چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲ می ۲۰۲۱

مریم سطوت

در آن روزها فکر می‌کردم که مانند 28 مرداد امکان بازگشت شاه بازهم وجود دارد. اولین ملاقاتم با خانواده بعد از سه سال روز راهپیمایی فداییان از دانشگاه بود. میان خانواده احترام بسیار داشتم. آن‌ها با دیدن من همه به گریه افتادند. اعلامیه باز شدن ستاد فداییان در دانشکده فنی را من به رادیو تهران بردم. در میان راه که حکومت‌نظامی بود چندین جا جلو مرا گرفتند. وقتی اسلحه کمری مرا دیدند و فهمیدند که چریک هستم راه را با احترام بسیار باز کردند. در جلو ستاد فنی هواداران بسیاری جمع شده بودند. برای آن‌ها کافی بود که چریک‌ها را ببینند. برای آن‌ها چریک افسانه‌ای بود. 

 اینستاگرام حزب چپ ایران(فدائیان خلق) برگزار کرد

:مشارکت زنان در احزاب سیاسی

مهمان برنامه :مریم سطوت یکی ار مسئولین اتحاد جمهوربخواهان

زمان برنامه :سه شنبه 25 آگوست 2020 برابر با 4 شهریور1399

پخش مستقیم برنامه اینستاگرام حزب چپ ایران(فدائیان خلق)

موضوع برنامه :مشارکت زنان در احزاب سیاسی

مهمان برنامه :مریم سطوت یکی ار مسئولین اتحاد جمهوربخواهان

زمان برنامه :سه شنبه 25 آگوست 2020 برابر با 4 شهریور1399

ساعت 21 بوقت ایران برابر با 18:30 بوقت اروپای مرکزی

 

جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی، دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۹

میهمان برنامه: نویسنده کتاب «مادی نمره بیست» مریم سطوت

حضور کم‌رنگ زنان در طول سال‌های بسیار در این سازمان‌ها به یک عارضه عمیق بدل گردیده است. برخی از سازمان‌های سیاسی هیچ‌گاه در جلب زنان به جریان خود موفق نبوده‌اند. این تأسفبار است که درسازمان‌های چپ که درگذشته زنان نقش پررنگی در فعالیت‌های آنان داشتند، امروز سیر نزولی طی شده است.

اتهام زنی، دروغ پراکنی، خود و جریان وابسته به خود را جریانی تماما برحق دانستن و دیگران را دشمن و مزاحم دیدن ریشه های عمیق فرهنگی تاریخی دارد. مقابله با آن بسیار دشوارتر از بحث های نظری و رد و پذیرش این یا آن ایده است.