رفتن به محتوای اصلی

اطلاعیه

اطلاعیه
شنبه, 9. ژانویه 2021 - 12:06

اطلاعیه

بعد از انتشار مصاحبه‌ی روزنامه «مستقل» با فرخ نگهدار، پرسش‌هایی در مورد رابطه‌ی وی با حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از جانب برخی از دوستداران حزب مطرح شده‌است. دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، بدین وسیله اعلام می‌کند که فرخ نگهدار عضو حزب ما نیست و مواضع وی ارتباطی با مواضع ما ندارد.

بدیهی‌ است که مواضع حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در اسناد، بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها منتشر می‌شوند.

دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ - ۷ ژانویه ۲۰۲۱

دیدگاه‌ها

صادق

من عضو حزب نیستم جناب نگهدارواتفاقا خوشحال هم شدم که موضع خودراقاطع مشخص کردیدوحتی توضیح هم دادم که چپ رفرمیسم هم دردنیا وجودداشته وسابقه تاریخی داردومنحصربه شمانیست .وحتی آرزوی پیروزیتان راکردم وهنوزهم متوجه نمیشوم شما وهوادارانتان به کجای این اعلامیه اعتراض دارید.آیاراه شما باراه حزب یکسان است که اگرحزب گفته فرق میکندوشما اعتراض دارید که نه فرقی نمی کند.ودرپایان بازهم امیدوارم که درمبارزات خودبرای آزادی مردم پرتوان وپرتلاش باشید.

س., 19.01.2021 - 12:27 پیوند ثابت
تقی اکبری

احزاب چپ مدرن تاثیر گذار، بصورت حزب- جبهه هستند. ولی این به این معنی نیست که حزب همزمان چند صدا داشته باشد و سیاست واحد و شفافی را تبلیغ نکند و به اجرا نگذارد. تمایز ، تقابل و تبری خود را از سیاست هایی که در تقابل کامل با خط مورد توافق اکثریت حزب هستند، عنوان نکند. نظری اکثریت دارد ، تبلیغ و اجرا می شود. نظریاتی در اقلیت هستند که حق اظهار نظر و تبلیغ ،ولی نه اجرای ، نظر خود بعنوان اقلیت حزبی را دارند. نه اینکه در تقابل با نظر مسلط حزب سیاست بورزند و اجرا کنند.این تزی که آقای نگهدار تبلیغ می کنند، دموکراسی خواهی کاذب است. 
او خواهان شرکت در انتخابات آنچنانی جمهوری اسلامی در هر شرایطی و با هر ترکیبی است. هیچ محدودیتی ندارد. حزب چپ اما این انتخابات را اصلا قبول ندارد. آیا حزب چپ محق نیست که از این سیاست فاصله زیاد بگیرد تا سیاست شفاف خود را تبلیغ کند؟
 

ی., 17.01.2021 - 16:28 پیوند ثابت
فرخ نگهدار

در ذیل اطلاعیه دفتر شورای مرکزی حزب چندین کامنت گذاشته شده که معنای آن برائت حزب چپ از اندیشه رفرمیستی است. 
از هفته گذشته که اطلاعیه دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در به پیش نشر یافت در تماس با رفقایی که راه گفتگو با ایشان بسته نیست سعی کردم توجه دهم که از آنچه که در مورد عدم ارتباط من و دیدگاه های من با حزب گفته شده عدم حضور اندیشه رفرمیستی چپ در حزب نتیجه گیری نشود.  زیرا واقعیت این است که بخشی از اعضای حزب چپ اندیشه رفرمیستی دارند، بخشی انقلاب را قبول دارند و برخی هم اصقلاب یا تحول طلبی رادیکال را. 
بزرگترین و ارزشمندترین حاصل 50 ساله جنبش فدایی در ساختن حزبی است که نه تنها دموکراسی را در دورن خود نهادینه کرده است، بلکه در تمام دوران شکل گیری و استقرار خود هم داعیه برپایی حزبی چند صدایی را پی گرفته است. 
اگر این کامنت ها به قلم افراد غیر است بحثی نیست. اما اگر این ها اعضای حزب اند مدعای آنها مبنی بر برائت حزب از اندیشه رفرمیسیتی با هستی کنونی حزب قرابت ندارد. بر عهده تصویب کنندگان این بیانیه است که برای علاقه مندان به حزب توضیح دهند که با تمسک به این اطلاعیه،حضور گرایش رفرمیستی چپ در حزب و ماهیت چند صدایی آن تحریف نشود. 

چ., 13.01.2021 - 21:42 پیوند ثابت
نسیم

چرا اعلام عدم عضویت یک فرد و رفع شبهه این چنین به طرفداران آقای نگهدار سنگین می نماید؟ بی دلیل که نیست؟
قبل از هر چیز باید قبول کرد که بلاتکلیف گذاشتن وضعیت اکثریت در زمان تشکیل حزب چپ، با توجیه کوتاه کردن زمان، خروج از اصول وحدت و عمل نادرستی بوده است، طبیعتا" چندین برابر زمان و انرژی باید صرف این کوتاه کردن غیراصولی شود.
اما اکنون افراد و نظریه پردازانی با دیدگاه سیاسی خاص خواهان حفظ اکثریت هستند و بدون رودربایستی موافقین پیوستن به حزب چپ را "طالبان" می نامند. (مثلا" مقاله مهرزاد وطن آبادی). و افرادی هم جهت با این دیدگاه (مثلا" خانم ملیحه محمدی) بصراحت آن ها را تشویق به حفظ سازمان و افتخارات فدایی می کنند، فعلا" آقای نگهدار بعلت کناره گیری رسمی بطور علنی وارد این ماجرا نشده است.

موضع "ضد امپریالیستی" خاص این افراد و اعلام علنی اینکه "مبارزه با امپریالیسم از مبارزه با جمهوری اسلامی نمی گذرد" و "در صورت حمله امریکا به ایران بر علیه امریکا وارد جنک می شویم" (مثلا" مقالات دنیز ایشچی بدون اینکه اطلاعی از موضع شان در باره اکثریت داشته باشم)، آنها را بالقوه در کنار جمهوری اسلامی یا بفرض خودشان در کنار جناح هایی از جمهوری اسلامی قرار می دهد. برای این کار تابلو سازمان فدایی اکثریت بواقع هم مثل سرقفلی عمل می کند تا باستناد مواضع سالهای 59-60 مذاکره و نزدیکی را آغاز کنند.
این رفقا زندگی شان را بر سر سیاست و به امید خدمت به محرومان گذشت کرده اند، امیدوار باشیم که بدانند بطرف راه توده و مجله هفته حرکت می کنند و فردا حتی در کنار نایاک خواهند ایستاد.

پی نوشت:
نشریه کار آنلاین انتقاداتی از این دست را سانسور می کند، حداقل با رفرمیسم ادعایی شان نمی خواند. بهتر نیست که نشر و پاسخگو باشند؟

س., 12.01.2021 - 20:50 پیوند ثابت
تقی اکبری

این حق مسلم حزب چپ است که از موضعی که زمین تا آسمان با مواضع حزب  تقابل دارد و به نظرش بیراهه و منحرف است ، تبری کند. مخصوصا وقتی آقای نگهدار حتی در اینجا مغلطه می کنند و خود را  قسماً حزب چپ معرفی می کنند و سهم ال ارث طلب می کنند. من افراد مختلفی را می شناسم که که هنوز او را به اشتباه از رهبران فداییان و چپ ها می شناسد. به نظرم حزب چپ باید خیلی بیشتر تمایز خود را از مواضع ایشان نمایان کنند.

د., 11.01.2021 - 21:12 پیوند ثابت
ابراهیم

خانم سحر سخن شما درست است اگر واقعا جوانان بیایند. من خودم که همه عزیزان مؤسس حزب و فعال حزب و سازمان را می شناسم، به ضرس قاطع می توانم به شما بگویم که میانگین سن در هر دو تشکل 65 سال است. توجه کنید که می گویم میانگین و نه نه بالای جدول. البته در مورد سازمان اکثریت این آمار قابل فهم است. اما اینکه حزب تازه ای باز با همین میانگین سنی تشکیل بشود، به نظر من حرکت اضافی است چون در خارج از کشور نمی توان نیروی جوان جذب کرد. 

د., 11.01.2021 - 18:52 پیوند ثابت
صادق

بهمنیارجان بااستدلالت ازاین رو به آن رو شدم .کدام توهین ،کدام عظمت،کجای دنیایی،آقا فرخ نگهدارمیخواهد از درون حکومت اوضاع را تغییر بدهد، حزب چپ میگوید باید از این حکومت گذشت . اینکه دیگر نمیشود تمام چپ روبگذاری یک طرف ترازو، نگهدار را بگذاری آنطرف. بقول شما اصلا نگهدار خودش به تنهایی یک قطب چپ .خوب کسی که اعتراضی نداره . تو دنیاهم کم چپ رفرمیسم نداریم که نگهدار اولیش باشد . والا مذهبی ها هم خمینی را اینقدر بزرگ نکردند که شما میکنید. چندنفرخوبه ازاپوزیسیون به پیشنهادحکومت برای گفتگو جواب رد داده باشند خوبه . خوب حالا آقای نگهدار قبول کرد که معجزه صورت نگرفته، میخواهد از داخل حکومتی را اصلاح کند که هنوز جرات وارد شدن به آن
 کشور را ندارد . آخه ساده اگه بگوئید نگهدار مشی رفرمیسم  را قبول دارد که خودش میگوید که ساده تره. حالا اتفاقی که نیفتاده آقای نگهدار با آن وجهه عظیمش که شمامیفرمایید هردری را برای آزادی بازکند، گلی به جمالش . نامش را در تاریخ چپ ثبت میکند که چگونه یک تنه بااین همه مخالفت، جامعه رو به سعادت رساند. هیچ توهینی درکارنیست؛ وقتی فقط ابراز میشود که آقای نگهدار عضو حزب چپ نیست.

د., 11.01.2021 - 10:42 پیوند ثابت
سحر احمدی

من البته نگرانی رفقا را از بابت انتساب فرخ نگهدار به حزبی تازه تأسیس نمی بینم. هویت و موقعیت او آنچنان با سازمان  یکی شده که امکان ندارد، چنین تصوری برای موافقان یا مخالفان او پیش بیاید. یعنی کسی باور نمی کند که شخصیتی که سالها نه تنها دبیراول و سیاستگزار اصلی سازمان سیاسی با اعتبار «سازمان فداییان خلق ایران اکثریت» بلکه چهره و نماد آن بوده است، وارد حزب دیگری شود. حالا قصد رفقا از چنین تکذیبیه هایی دقیقا چیست، سخت بتوان فهمید. البته فکری هست که می گوید همه اینها برای طرح خود و در یک کلام تبلیغ است. 

د., 11.01.2021 - 04:54 پیوند ثابت
نسترن

با مرور کامنت رفیق نکهدار، زیر این اطلاعیه، چنین می نماید که ایشان دارند بر تاثیرشان بر حزب چپ ایران تاکید میکنند. در حالیکه اطلاعیه حزب چپ، خلاف آن را میگوید. بنابراین، بار دیگر و بیشتر از پیشتر، ضرورت صدور این اطلاعیه از طرف حزب چپ، نمودار میشود. 

د., 11.01.2021 - 01:02 پیوند ثابت
نسترن

کامنت رفیق نگهدار چنین مینماید که ایشان بر حزب چپ تاثیر دارند, در حالیکه اطلاعیه حزب, خلاف آن را نشان میدهد. بنابراین, بار دیگر و این بار بیشتر از پیش, ضرورت صدور این اطلاعیه بر همه روشن میشود.

د., 11.01.2021 - 00:37 پیوند ثابت
نسترن

از نوشته شما چنین برمی آید که دارید بر تاثیرتان در حزب چپ ایران تاکید میکنید. در حالیکه اطلاعیه حزب چپ, خلاف آن را میگوید. در نتیجه, بار دیگر و بیشتر از پیش صدور این اطلاعیه, لازم وضروری به نظر میرسد. 

د., 11.01.2021 - 00:29 پیوند ثابت
ف. بهنیا

چرا دوستان چهل سال از خود هیچ عکس‌العملی در مورد وقایع داخل ایران نشان نداده اند به این معنی که چهل سال فقط جملات تکراری و کهنه شده که فقط به درد دهه شصت میخورد زده اند و میزنند .حالا آقای نگهدار با هر امکانی و با تمام سانسور ، توانسته نظر خود را در میان مردم ببرد درست و یا اشتباه بودن آن را به محک مردم داخل ایران بگذارد شما ناراحت چه هستید؟ اینکه آقای نگهدار میتواند در نظرات داخل تاثیر بگذارد ؟ و یا از آنها تاثیر بگیرد ؟                                                                                              فرخ نگهدار چه عضو سازمان و حزب باشد یا نباشد. در بازه زمانی حاضر، فرخ نگهدار یک فکر است اصلاح طلبانه، ضد جنگ، وخواهان صلح و آزادی و انتخابات و این که توانسته در یکی از مطبوعات داخل کشور راه باز کرده و حرف خودرا به میلیونها آدم بگوید نشان از سیر تکاملی جامعه هست . دوستان ! شما خود چه کرده اید ؟دوستان مذمت و هتاکی و انتساب صفت غیرسیاسی ناچسب راه و رسم گفتگو نیست. موضع اخیر آقای نگهدار یک مسئله کوچکی نیست. این موضع گیری یکی از باسابقه ترین عنصر یک سازمان سیاسی چپ مطرح ایران ست، آنهم شخصی که سالها در رهبری سازمان فدائیان و جنبش فدائی ذی اثر بوده است و هر نشست بزرگ سازمان از حضور او اعتبار می بخشد. بنابراین خشم خود را بروز می دهید و دلایل قوی برای نقد او ندارید. پس موضع او را شما چرا اینقدر سحطی می انگارید. 

ی., 10.01.2021 - 23:23 پیوند ثابت
گلرخ

بنظر من شما متن ان مصاحبه را هم مورد توجه خود قرار داده و انجا مواضع مطرح شده را برخورد مناسب بکنید که مواضع حزبتان هم مطرح و تاکید شود. با احترام
پس نوشت: captcha شما درست کار نمی کند. در نتیجه برای همان نوشته چند بار میبایست مرحله را تکرار کرد که نا خوشايند است. 

ی., 10.01.2021 - 21:06 پیوند ثابت
سحر شهیار

جنبش چپ بعد از چهل سال در کنگره وحدت جان تازه ای گرفت!   انچه در جنبش فدایی اتفاق افتاد را هرگز در حزب چپ تجربه نخواهیم کرد! نسل جوان و آگاه ایران خواسته های خود را به درستی میداند و در تحقیق این خواسته ها مبارزه میکند! ما به خون جانباختگان راه آزادی  و ارمان های جنبش چپ  وفادار و مسئول هستیم! اجازه نخواهیم داد هیچ گونه اندیشه ای که با خواسته مردم، طبقه زحمتکش و محروم ایران در تضاد باشد بخواهد ما را از این آرمان جدا کند! انچه مهم است خواسته مردم ایران است نه حتی عده ای رفرمیست در حزب یا سازمان اکثریت! سرنوشت کشور را مردم رقم خواهند زد نه اشخاص!

ی., 10.01.2021 - 16:23 پیوند ثابت
کامران

جناب نگهدارمواضع حزب آن چیزی هست که اعلام میکند.ونه تنها حزب چپ بلکه تمامی جریانات سیاسی براساس درک وبینش خودازاوضاع تحلیل میدهند.درکنگره افتتاحیه حزب میهمان زیادداشت آیا لزومی داردکه حزب دائم رابطه اش رابامیهمانان گوشزدکند.چراماجرارااحساسی میکنید.درتاریخ فداییان این گسستن ها کم نبوده که اشکی ریخته شود.ونه تنها حزب چپ بلکه هیچ جریان سیاسی وجودنداردکه براصولی پایدارنباشد.ونه تنها ازجانب شما بلکه هرکسی باهردیدگاهی قدمی درراه سعادت مردم برداردقابل تقدیرچه ازجانب چپ وچه ازجانب مردم است .محال است درگذرزمان مردم دوستان ودشمنانشان رافراموش کنندیاگردزمان باعث فراموشی شود.به هرحال رفرمیسم هم برای خودراهیست موفقیتتان راآرزومندم .

ی., 10.01.2021 - 11:19 پیوند ثابت
جواد

حتما بایداین اطلاعیه داده میشدبه خاطرکنگره اکثریت وبازگشت دوباره فرخ نگهدار.حتی برای بقیه چپها هم جای سئوال بودکه باتوجه به اتحادوماضع حزب چپ وخط تحول خواهانه وخط رفرمیستی نگهدارباعث اغتشاش فکری میشد.بله ممکن است یک جریان چپ مشی رفرمیستی داشته باشدوجریان دیگرتحول خواهانه ودلیلی نداردکه باتوجه به اوضاع خطوط مشخص نشودودلیلی نداردکه این اطلاعیه به عنوان حمله به آقای نگهدارتداعی شود.وقتی برای من که علقی به حزب چپ دارم مشخص نیست برای هوادارن وفعالین راه کارگرویا اقلیت ویابقیه که تاریکتراست .وبازهم متوجه نمیشوم این اطلاعیه چرامورداعتراض قرارمیگیرد.

ی., 10.01.2021 - 10:41 پیوند ثابت
گودرز اقتداری

این اقدامی تاسف بار از طرف حزبی ست که میخواست حزب همه چپ ها باشد. حداقل انست که پیام تان را با کمترین انتظار از یک تشکل چپ با احترام به یک 'رفیق سابقتان' هم که شده با نام "رفیق فرخ نگهدار" مینوشتید. فی نفسه این بیانیه هیچ نکته تازه ای ندارد چرا که هیچ حرف تازه ای از طرف رفیق فرخ نیامده که نیاز به برائت داشته باشد و شما نیز خبر تازه ای نداده اید، بجز انکه نشان دهید که برای حزب وزن کشی داخلی مهمتر از تولید بیرونی ست.

ی., 10.01.2021 - 00:54 پیوند ثابت
فرخ نگهدار

طی ۳۰ سال گذشته مکرر در مکرر آنچه که در اطلاعیه دبیرخانه حزب چپ ایران (فداییان خلق) اعلام شده را شخصا تکرار کرده ام. در تمام این دوران در قبال سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، و از بدو تاسیس حزب چپ ایران (فداییان خلق) از آن حزب موضع حمایتی داشته‌ام و دارم. در کنگره موسس حزب و در کنگره اول به عنوان مهمان شرکت داشته نظر خود را در باره حزب ابراز و تاکید کرده‌ام که من به فعالیت رفرمیستی معتقد و وفادارم و این نگرش نه در میان رفقای عضو سازمان اکثریت نظریه غالب بوده و نه در حزب چپ. هرچند حامیان این نظریه همیشه بخشی از اعضای صاحب رای آنها را تشکیل داده اند.
من تنوع نظری در حزب چپ و تعیین سیاست حزب در کنگره‌ها بر اساس رای اکثریت اعضا و مواضع حزب بر آن پایه را مهم‌ترین میراث کل تاریخ پنجاه ساله فداییان خلق می شناسم. این دست‌آوردی منحصر به فداییان است. این حاصل ۴۰ سال افت و خیز و مرارت شبانه روزی است. آن را باید قدر شناخت و چون مردمک چشم از آن پاسداری کرد. 
سیاست حزب حاصل ترکیبی از تحلیل وضعیت و تشخیص اعضاست. نه وضعیت سیاسی ثابت است و نه تشخیص اعضا. 
شخصا سال‌هاست که از فعالیت تشکیلاتی، و نه سیاسی، در خارج کشور خود را بازنشسته کرده‌ام. اما این به هیچ وجه به معنای بی تفاوتی به سرنوشت حزب نیست. امید و علاقه بسیار داشته و دارم که خصلت چند صدایی در حزب حفظ شود. این که من عضو حزب نیستم و نگاه غالب بر حزب «اصلاح طلبانه» نیست و «تحول خواهانه» است هرگز به معنای تک صدایی و غیر دموکراتیک بودن آن نیست. توضیح امروز دبیرخانه حزب دجایر بر استقلال مواضع من از حزب تاکید مجدد بر حقیقتی است که از بدو تاسیس حزب جاری بوده و هست. 
این تصریح واکنشی است در قبال پرسشگرانی که احتمالا مایل اند این رابطه تغییر کند و یا به شکل دیگری تعبیر شود.  
اگر تاکید بر عدم تغییر در رابطه من و حزب، و تاکید بر اهمیت همزیستی و تعامل دموکراتیک گرایش‌های رفرمیستی و رادیکال درون حزب، به نوعی در اطلاعیه دبیرخانه حزب ملحوظ بود نیازی به توضیحات من هم باقی نماند. 
فقط اضافه می‌کنم که کاش به نوعی در به پیش هم توضیح من در مورد تحریف تیتر و حذف بخش مهمی از. مصاحبه من با روزنامه مستقل یا در به پیش بازتاب می‌یافت در اطلاعیه دبیرخانه به نوعی مورد اشاره قرار می‌گرفت که خوانندگان به پیش هم متوجه می‌شدند تیتری که به نام من منتشر شده تحریف موضع و غیرواقعی است. 

ی., 10.01.2021 - 00:23 پیوند ثابت
سعید

بنظر من هم اصلا لزومی نداشت که حزب موضع گیری کنه چون رفیق فرخ نه در مصاحبه و نه در جایی دیگر ادعای عضویت و یا هم نظر بودن با حزب را نکرده. بهتر بود که حزب به جای این اطلاعیه به نقد مصاحبه اقدام میکرد.

ش., 09.01.2021 - 23:19 پیوند ثابت
مهرداد مصطفایی

با درود،این بیانیه یا اطلاعیه هم به موقع بود وهم لازم و بنظر می‌رسد. بنظر من هدف نوشتن این اطلاعیه شخص فرخ نگهدار نیست، چون همفکران ایشان نیز در رسانه های دیگر ظاهر می‌شوند و اظهار نظر می‌کنند و تاکنون چنین اطلاعیه ای در مورد مشابه برای فرد دیگری  صادر نشده حداقل تا این زمان، (در مورد افرادهم فکرایشان)  البته آنها تا به حال بخت و اقبال آقای نگهدار را نداشته اند که با یک رسانه داخلی گفتگو داشته باشند .(شاید در حد حدس و گمانه زنی  از طرف من منتقد نحو نگاه و تفکر فرخ نگهدار) و فتوکپی های نحو نگاه و شیوه تفکر این دسته از کسانی که خود را پیرو اندیشه چپ میدانند، چون به هر حال ،نحو نگاه چپ و اندیشه بر اساس تفکر مارکس از مذهب و نگاه مذهبی و تسلط آن بر نهادهای اجتماعی به هر گونه آن گذر کرده به بدنبال بقا و تسلط اندیشه دینی  و دخالت دین در زندگی اجتماعی انسان‌های  یک جامعه انسانی نبوده و نیست ولی این دسته از فعالین عرصه چپ تلاش دارند نگهبان تفکر دینی (که یکسره ضد ارزش و صغارت پرورند)در عرصه اجتماع باشند ، اگر آنان (منظور هم فکران فرخ نگهدار)هم با امثال مهاجرانی و تاج زاده و امثال این نگهبانهای صغارت فکری  و به بند کشیدگان اندیشه و فکر حشر و نشر داشته باشند و نشست و برخاست کنند و عکس یادگاری بگیرند شاید آنها هم بخت این را پیدا کنند که با نشریات داخلی گفتگو کنند و صغارت را در حوزه فکری مای ایرانی پاسداری کنند و ضد ارزش‌های این نحو نگاه را که چهار دهه توانسته این ویرانگری را برای میهن و انسان ایرانی به ارمغان آورد که نتیجه آن این زیست امروز انسان ایرانی است. تمام تلاش این دسته از فعالین عرصه چپ که سعی دارند از بخشی از  این حکومت بر اساس و بنیانهای دینی آنهم با خوانش شیعی ولایت فقیه که بر بنیانها و پایه های اطاعت محض از ‌پدیده ای به نام ولایت مطلقه فقیه دارد و جملگی صغارت پرورند حال چه اصول گرا و چه اصلاح طلب و چه اعتدال گرا دفاع و در جهت بقا بخشی از این حکومت دین بنیاد تلاش می‌کنند و ماحصل فعالیت فکری آنان جز اغتشاش در عرصه فکری جامعه و مسمومیت اندیشه در عرصه فکری ایران نداشته و ندارد ،وظیفه بخش دیگر چپ که هدفش کنشگری و تلاش برای زندگی بهتر انسان ایرانی، انسان آزاد و مسقل از صغارت های فکری است چیست؟اینکه چهره ای ماند فرخ نگهدار که در عرصه داخل کشور یک فعال چپ که در دوره ای نه چندان دور رهبری سازمان فدایی را یدک میکشیده و با این پارامتر ها شناخته شده و هنوز بخشی از مردم ایران ایشان را آنگونه میبینند و میشناسند چه باید بکنند؟؟ دست بزنند و هوار سر بکشند و یا اینکه لال گونه نظاره گر باشند؟؟ و با این نحو نگاه خوفناک نگهبانان عرصه صغارت فکری همراهی کنند ؟ یا اینکه برای آحاد ایرانیان توضیح دهند که با این نحو نگاه و بررسی مرز بندی دارند؟؟وظیفه آندسته از چپ که از نگاه دینی گذر کرده و بدنبال لائیسیته و سکولاریسم و آزادی اندیشه است و نفی صغارت در هر عرصه ای چه دینی و چه سلطنتی و چه ایدئولوژی را دنبال میکند چه میشود؟؟ نظاره گر اینگونه ترویج نحو نگاه صغارت پرورانه در عرصه فکری و نظری چه داخل ایران و چه برای ایرانیان خارج نشین و تبعیدی باشد؟؟ و از مرجعیت نحو نگاه نگهدار و هم فکران ایشان دفاع کند؟؟؟؟ 
با اخترام و دوستی ،
مهرداد مصطفایی

ش., 09.01.2021 - 18:56 پیوند ثابت
صابر احمديان

کمبود اعتماد به نفس!
انتشار اين اطلاعيه نشان از آن دارد كه حزب چپ ایران چنان دچار کمبود اعتماد بنفس است که خود را ملزم به اعلام برائت از آقای نگهدار میبیند، هر چند تاکنون نشانی از عضویت ایشان در حزب چپ ایران(فداییان خلق) در جایی دیده یا درج نشده است.

ش., 09.01.2021 - 15:55 پیوند ثابت
رضا جوشنی

رفقای عزیز!
 انتشار اطلاعیه دفتر شورای مرکزی عمل بیمورد وبیهوده ای است حزب ما را درسطح یک گروهک سیاسی ودهن بین  وجوگرفته (داخل وخارج حزب)  مینمایاند.
 امیدوارم تکرار نشود
بامهر رصا جوشنی  

ش., 09.01.2021 - 14:38 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.