رفتن به محتوای اصلی

صد روز گذشت، رضا شهابی با وخامت جسمانی شدید همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین بلاتکلیف رها شده است

صد روز گذشت، رضا شهابی با وخامت جسمانی شدید همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین بلاتکلیف رها شده است
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
جمعه, 26. اوت 2022 - 10:18

رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه بیش از صدروز است در بند۲۰۹ زندان اوین همچنان در بلاتکلیفی بسر میبرد .ادامه بازداشت رضا شهابی در بند ۲۰۹ درحالی صورت گرفته که این فعال سندیکایی دچار مشکلات جسمانی جدی و متعددی میباشد بطوری که دائما از ناحیه گردن و سمت چپ بدنش بخصوص دست و کتفش احساس درد طاقت فرسا دارد،  ضمن اینکه به دلیل نوسان های فشار خون دچار سردردهای طولانی مدت میباشد.

رضا شهابی در محکومیت قبلی اش که در اثر ضرب وشتم مامورین بازداشت کننده دچار صدمات جدی از ناحیه گردن وکمر گردید در زندان به اجبار تن به جراحی چندین مهره گردن و کمر داد و به علت عدم ادامه درمان درخارج از زندان هرگز درمانش بپایان نرسید و همچنان در حال مداوا بود که مجددا بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. تداوم حبس ناعادلانه رضا شهابی، باعث تشدید درد کمر و گردنش شده است . این کارگر زندانی و فعال سندیکایی باید حتما از حفاظ گردن و زیر سری مخصوص استفاده کند.

رضا شهابی و حسن سعیدی با پرونده سازی وزرات اطلاعات برای تعدادی از فعالین شناخته شده کارگران و معلمان همراه با نمایش سناریو سازی صدا و سیما به دنبال روز جهانی کارگر بازداشت شدند. پس از بیش از دو‌ماه انفرادی و‌بازجویی، در روزهای گذشته، ریحانه انصاری نژاد، اسکندر لطفی، آنیشا اسداللهی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه با قید وثیقه سنگین بطور موقت آزاد شده اند، و رضا شهابی، حسن سعیدی، کیوان‌مهتدی، رسول بداقی، جعفر ابراهیمی و محمد حبیبی کماکان در جبس هستند. طبق گزارش شورای هماهنگی تشکل های فرهنگی ایران، معلم زندانی رسول بداقی همچنان در انفرادی و تحت بازجویی در زندان اوین است. رضا شهابی و واله زمانی از فعالین کارگری  نیز هنوز به بند عمومی منتقل نشده اند و در وضعیت بلاتکلیفی بسر میبرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم‌کردن پرونده سازی وزرات اطلاعات برای فعالین کارگری و معلمان و بازداشت و حبس آنان‌، خواستار آزادی بی قید و شرط دو عضو زندانی سندیکا و دیگر بازداشتی های این پرونده سازی های نخ نما و تکراری است.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.