يكشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲

من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی‌کنم!

یادنامه ای برای زنده یاد ناصر قاسملو!

۱۷ تير ۱۳۹۸

ناصر در سال ۱۳۶۱، در حالی‌که همسرش شش ماه باردار بود، مجدداً توسط دژخیمان جمهوری اسلامی دستگیر شد، و پس از تحمل شکنجه های جسمی و روحی در اسفند سال ۶۳ ازادگردید. به دنبال مهاجرت به کشور کانادا، با باور بر اندیشه های بشردوستانه، به فعالیت‌های سیاسی خود ادامه داد و با تشکیل حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به این حزب پیوست.

 

من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی‌کنم!

 

دکتر ناصر قاسملو در سال ۱۳۳۴ متولد و در خانواده ای سیاسی پرورش یافت. سوسیالیسم را در مکتب عموی فرهیخته خود زنده یاد دکتر عبدالرحمان قاسملو، رهبر برجسته حزب دمکرات کردستان آموخت.

ناصر در عنفوان جوانی به فعالیت‌های سیاسی و دانشجویی و سپس به جنبش فدائی پیوست. به علت وابستگی به این جنبش قبل از انقلاب دو بار دستگیر شد. رفقای همبند او در زندان قصر از پختگی و متانت او با آن که بسیار جوان بود یاد می‌کنند.

او پس از آزادی از زندان مجدداً به فدائیان پیوست. پس از انقلاب از فعالین سازمان دانشجویان پیشگام بود و سپس زیر نظر زنده یاد رضی تابان از مؤسسان سازمان جوانان سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) بود.

ناصر در سال ۱۳۶۱، در حالی‌که همسرش شش ماه باردار بود، مجدداً توسط دژخیمان جمهوری اسلامی دستگیر شد، و پس از تحمل شکنجه های جسمی و روحی در اسفند سال ۶۳ ازادگردید.

به دنبال مهاجرت به کشور کانادا، با باور بر اندیشه های بشردوستانه، به فعالیت‌های سیاسی خود ادامه داد و با تشکیل حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به این حزب پیوست.

رفقایی که با او نزدیک بودند از منش های اخلاقی از جمله، مهربانی، شکیبایی در عین شجاعت و پایبندی به ارمانهای انساندوستانه او یاد میکنند.

دکتر ناصر قاسملو در تاریخ ده خرداد ۹۸ در شهر شیراز به علت ایست قلبی ما را تنها گذاشت. این ضایعه بزرگ را به همسر، فرزندان و جنبش چپ ایران تسلیت میگوییم.

یاد و خاطره این رفیق هرگز فراموش نخواهد شد.

 

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - کانادا

تیر ۱۳۹۸

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید