اعتراضات مردمی و قطع اینترنت در خوزستان

دوشنبه, 9. می 2022 - 12:02

تظاهرات در خوزستان در واکنش به گرانی و تنگناهای معیشتی و اعتراض به افزایش قیمت نان شروع شده و با ادامه آن در روزهای بعد سرکوب و بازداشت‌معترضان هم افزایش یافته است

بنا به گزارش منتشر شده، از شماگاه پنج‌شنبه با آغاز اعتراضات مردمی در برخی شهرهای خوزستان، اینترنت در شهرهای مختلف این استان از جمله سوسنگرد، اندیمشک، ایذه، حمیدیه، شادگان، ماهشهر، بهبهان، هندیجان و دزفول قطع یا کُند شده است. قطع کامل یا کندی اینترنت، همچنان ادامه دارد. با این حال، برخی ویدئوها و تصاویر از تظاهرات و اعتراضات یادشده در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته‌است.هم چنین گفته می‌شود که  در برخی از شهرهای خوزستان اینترنت کاملا قطع نشده اما دسترسی به موبایل با اختلال همراه است و سرعت اینترنت ثابت خانگی کند و کمتر از سرعت همیشگی گزارش شده است.

تظاهرات در خوزستان در واکنش به گرانی و تنگناهای معیشتی و اعتراض به افزایش قیمت نان شروع شده و با ادامه آن در روزهای بعد سرکوب و بازداشت‌معترضان هم افزایش یافته است. خبرها هم‌چنین حاکی از  بازداشت‌ها در شهرهای مختلف است. منتشر شده است. گفته می‌‌شود که دامنه اعتراضات به تنگناهای معیشتی و سیاسی در ایذه گسترده‌تر از مناطق دیگر است.

 مردم شهرهای مختلف خوزستان، تابستان سال گذشته نیز در اعتراض به مشکل بی‌آبی و کم‌آبی، تجمع‌های گسترده‌ای را برگزار کردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.