سه شنبه ۲۸ دی‌ ۱۴۰۰ - ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - بلژیک

ما در رابطه با تداوم سوء استفاده دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی از کرونا برای به خطر انداختن جان زندانیان سیاسی و عقیدتی هشدار می‌دهیم. ما خواهان پیگیری حقوقی، نقش دستگاه قضایی در فاجعه‌ی مرگ هدایت شده روشنفکر متعهد، مقاوم و اندیشه‌ورز، بکتاش آبتین توسط یک کمیته حقیقت‌یاب مستقل هستیم.

در چنین شرایطی پاسخ نهایی جمهوری اسلامی، تقدیم تمام قدرت به دست یکی از بدنام‌ترین قاتلان تاریخ جمهوری اسلامی است که رد خون‌های ریخته در اعدام‌های سال ۶۷ هنوز بر دستان اوست. ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، پاسخ جمهوری اسلامی به بحران‌های داخلی و خارجی حکومت بود: سرکوب و توحش در داخل، و تشدید حمایت از تروریسم در خارج، راهبرد مشخص جمهوری اسلامی خواهد بود.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – بلژیک، از فراخوان " جمهوریخواهان ایران در بلژیک" برای برگزاری تظاهراتی در برابر ساختمان پارلمان اروپا در روز نشست دوره ای "گروه روابط ایران در پارلمان اروپا" در بروکسل حمایت می کند و در این تظاهرات شرکت می کند. ما از ایرانیان ساکن بلژیک می خواهیم که برای همبستگی و حمایت با اعتصاب و مطالبات کارگران در این تظاهرات شرکت کنند.

در چنین شرایطی، همراهی نیروهای جمهوری‌خواه و دموکرات، بیش از همیشه اهمیت دارد. در پسا «انتخابات» دیری نخواهد پایید که اعتراضات گسترده مردمی به صراحت به حکومت و دولت دست‌نشانده‌ی ولی فقیه «نه» بگوید و در چنین شرایطی ائتلاف بلوکی از جمهوری‌خواهان دموکرات و سکولار، برای پرطنین ساختن پژواک صدای مردم بسیار ضروری خواهد بود. چه‌اینکه امروز هم در میان شکل‌گیری بزرگ‌ترین جنبش تحریم «انتخابات»، جمهوری‌خواهان خود را صدای مخالفان انتخابات حکومتی می‌دانند.

اهمیت این تظاهرات در وضعیت کنونی به‌ویژه در آنجا است که همکاری گسترده‌تری از طیف جمهوری‌خواهان دموکرات و سکولار را به نمایش می‌گذارد و این پیام مهم را به اپوزیسیون مترقی و آزادی‌خواه می‌رساند که برآمد جدی‌تر و متحدتر بلوک جمهوری‌خواهی نیازی مبرم برای تحولات سیاسی و دمکراتیک در کشورمان است.

مبارزه برای لغو کامل احکام اعدام و شکنجه و برای آزادی تمام زندانیان سیاسی فقط با همراهی همه‌ی گروه‌های سیاسی، اجتماعی و مدنی دمکراتیک امکانپذیر خواهد شد. برای پیشبرد چنین امری، همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک با توافق بر سر حداقل‌ها برای حمایت از کنشگران مدنی و سیاسی جنبش دمکراتیک و آزادی‌خواهانه کشورمان، نیاز لحظه می‌باشد. به این نیاز امروز پاسخگو باشیم!

حضور طیف‌های مختلف چپ مانند احزاب و شخصیت‌های کمونیست، سبز، سوسیالیست، جریانات مدنی و مترقی، انجمن‌ها و نهادهای اجتماعی و روشنفکری بلژیکی و غیر بلژیکی و مهاجرین در این جشن بسیار چشمگیر بود. در این تجمع بزرگ انواع برنامه‌های سیاسی، هنری، فرهنگی و ... برگزار شد.

از شما دعوت می کنیم که از چادر حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در مراسم اول ماه مه در بروکسل، دیدن کنید!                                                                                           

در راهپیمایی و مراسم بزرگداشت روز جهانی کار، اول ماه مه، مشارکت و شرکت می کنیم!

روز جمعه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - اول مارس ۲۰۱۹ میلادی در راهپیمایی سازمان عفو بین الملل بلژیک علیه مجازات اعدام شرکت کنیم!