سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱ اوت ۲۰۲۰

به مناسبت بیستم نوامبر روز جهانی کودک

۲۹ آبان ۱۳۹۷

در کشور ما تحت تسلط ولایت فقیه و ایادیش، بیش از 3 ملیون نفر از کودکان از تحصیل و مدرسه محروم‌اند و رژیم تاکنون هیچگونه اقدام جدی و فراگیری برای آموزش آنان و سروسامان دادن به بیش از 200 هزار کودک خیابانی و بازپروری آنان انجام نداده است.

 

 

 

 

توضیح:

ویدئو توسط رفیق احمد نجاتی تهیه شده و متن آن از مقاله رفیق یداله بلدی گرفته شده است.

روز بیستم نوامبر، بعنوان روز جهانی کودک به رسمیت شناخته شده است، اما برای اکثریت کودکان، که در کشورهای توسعه نیافته آسیا، افریقا و امریکای لاتین زندگی می‌کنند، روز کودک با دیگر روزها هیچگونه تفاوتی ندارد و این روز، از رنج و محرومیت، آنان نمی‌کاهد.

وضعیت زندگی کودکان در جوامع مختلف، به میزان رشد و توسعه، رفاه، امنیت و برخورداری از امکانات موجود و همچنین موقعیت خانوادگی آنان بستگی دارد. در قاره افریقا روزانه بیش از 10 هزار کودک بر اثر گرسنگی و نبود بهداشت و درمان می‌میرند، در برحی کشورهای امریکای لاتین کودکان خیابانی را درخیابان‌ها به قتل می‌رسانند، زیر زندان‌ها و کانون‌های نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، جای کافی برای نگهداری این کودکان ندارند و در بعصی کشورها از کودکان دختر و پسر در باندهای فحشا و قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کنند.

در کشور ما تحت تسلط ولایت فقیه و ایادیش، بیش از 3 ملیون نفر از کودکان از تحصیل و مدرسه محروم‌اند و رژیم تاکنون هیچگونه اقدام جدی و فراگیری برای آموزش آنان و سروسامان دادن به بیش از 200 هزار کودک خیابانی و بازپروری آنان انجام نداده است. فقر فراگیر در کشور ما موجب شده که ملیون‌ها کودک برای تامین هزینه‌های زندکی ناچار به کار کردن هستند و به مدرسه نمی‌روند یا ترک تحصیل می‌کنند. کودکان محروم از تحصیل را در کشورمان می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، کودکان کار و کودکان خیابانی، این دو دسته با این وجود که دارای تفاوت‌هایی هستند، اما دارای وجوه اشتراک نیز هستند، وجوه اشتراک آنان، افزون بر فقر و تنگدستی، از انجام بازی‌ها، تفریحات و ورزش‌های کودکانه نیز محروم‌اند و در جامعه نیز تحقیر می‌شوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
حروف رابه ترتیب از راست به چپ، با خط فارسی و با حروف کوچک و بدون فاصله در اینجا وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری