سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۷ دسامبر ۲۰۲۱

ارنست، کورنلیا

بطور کلی، رژیم خوب و بد وجود ندارد. هر رژیمی ارزشهای خوب و بد دارد. رفتارهای دوگانه برخی کشورهای اروپایی با ایران، اعتماد به اتحادیه اروپا را از بین می‌برد، رفتارهای برخی کشورهای اروپایی با ایران در مورد سیاست تحریم، با در پیش گرفتن روشهای خودسرانه برای پیشبرد منافع ملی خود، غیرقابل قبول است.

وقتی تحریمها تمام جمعیت کشوری را مورد هدف قرار میدهد، دیگر این ربطی به عدالت ندارد، و این چیزی نیست جز سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن.

در بیانیه خانم ارنست با اشاره به غیررقابتی بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران آمده است ابراهیم رئیسی نامزد مورد نظر علی خامنه ای بود. خانم ارنست می افزاید دولت روحانی هم در عرصه اقتصادی و هم در عرصه حقوق بشر، رأی دهندگان ایرانی را مأیوس کرد. در این بیانیه آمده است خروج دولت ترامپ از برجام و تحریم های بی سابقه آمریکا علیه ایران، به سود تندروها در ایران تمام شد. خانم ارنست خواهان تجدید نظر کشورهای غربی در سیاست های خود در قبال خاورنزدیک و خاورمیانه شده است.

ما معتقدیم برای تأکید بر تعهد جمعی اروپا به حقوق بشر و برجسته نشان دادن ارزشهای اروپایی، جای محکوم کردن قتل محسن فخری زاده در این قطعنامه خالی است. متأسفانه، این قطعنامه همچنین سیاست فشار حداکثری ایالات متحده بر ایران که موجب می شود تعداد بی شماری از ایرانیان که به دنبال تأثیر مخرب بیماری همه گیرکرونا در شرایط اجتماعی و اقتصادی نامطلوبی قرار داشتند رنج بکشند را به روشنی محکوم نمیکند. ما باید به صراحت اعلام کنیم که اقدامات دولت فعلی ایالات متحده نقض حقوق اساسی بشر است.

می توانید مطمنن باشید که ما به حمایت از شما و خانواده تان ادامه می دهیم و هر آنچه می توانیم انجام می دهیم تا آزادی که مستحق آن هستید را به دست آورید. لطفاً در تماس با ما و گفتن این که چگونه می توانیم بیشتر به شما کمک کنیم تردید نکنید.

"باز هم نقض حقوق بشر و احکام اعدام غیرقانونی با انگیزه های سیاسی بر اساس ادعاهای ساختگی، آنچه در ایران به کرات تکرار شده است. این اولین بار نیست که هیئت ما در پارلمان اروپا برای دفاع از حقوق و آزادی های دموکراتیک مردم ایران مجبور به رسیدگی به اینگونه موارد مشابه است. پارلمان اروپا همیشه مخالف مجازات اعدام است. این یک مجازات بیرحمانه و غیرانسانی است که کرامت و صداقت انسانی را بگونه ای غیر قابل قبول، زیر پا می‌گذارد. "

خانم ارنست اعلام کرد هیئت نمایندگی پارلمان اروپا برای مناسبات با ایران، نشستی برگزار خواهد کرد که در آن، قتل نوید افکاری یکی از موضوعات بحث است. خانم ارنست از حکومت ایران خواسته است به پیگرد شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز پایان دهد و حقوق و آزادی های دمکراتیک مردم ایران را تضمین کند.