شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱

احزاب و سازمان‌ها

ما آژیر خطر گسترش هرچه بیشتر فقر، فروپاشی اقتصادی و حتی احتمال یک رویارویی نظامی در صورت تداوم این سیاست ها را به صدا در می آوریم و از همه دلسوزان وطن با هر گرایشی که دارند می خواهیم در یک هم صدایی ملی ایران قبل از آنکه دیگر فرصتی باقی نمانده باشد، خواهان پایان دادن به سیاست خارجی ویرانگر و بلندپروازی هسته ای و برداشتن دست حاکمان ایران از گلوی اقتصاد و زندگی روزمره مردم شوند. ما فرصت دست یازیدن به راه حل های دیپلماتیک را رو به پایان می بینیم.

«کوشش‌های انجام یافته در سازمان برای راهیابی مشترک برای "دوران گذار"، و در بارهٔ چندوچون فعالیت سازمان، به تفاهمی همه‌گیر منجر نشد. لذا رویکردهای موجود، با ارج گذاری بر تلاش‌های مشترک برای تشکیل حزب و راهیابی‌های بعدی، با احترام اکید به تصمیم یکدیگر و موضع‌شان نسبت به مجموعۀ مسئولیت‌ها و محدودیت‌های مصوب کنگره‌های پانزدهم تا هژدهم سازمان، بر پايه برداشت خود از روند های طی شده فعالیت سیاسی شان را در تشکل مورد نظر خود پی خواهند گرفت».

تحت رهبری فرقه دمکرات آذربایجان مردم به فعالیت گسترده ای در عرصه آبادانی و عمران روستاها و شهرها دست زدند. اقدامات جدی علیه بیکاری اعمال شد. کارخانجات قدیمی احیاء و توسعه پیدا کرد و کارخانجات و موسسات صنعتی تازه ای احداث گردید. شبکه بهداشت عمومی پی ریزی شد.

فرقه دمکرات آذربایجان نه تنها حمایت از جنبش اعتراضی مردم خوزستان و دیگر مناطق کشورمان را وظیفه خود می داند، بلکه با تاکید بر شعارِ « اتحاد اتحاد » که از طرف مردم فریاد زده می شود، از همه احزاب و نیروهای آزادیخواه و مترقی میهنمان دعوت می کند تا با اتحاد عمل و روش و به شکل مشترک، به مبارزه همگانی مردم علیه سیاست های نامردمی حکومت جمهوری اسلامی ملحق شوند.

غیرمنتظره بودن اعتصابی به این گستردگی و فراگیری برای رژیم، واکنش‌هایی را از طرف حاکمیت ضدمردمی به دنبال خواهد داشت. شیوه رژیم در این گونه حرکات اعتراضی و مطالباتی بویژه حرکات کارگری ابتدا توسل به ترفندهای فریبکارانه و تفرقه‌افکنانه، تهدید و تطمیع و در صورت افشا و خنثی شدن این ترفندها، توسل به سرکوب به هر شیوه‌ای بوده است. در این شرایط، هوشیاری رهبران اعتصاب جهت حفظ همبستگی و وحدت کارگران، شناسایی و افشای برنامه‌های تفرقه‌افکنانه و وحدت‌شکنانه عوامل و نهادهای امنیتی رژیم شرط ضروری برای ادامه اعتصاب و تحقق خواسته‌ها و مطالبات برحق کارگران می‌باشد.

اگرچه در این دوره شماری از گروه‌ها وفعالان اصلاح‌طلب وارد دام انتخاباتی نشدند و در برخوردی منفی با انتخابات به سمت مردم معترض سمت‌گیری کردند اما بخشی از آنها با محوریت سیدمحمد خاتمی به رغم بارها رانده شدن از درِ قدرت هر بار و در هر انتخابات باز کوشیدند که از پنجره بازگردند حتما از شکست‌خوردگان بزرگ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ محسوب می‌شوند. تلاش ذلیلانه آن‌ها برای ایجاد شور انتخاباتی مصنوعی در جامعه این حسن را داشت که پایگاه رای واقعی نازل ‌شان در بین مردم روشن شود پایگاهی نه تنها از آراء باطله بلکه حتی از رای‌های محسن رضائی نیز کمتر بود.

در طی گرد هم آیی، ترانه - موزیک های متنوعی که ریشه در فرهنگ غنی سرزمین کهنسال ایران دارند، به زبان های فارسی و کردی پخش شدند که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شدند. مراسم با شعارها و پلاکاردهای مختلف که منعکس کننده مطالبات اقشار و گروه های مختلف مردم ایران و هم چنین عکس ها و اسامی شریف ترین فرزندان این سرزمین که توسط دژخیمان حاکم به رگبار بسته شده بودند ویا یا در زندان ها به سر می برند، آذین بندی شده بود.

ملت ایران در چندین دوره تجربه شرکت در انتخابات و انتخاب بین بد و بدتر را پشت سر گذاشته و کاملاَ متوجه شده است که این‌گونه انتخابات در ساختار معیوب موجود راه به جایی نمی‌برد. و اصولاً به موجب آن‌چه که به صراحت به آن اذعان شده، رئیس جمهور و وزراء در سیستم موجود نقشی نداشته و فقط مجری سیاست‌های «نیروهای مافوق پشت پرده» هستند. افزون براین مناظره‌ها و مواضع اعلام شده توسط کاندیداهای به صحنه آورده شده نیز نشان داد که هیچ‌یک از این داوطلبان صلاحیت لازم برای صیانت از حقوق ملت و دفاع از منافع ملی را ندارند.

تظاهرات اعتراضی "جمهوریخواهان ایران در بلژیک" به انتصابات در ایران

زمان: چهارشنبه ۱۶ ژوئن از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰

مکان: سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل

- به انتصابات جمهوری اسلامی رای نمی دهم!

- نه به انتخابات جعلی و ساختگی در ایران!

- آری به انتخاب آزاد!

 

بیائیم درکنار یکدیگر وهمراه با اکثریت بزرگ مردمان سرزمینمان، باشرکت درگردهمائی اعتراضی در روز یکشنبه ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱ درشهر پاریس، درتحریم فعال این نمایش انتخاباتی «ولی مطلقه فقیه» ومتحدینش شرکت جسته وفریاد گر خواست های مردمانمان درزمینه نه به جمهوری اسلامی، رائ بی رائ، دموکراسی وآزادی، رفع ھرگونە تبعیض بر پایه اعلامیه جهانی حقوق بشر و براساس میثاقھای جھانی مصوب مجمع عمومی سازمان ملل متحد باشیم.