رفتن به محتوای اصلی

تاثیر و پیام حضور گسترده جوانان و نوجوانان در مبارزات مردم ایران

تاثیر و پیام حضور گسترده جوانان و نوجوانان در مبارزات مردم ایران
چهارشنبه, 19. اکتبر 2022 - 23:16

برای تبیین‌ سمت و سو و مختصات مبارزات جاری مردم ایران، ارزیابی از میزان مشارکت مردم و نیروهای مؤثر در صحنه نبرد با نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی از اهمیتی ویژه برخوردار است.

مبارزات شجاعانه مردم و حضور گسترده و بی محابای طبقات و طیف های مختلف اجتماعی در صحنه نبرد کنونی، محصول و برآیند رنج و ستمی است که نظام مستبد و ایدئولوژیک جمهوری اسلامی از فردای به قدرت رسیدن بر مردم و جامعه تحمیل کرده است.

مبارزات جاری مردم ایران، دارای ویژگی های نادر و بسیار امیدآفرینی است که در صفوف همبسته زنان، جوانان و نوجوانان آغاز شده و در روند هردم افزایندۀ همبستگی همه آحاد مردم تبارز پیدا کرده است.

جوانان و نوجوانان میهن فرزند راستین زمانه خویش اند، این نسل آگاه و شجاع محصول دنیایی است که اصلی ترین مشخصۀ آن حق تبادل و گردش آزاد اطلاعات است. این نسل به حقوق اجتماعی خود آگاه است، و برای رسیدن به حقوق خویش می جنگد، به همین خاطر در بیان نظر و عمل خود شجاع است و با تصمیم.

پرچمی که با شعار دقیق، فراگیر و امیدآفرین "زن، زندگی، آزادی" توسط زنان و دختران جوان میهن برافراشته شده است، نقشی کلیدی در به میدان آوردن همه جوانان، و کشاندن نحله های مختلف احتماعی به مبارزه خیابانی با استبداد جمهوری اسلامی داشت و همچنان دارد. این بیرق برافراشته که نشان از نبرد اسطوره ای کاوه در مقابل جور و ستم دارد، و صبح روشن را در مقابل ظلمت و پس زدن زنگارهای کهنه و تاریخ گذشته مذهبی، نوید می دهد، توانست همچون خواست و شعاری فراگیر و استراتژیک، همه مردم ایران را گرد خود جمع کرده و سازمان دهد.

جدا از همبستگی تمام عیار ملی، پشتیبانی و همبستگی بسیار کارساز و متنوعی که در عرصه جهانی از جنبش آزادیخواهی مردم ایران شکل گرفته است، مقدمتا محصول برافراشتن پرچم " زن، زندگی، آزادی" است.

حضور و پیام روشن مردم و به ویژه جوانان میهن از یک سو و نمایش بی پروای سرکوب رژیم از سویی دیگر، توانستند آن چنان سطحی از همبستگی بین المللی از این جنبش انقلابی و ترقیخواه ایجاد کنند که تا کنون نمونه اش را تجربه نکرده بوده ایم.

این جنبش از ویژگی های خاصی برخوردار است ، "خودرهبر" و به زبان دیگر همه رهبر است و غیرمتمرکز، شجاع است و آگاه و بی پروا. همین شکل مبارزه است که امکان سرکوب را کم‌تر کرده و سازماندهی را متنوع تر. این شکل هدایت و رهبری نشان از رهبری شبکه ایی و افقی دارد که محصول انقلاب عمیق تکنولوژی مدرن است. امر رهبری پارامتری مهم در تحولات بنیادی در ایران است. این جنبش و نیروی انقلابی آن توان و پتانسیل مشارکت و همراهی با پروسه شکل گیری رهبری جنبش را دارد.

همان گونه که در آغاز اشاره شد، جنبش انقلابی کنونی مردم ایران، در تداوم راه و اهداف مبارزات مردم ایران در بیش از ۴ دهه نبرد با دیکتاتوری جمهوری اسلامی است. علیرغم سرکوب شدید، این حرکت را سر باز ایستادن نیست، اکنون کارگران و مزدبگیران، معلمان، هنرمندان و … با حضور در کنار فرزندان خود و سازماندهی اعتصابات گسترده می روند تا رفتن استبداد قرون وسطایی و بردمیدن صبح امید و آزادی را نوید دهند. اعتلای شرایط انقلابی کنونی و احیاء مولفه های تعیین کنندۀ آن، در گرو آمدن گسترده تر طیفهای اجتماعی از جمله کارگران و زحمتکشان و سازماندهی اعتصابات عمومی و ادامه و تقویت همبستگی هر چه گسترده تر با این جنبش است.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.