نه بخشیدیم، نه فراموش کردیم، دادخواهیم و برای اجرای عدالت مبارزه می کنیم

نه بخشیدیم، نه فراموش کردیم، دادخواهیم و برای اجرای عدالت مبارزه می کنیم
سه‌شنبه, 19. ژوئیه 2022 - 11:06

سوالات مطرح شده در جلسه تلگرامی  با بیژن میثمی

  • با درود رفیق بیژن  در همه ی آن سال ها شاهد بودیم که خانواده های زندانیان سیاسی  و بعدتر خانواده های قربانیان کشتار 67 همیشه با هم بودند و تفاوت دیدگاه و خط مشی سیاسی  مانع ار همبستگی آنان نمیشد . خود این دادگاه هم به نوعی این ویژگی را داشت . بنظر شما  این دردهای مشترک تا چه اندازه وچگونه می تواند به ایجاد یک جبهه مشترک علیه حکومت دیکتاتوری و ماشین کشتار آن یاری رساند ؟
  • حکم دادگاه سوئد چه تغییری می‌تواند در رفتار حکومت ایران در قبال مخالفین خود داشته باشد؟
  • رفیق بیژن عزیز - شما به عنوان کسی که به سبب قساوت حاکمان مستبد میهنمان ، از ۵ سالگی پدر خود را از دست داده اید و شاهد رنج خانواده خود و دیگر خانواده های جانباختگان جنبش بوده اید نظرتان در مورد اعدام چیست ؟ آیا فکر میکنید که مثلا حمید نوری باید حکم اعدام می گرفت ؟
  • با توجه به پرونده‌سازی قبلی دستگاه قضایی فاسد پادشاهی سوئد برای نیروهای چپ و ضد جنگ در غرب از جمله روزنامه‌نگار شریفی مثل جولین آسانژ، مصونیت قضایی و عدم محاکمه جنایتکاران جنگی غربی مثل بوش و بلر و اوباما توسط دادگاه‌های غرب، نادیده گرفته شدن نقش دستگاه‌های امنیتی غرب از جمله سیا در کشتار کمونیست‌ها در کشورهای مختلف جهان و از جمله ارائه فهرست اعضای حزب توده به حکومت ایران در دهه شصت توسط بریتانیا و آمریکا که متحد سوئد هستند،

آیا تمجید از سیستم قضایی این حکومت پادشاهی و امپریالیستی‌ در اروپا، اون هم همزمان با تحریم‌های ضد انسانی‌ای که علیه مردم ما اعمال می‌کنند و درصدد زیاده خواهی و باج خواهی در مذاکرات هسته‌ای هستند، خیانت به آرمان مبارزان چپ و ضد امپریالیستی که جان باختند، نیست؟

النا دوهان، نماینده سازمان ملل در امور حقوق بشر، چندی پیش اعتراف کرد شرکت‌های سوئدی حتی از فروش دارو و پانسمان به بیماران پروانهای در ایران خودداری می‌کنند.

آیا نباید نیروهای چپ و جمهوریخواه و ضد سلطنتی، چه در ایران چه در سوئد به جای دخیل بستن به دادگاه‌های فرمایشی و بورژوایی‌، برای همبستگی و انقلاب کارگری بین‌المللی و محاکمه طبقه سرمایه‌دار جنایتکار در همه کشورها اعم از ایران و سوئد توسط دادگاه‌های خلقی تلاش و مبارزه مشترک کنند؟

  • من‌ با‌ جمله‌ قربانیان‌ کشتار‌۶۷‌موافق ‌نیستم. در‌همان ‌اول ‌انقلاب‌  درکردستان‌‌ کشتار‌می‌شد در‌گنبد ‌‌رفقا‌ توماج‌‌‌ و درخشنده…   .جان‌باختند , در‌سال۶۰‌ بزرگی‌ مثل‌ سعید‌ سلطان‌پور‌فاضلی‌ و.‌‌.....جان‌باخته‌اند‌ ازخرداد‌۶۰‌ شکنجه

قرون ‌وسطایی ‌دراوین ‌شروع‌ شده ‌بود. تعداد‌ زیادی‌ ازعدالت‌خواهان ‌اعدام‌ شدند. و‌‌موارد ‌زیادی ‌می‌توان‌ بر‌شمرد

  • به نظر شما، حکومت چرا از گورستان خاوران می‌ترسد که  آنجا را حصار کشی می‌کند و یا  قصد تخریب  دارد ؟
  • لطفا اگر خواستید در رابطه با قطعه گفتگو با  پدر توضیح دهید. از حس تان و حرفهایی که رد و بدل می‌شود.
  • رفیق بیژن عزیز - من فکر میکنم جنبش دادخواهی یک جنبش جهانی ست جنبش مردمی که حکومتها و صاحبان مستبد قدرت و سرمایه را به چالش  میکشد و خواهان اجرای عدالت در جهان است . و در واقع وقتی ما صدایمان را به دنیا می رسانیم مردم کشورهای دنیا مورد نظر مان هستند نه حکومتهایشان - نظر شما در این مورد چیست ؟

لینک گروه :         https://t.me/+rC-StPOeVZ84N2Ix

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.