سه شنبه ۲۸ دی‌ ۱۴۰۰ - ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲

گزارش مراسم اول ماه مه، روز جهانی کارگر در شهر کلگری کانادا به همراه ویدئو کلیپ از مراسم.

۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

راحله طارانی یکی از اعضای شورای مرکزی حزب چپ در این گردهمایی ترجمه بیانیه کارگروه کارگری حزب را برای شرکت‌کنندگان در برنامه قرائت کرد و در مورد دستگیری فعالان کارگری در گردهمایی روز جهانی کارگر صحبت کرد و از حاضرین در نشست درخواست کرد که با امضای بیانیه حزب حمایت خود را از درخواست‌های کارگران ایران و آزادی فعالین کارگری نشان دهند.

امسال نیز مانند سال‌های گذشته تظاهراتی به مناسبت اول ماه مه در شهر کلگری انجام شد. حدود ساعت ۴ و نیم عصر که مرکز شهر پر ازدحام تر از همیشه است؛ جمعیتی متشکل از اعضا و هواداران گروه‌های چپ مانند حزب مارکسیست لنینیست و حزب کمونیست کانادا و همچنین اعضای برخی سندیکاهای کارگری و دیگر هواداران حقوق کارگران روبروی ساختمان شهرداری شهر گرد آمدند و با سردادن شعارهایی در گرامی‌داشت اول ماه مه و در حمایت از حقوق کارگران به سمت یکی از کتابخانه‌های شهر(کتابخانه مموریال ) راهپیمایی کردند.

ساعت ۶ عصر در کتابخانه مموریال مراسمی برگزار شد که طی آن کتابی در رابطه با اعتصاب بزرگ کارگران در سال ۱۹۱۹ در وینی پگ کانادا معرفی شد و سخنگوهایی در رابطه با آن رویداد تاریخی و در رابطه با مشکلات کنونی کارگران کانادا صحبت کردند.

اعضای واحد حزب چپ ایران (فدائیان خلق) و تعدادی از ایرانیان چپ مستقل هم در این مراسم شرکت کردند. راحله طارانی یکی از اعضای شورای مرکزی حزب چپ در این گردهمایی ترجمه بیانیه کارگروه کارگری حزب را برای شرکت‌کنندگان در برنامه قرائت کرد و در مورد دستگیری فعالان کارگری در گردهمایی روز جهانی کارگر صحبت کرد و از حاضرین در نشست درخواست کرد که با امضای بیانیه حزب حمایت خود را از درخواست‌های کارگران ایران و آزادی فعالین کارگری نشان دهند.

بیانیه کارگروه کارگری حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به مناسبت اول ماه مه توسط قریب به‌اتفاق حاضرین در جلسه امضا شد. کپی بیانیه امضاشده، دو پوستر از رفقای حزب در مراسم در پیوست ارسال می‌شود.

لینک این مراسم در فیسبوک: https://www.facebook.com/groups/439756176050931/permalink/2830110503682141/

 

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید