چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱

گزارشگر: شجاع شمسی زاده

وکیل مدافع: به فروردین۱۳۶۷ برگردیم گفتید: شما را به دادیاری بردند وعباسی و ناصریان از شما و سایر زندانیان پرسیدند آیا حاضرید به انتخابات مجلس شورای اسلامی رای بدهید. همه جواب منفی دادند. تعدادی از زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. شما در صفحه ۶۹ کتابت نوشته‌اید: سئوال در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی بود. گفتید هیچ‌کس نمی‌خواست رای بدهد. این اولین بار بود که همه عکس العمل نشان دادند و در انتخابات عمومی شرکت نکردند. ناصریان خیلی عصبانی شد. این فرم‌ها را ضمیمه پرونده کردند و از آن‌ها در دادگاه مرگ استفاده می‌کردند. در این نوشته یک کلمه از عباسی حرف نزدید ولی در بازجویی از لشگری حرف زدید، چرا؟

آنها را برای بازجویی بیرون بردند و لشگری تصمیم می گرفت که چه کسی به بند برگردد و چه کسی برای اعدام برود. انتخاب اول اشجاص را برای پروسه مرگ، لشگری انجام می داد و ناصریان وحمید نوری حکم مرگ صادر می کردند. البته عدالت حکم می کند که بگویم که ناصریان در وحله اول حکم می داد.

وکیل مدافع حمید نوری می گوید که دادستانی ادعا می کند که، حسینیه زندان گوهردشت و یا ساختمانی در بیرون (یا انبار) زندان، محل اعدام‌ها بوده، در صورتیکه این موضوع صحت ندارد! بعد وکیل مدافع نقشه ساختمان ۱۱ و ۱۲ را نشان می هد و می گوید که این ها در نقشه ارائه شده توسط دادستانی موجود نبوده. ولی توضیح نمی دهد که وکیل مدافع نقشه ساختمان را از کجا آورده!