يكشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱

گزارش

این‌گردهمایی با پخش چند آهنگ از جمله رپ "سوراخ موش بگرد" از توماج صالحی و سپس با قرائت فراخوان شروع شد و سخنرانان به زبان‌های فارسی و کردی و فرانسوی به نقض مستمر حقوق بشر و سرکوب آزادیها و اعتراضات در ایران، بمباران پایگاههای احزاب مخالف کرد ایرانی در اقلیم کردستان، بازداشت و شکنجه غیرقانونی معترضان اعتراض کردند.

محاکمه نوری در نفس خود پیام اجرای عدالت را دارد و طلیعه امید را در دل‌ها زنده کرده است. ما به عنوان بخشی از خانواده جانباختگان که در نهاد "دادخواهان خاوران" گرد آمده ایم همزمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده هاي جانباختگان، صديقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (۱۷ و ۱۸ اکتبر) و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی) در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) كه بعنوان شاكي در برابر دادگاه استکهلم قرار ميگيرند، در روزهای ١٧ و ١٨ اکتبر مقابل دادگاه این جنایتکار در استکهلم گرد هم می آئیم تا به سهم خود صدای حق طلبانه خانواده جانباختگان را در دستیابی به حقیقت برای اجرای عدالت پر طنین تر نمائیم.

زمان به کندی می گذشت، تشنگی آزارم می داد از خواب هم خبری نبود. اوضاع را برای هم اتاقی هایم توضیح دادم و تاکید نمودم با آنها مشکلی ندارم و مجموعه شرایط این محل با وضعیتی که دارم سازگار نیست و درمانم نیز با مشکل دچار می شود. کشیک شب تلاش کرد که مرا ترغیب کند تا فردا از اعتصاب غذا و درمان چشم بپوشم تا دکتر بخش شرایطم را تغییر بدهد، نپذیرفتم، واقف بودم که با این وضعیتم، خودم را با چالش غیر قابل پیش بینی مواجه کرده ام اما شروع کرده بودم و توقف آن می توانست تاثیر عکس بگذارد، بر ادامه آن اصرار نمودم.

- در دفاع از مطالبات مردم ایران برای آزادی و عدالت اجتماعی

- در محکومیت حمله تروریستی اخیر جمهوری اسلامی به مقراحزاب کرد ایرانی مستقر در کردستان عراق

- ...

غرفه حزب چپ ایران (فدائیان خلق ) که بخاطر محدودیت‌های جشن امسال در فضایی کوچکتر از سال‌های قبل در محل دهکده جهانی village du monde بر پا شده بود، با نام و آرم حزب بر سر در چادر به دو زبان فرانسه و فارسی و در درون چادر با باندرول و شعار ها (به دو زبان فرانسه و فارسی) و عکس‌هایی از مبارزات مردم ایران، از جمله کارگران و زنان تزئین شده بود،و از باز دید کنندگان با انواع غذاهای ایرانی پذیرایی می‌شد، که خیلی مورد استقبال علاقه مندان واقع شد .

غرفه حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در جشن اومانیته ۲۰۲۱ : محلی برای همبستگی با مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران و بحث و گفتگو پیرامون آزادی، دمکراسی و عدالت اجتماعی

مکان: «دهکده جهانی» پارک «کورنوف» (حومه پاریس)

روزهای ۱۰ – ۱۱ - ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱

وکیل مدافع: به فروردین۱۳۶۷ برگردیم گفتید: شما را به دادیاری بردند وعباسی و ناصریان از شما و سایر زندانیان پرسیدند آیا حاضرید به انتخابات مجلس شورای اسلامی رای بدهید. همه جواب منفی دادند. تعدادی از زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. شما در صفحه ۶۹ کتابت نوشته‌اید: سئوال در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی بود. گفتید هیچ‌کس نمی‌خواست رای بدهد. این اولین بار بود که همه عکس العمل نشان دادند و در انتخابات عمومی شرکت نکردند. ناصریان خیلی عصبانی شد. این فرم‌ها را ضمیمه پرونده کردند و از آن‌ها در دادگاه مرگ استفاده می‌کردند. در این نوشته یک کلمه از عباسی حرف نزدید ولی در بازجویی از لشگری حرف زدید، چرا؟

آنها را برای بازجویی بیرون بردند و لشگری تصمیم می گرفت که چه کسی به بند برگردد و چه کسی برای اعدام برود. انتخاب اول اشجاص را برای پروسه مرگ، لشگری انجام می داد و ناصریان وحمید نوری حکم مرگ صادر می کردند. البته عدالت حکم می کند که بگویم که ناصریان در وحله اول حکم می داد.

وکیل مدافع حمید نوری می گوید که دادستانی ادعا می کند که، حسینیه زندان گوهردشت و یا ساختمانی در بیرون (یا انبار) زندان، محل اعدام‌ها بوده، در صورتیکه این موضوع صحت ندارد! بعد وکیل مدافع نقشه ساختمان ۱۱ و ۱۲ را نشان می هد و می گوید که این ها در نقشه ارائه شده توسط دادستانی موجود نبوده. ولی توضیح نمی دهد که وکیل مدافع نقشه ساختمان را از کجا آورده!