرده و نخواهد برد. این اعدام‌ها هم در کنار همین شکست‌های اجباری حکومت به طناب داری برای خود حکومت و جانیان حاکم آن تبدیل خواهد شد.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) با اعلام انزجار از ادامه‌ی کشتار فرزندان مردم در زندان‌های رژیم، با تاسف و تاثر فراوان از این جنایت و با تسلیت به خانواده‌های سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی، بر این باور است که تنها راه جلوگیری از اعدام‌ها برآمد متحد و قدرتمند مردم در برابر حکومت و وادار کردن آن به عقب نشینی و توقف این جنایات است. این کار زمانی ممکن خواهد شد که مخالفان حکومت دست در دست هم، در عین حفظ تفاوت‌های خود در دیگر زمینه‌ها، با اتحاد عمل علیه حکومت مرگ و اعدام، راه شکل‌گیری یک جنبش میلیونی در برابر این رژیم را هموار سازند. جنبش «زن، زندگی، آزادی» نشان داده‌است که امکان چنین برآمدی وجود دارد و رهائی از شر جمهوری اسلامی ممکن است. ما همه‌ی مخالفان اعدام و شکنجه را به یک برآمد متحد فرامی‌خوانیم و آماده‌ی گفت‌گو با همه‌ی نیروهای اپوزیسیون دموکرات در این زمینه هستیم. برای جلوگیری از اعدام‌های بیشتر از همین امروز باید اقدام کرد.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
 ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹ مه ۲۰۲۳

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.