در فراق رفیق فریبرز رئیس دانا

در فراق رفیق فریبرز رئیس دانا
سه‌شنبه, 17. مارس 2020 - 09:23

در دفاع از سوسیالیسم (۶۷)

در فراق رفیق فریبرز رئیس دانا

رفقا، کارگران و زحمتکشان؛ صبح دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ قلب مملو از عشق و آزادگی دکتر فریبرز رئیس دانا دوست کارگران و زحمتکشان بعد از ۷۵ سال از تپش ایستاد؛ قلبی به وسعت همبستگی کارگران و زحمتکشان جهان؛ قلبی که سالها به عشق کارگران و زحمتکشان و در مبارزه برای آزادی و سوسیالیسم تپیده بود. از این پس پژواک صدایش را در دفاع از حقوق محرومین جامعه از گلوی رفقا و رهروانش خواهیم شنید و مطمئناً پرچمی که بدست رفیق فریبرز در اهتزاز بود در فقدان وی بر زمین نخواهد افتاد.

رفیق فریبرز رئیس دانا، فعال سیاسی چپ، سوسیالیستی باورمند، عضو مؤثر و یار روزهای سخت کانون نویسندگان و هم رزم مختاری و پوینده، اقتصاددان چپگرایی که در سختترین روزهای میهنمان در دفاع از سوسیالیسم لحظه‌ای تردید و تزلزل به خود راه نداد و صدای کارگران و زحمتکشان ماند و شجاعانه و صادقانه و با جسارتی کم نظیر در راه تحقق باورهایش جنگید و دراین راه از هیچ تهمت و افترایی نهراسید، دیگر در میان ما نیست. در سالهای شکست و تباهی که نئولیبرالیسم خیلی‌ها را مقهور خود ساخت، رفیق قاطعانه در افشای این سیاستهای خانمان‌سوز، تجاوزگری امپریالیستی و سرکوبهای رژیم جمهوری اسلامی تلاش کرد و لحظه‌ای از اعتراض و مبارزه دست برنداشت.

بدون شک رفیق فریبرز رئیس دانا از ارکان چپ ایران در داخل کشور بود و جسارت مثال‌زدنی وی آتش مبارزه را در وجود فعالین چپ داخل کشور شعله‌ور و آنها را به ادامه مبارزه امیدوار می‌ساخت. بی‌گمان جای خالی رفیق رئیس دانا در مبارزات آتی کارگران و زحمتکشان ایران و جهان به راحتی پر نخواهد شد، ولی همانگونه که رفیق پرچم مبارزه در راه آزادی و سوسیالیسم را از رفقای پیشن گرفت و در اهتزاز نگه داشت، با تلاش رفقا و یارانش این پرچم بر زمین نخواهد ماند.

متأسفانه با استیلای وحشت ابتلاء به ویروس کرونا و ترس از واگیری آن که بر بستر ناکارآمدی و حماقت حکومت بر کشور حاکم گردیده، امکان وداعی در خور و شایسته را از خانواده، رفقا و دوستدارانش گرفته است. همایشی که می‌توانست به قدرت‌نمایی زحمتکشان علیه سیاستهای ارتجاعی و نئولیبرالیستی حکومت بدل شود، به کمک کابوس کرونا و به نفع حکومت از دوستدارانش دریغ گردید. باشد در فردایی نه چندان دور که با همبستگی ملی و جهانی از بحران کرونا عبور خواهیم نمود، مراسمی درخور برای رفیق فریبرز رئیس دانا برگزار گردد.

ما این ضایع بزرگ را به کوشندگان چپ کشورمان، به کارگران و زحمتکشان، به کانون نویسندگان ایران و خانواده محترمش تسلیت می‌گوییم و بر ادامه راهش استوار می‌مانیم.

جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران – اکثریت (داخل کشور)

۲۷ اسفند ۱۳۹۸

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.