اعلامیه‌ها و بیانیه‌ها

image-20220725204320-1
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) حمله به نوار غزِه و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین توسط اسرائیل را شدیدا محکوم می‌کند، بر نقش مخرب جهاد اسلامی در تنش زائی تاکيد دارد و هم‌صدا با همه‌ی مدافعان صلح در جهان، خواستارِ پایان دادن به محاصره‌ی نوارِ غزِه و اشغال و محاصرە سرزمین‌های فلسطینیان و اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل از سوی اسرائیل است. تنها راه برای خاتمه دادن به جنگ و خشونت، هموار شدن راه برای تشکیل دولت مستقل فلسطین در کنار دولت اسرائیل بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل است.
image-20220725204320-1
دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
رفیق حسین شادمانی از همان اوان جوانی با آرمان عدالت خواهی پا به میدان مبارزه گذاشت و به صفوف فدائیان خلق پیوست و تا آخرین لحظات به اهداف و آرمان‌های والای خود وفادار ماند. او  در میدان مبارزه علیه بی.عدالتی، سرمشق بسیاری از یاران خود بود. یاد وخاطره‌ی او فراموش نخواهد شد. صداقت، مردم دوستی، عشق و علاقه‌ به رهائی مردم از فقر و ستم در جامعه و پایداری در تلاش برای برقراری آزادی و عدالت، میراث ارزنده‌ی او برای یاران خود است.
image-20220725204320-1
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
مقابله با سیاست جمهوری اسلامی در قبال بهائیان،  امروز بیش از همیشه، یک وظیفه‌ی انسانی تخطی‌ناپذیر است. باید حقوق همه‌ی شهروندانی که به دلیل مذهب یا عقیده‌شان، بهائی، یهودی، سنی بودن و یا به دلیل عدم اعتقاد به دین، در جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی خود محروم شده و مورد تبعیض واقع شده اند، تامین شود. باید از همین امروز در مقابل نظام متکی بر تبعیض جمهوری اسلامی ایستاد و از حقوق همه‌ی کسانی که در معرض تهدید و تعدی دستگاه دولتی قرار دارند، دفاع نمود.
image-20220802195817-1
گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
این نمایش شرم آور و چهره درهم شکسته سپیده رشنو، و نیز آثار کبودی ناشی از اعمال ضرب و شتم اعتراض های وسیعی را از جانب فعالان سیاسی، مدنی و اجتماعی در جامعه در پی داشت که همگی حکایت دارند، از شکست این نمایش "اعتراف گیری" که همچون تمامی سناریوهای اعتراف گیری های رژیم  از سال های دهه ۶۰ به اینسو، هدفی غیر از ایجاد رعب و وحشت در جامعه نداشت.
image-20220725204320-1
گروه کار محیط زیست حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ايران (فدائيان خلق)، اعلام حق برخورداری از محیط زیست پاک توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز ۶ مردادماه را به‌عنوان بخشی از حقوق بشر، روز تاریخی برای محیط‌ زیست می داند و به فعالين محيط زيست شادباش می گويد. حزب ما رای ممتنع جمهوری اسلامی به قطعنامه را مخالفت با «محیط سالم، پایدار و پاک» و تداوم تخريب محيط زيست تلقی می کند و اميدوار است فعالين محيط زيست عليرغم فشارها، در حد امکان برای عملی کردن اهداق قطعنامه سازمان ملل متحد گام بردارند
image-20220725204320-1
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
هم اکنون بخش بزرگی از مردم مناطقی که در معرض سیلاب بوده‌اند، لحظات دشواری را پشت سر می‌گذارند. شواهد حاکی از آن است که در بسیاری از مناطق کمک‌رسانی انجام نشده‌است و یا با تاخیر صورت گرفته‌است. مردم آسیب‌دیده نیازمند کمک فوری هستند. با همیاری خود، مرهمی بر درد و اندوه ناشی از این قهر طبیعت در زندگی هم‌وطنان آسیب دیده بگذاریم. جمهوری اسلامی نه تنها پرداختن به مشکلات مردم و برنامه‌ریزی برای حفاظت از زندگی آن‌ها را جزو برنامه های خود قرار نداده‌است، بلکه در برابر همیاری مستقیم نهادهای مردمی هم کارشکنی می‌کند. در تمام دوره‌هائی که سیل و زلزله و دیگر سوانح طبیعی جان مردم را به خطر انداخته‌است، یکی از قدامات مهم حکومت ایجاد مانع برای کمک رسانی مستقیم مردمی بوده است. اصولا این رژیم در  در پيش گيری از حوادث، کاهش خسارات و کمک به مردم فاقد کارائی ضرور است.
گروه کار محیط زیست حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
گروه کار محیط زیست حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن حمایت از تمام اعتراضات مردمی به نابودی دریاچه‌ی ارومیه، به جمهوری اسلامی هشدار می‌دهیم نابودی منابع ملی کشور در چهارسوی ایران تبعات سنگینی خواهد داشت. مردم ایران بارها ثابت کرده‌اند که شاهدان ساکت نابودی دریاچه‌ها، رودها، تالاب‌ها، جنگل‌ها و کویرهایشان نخواهند بود. جمهوری اسلامی باید پاسخگوی عملکرد خود در آسیبی ماندگار به محیط زیست کشور باشد.
image-20220715221015-1
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
همکاری‌ها، ائتلاف‌ها وسیله‌ای برای قدرتمندتر ساختن نیروها در انجام تحولاتی است که از توان این یا‌ آن نیرو به تنهائی خارج است. از این رو، این رویکردها زمانی موثر خواهند بود که در صحنه‌ی سیاسی کشور امیدی را زنده بکنند. باری را از دوش مردم بردارند و برای به ثمر رساندن تحولات به کار آیند و بتوانند به فلاکت و بدبختی مردم در زیر یوغ جمهوری اسلامی پایان دهند. تلاش‌گران بسیاری در داخل کشور برای تغییر این حکومت حضور دارند که با پرداختن هزینه‌های فروان خواهان گذار از این حکومت هستند. بی تردید نقش این مبارزان که رهبران گروه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و صنفی را شامل می‌شوند و با وجود سرکوب جمهوری اسلامی پرچم مبارزات مدنی را بر دوش دارند، در تحولات آینده‌ی کشور بسیار تعیین کننده است. اپوزیسیون در خارج از کشور، باید خود را جزئی از مبارزه‌ی جاری بداند، رابطه‌ی متقابل با جنبش مردم ایجاد کند و صدای تغییر را پژواک دهد.
image-20220713223136-1
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
محکومیت حمید نوری موفقیتی بزرگ برای دادخواهان کشتار سال ۶۷ و دیگر قتل‌های رژیم در زندان‌ها در طول بیش از چهار دهه‌ی گذشته در ایران است. این دادگاه و حکم آن نشان داد که جنایت هرگز فراموش نخواهد شد و جنایتکاران از اجرای عدالت مصون نخواهند ماند. عدالت در کمین آن‌ها و محاکمه‌ی آن‌ها نشسته‌است. گریزی از آن نخواهد بود. محاکمه‌ی حمید نوری محاکمه‌ی رژیمی بود که تمام ارکان آن بر قاتلانی امثال حمید نوری‌متکی‌است و آدمکشانی چون رئسیی و نیری هم‌چنان در راس آن نشسته‌اند.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) یورش به خانواده‌های جانباختگان کشتارهای رژیم در سرکوب اعتراضات مردم، بازداشت «مادران دادخواه»، هم چنین دستگیری فیلمسازان برجسته‌ی کشور و نیز فعالان سیاسی و مدنی، ایراد اتهات واهی و پرونده‌سازی علیه آنان را محکوم‌ می‌کند. ما از همه‌ی فعالان و جریان‌های سیاسی، مدنی، از مجامع دموکراتیک و فرهنگی کشور، از نهادهای مدافع حقوق بشر و نیز مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر می خواهيم که جمهوری اسلامی ایران را به خاطر بازداشت‌های خودسرانه محکوم نمایند 
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - سوئد
دادگاه حمید نوری، محکومیت نظام استبدادی آزادی‌کُش جمهوری اسلامی است. به این اعتبار و صرفنظر از حکم صادر شده توسط دادگاه شهراستکهلم، ما همه میهن‌دوستان را دعوت می‌کنیم که با گردهمائی در مقابل دادگاه، در این روز صدای دادخواهی قربانیان این جنایت ضد بشری باشیم. حضور و حمایت ما بیان این است که مردم ایران این جنایات و این جنایتکاران را نه فراموش کرده‌ و نه می‌بخشند.
حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از گردهمایی‌های اعتراضی به این مناسبت پشتیبانی می‌کند و همراه و هم‌سو با همه‌ی نیروهای آزادیخواه ایران در اعتراض به این اقدام مسئولین دولت بلژیک، در تمامی گردهم آیی‌ها که در اعتراض به این اقدام پارلمان بلژیک بر گزار می‌شوند، شرکت کرده و سایر هم‌وطنان آزادیخواه را نیز به شرکت در آن‌ها فرا‌می‌خواند. ما هم‌صدا با همه‌ی نیروهای اپوزیسیون جمهوری اسلامی و در همبستگی با اعتراضات مردم ایران، مخالف تصویت مصوبه‌ی «استرداد مجرمین» در پارلمان بلژیک هستیم.
ما، امضاکنندگان این فراخوان، از تمام ایرانیان آزادی‌خواه و مبارز، از تمام آنان که دل در گروی جهانی آزاد و در صلح دارند، دعوت می‌کنیم روز پنجشبه ۱۴ ژوئیه در بروکسل، و در تجمعی که در اعتراض به این لایحه ترتیب داده شده است شرکت کنند تا هم‌صدا با هم، نسبت به تصویب آن به پارلمان بلژیک، احزاب، فعالان سیاسی و مردم این کشور هشدار دهیم.
ما ۶ سازمان و حزب جمهوری خواه دموکرات، تمامی این دستگیری ها و افزایش موج ارعاب و سرکوب و محدودیت های اجتماعی و سیاسی  در جامعه ایران توسط جمهوری اسلامی را محکوم می کنيم و بر آزادی همه زندانيان سياسی پای می فشاريم و از همه نيروهای آزاديخواه می خواهيم که صدای اعتراض خود را عليه دستگيری ها بلند کرده و از اعتراضات مردمی حمايت کنند. 
گروه کار جوانان حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
در عین حال جریان صنفی دانشجویی، برآمده از اعتراضات دانشجویی میانه‌ی دهه‌ی نود و به مثابه‌ی یک متحد با اهمیت جنبش‌های صنفی و مطالباتی دیگر نظیر جنبش معلمان و جنبش کارگری، و نیرویی مستقل و اکیداً دانشجویی توانسته است ظرفیت اعتراضی قابل ملاحظه‌ای را در دانشگاه‌ها ایجاد کند. ظرفیتی که علی‌رغم سرکوب مداوم، فارغ‌التحصیلی نسلی از دانشجویان فعال در سه سال اخیر، و ایجاد محدودیت‌ها در دانشگاه‌ها در مقابل فعالیت این جریان، هنوز به‌سبب ساختار ایجادشده‌ی متشکل میان ده‌ها دانشگاه کشور، هنوز نیرویی با اهمیت در پیشبرد مبارزات صنفی دانشجویان و شکل‌دادن به جنبش دانشجویی است.
ما حاکمان جمهوری اسلامی و پیش از هرکس علی خامنه‌ای را مسئول اين نابسامانی ها، تبهکاری ها و سرکوب فعالان و گروههای سیاسی و کنشگران صنفی و مدنی میدانیم. باور داریم که هم اوست که دست از سانسور در عرصه هنر و رسانه برنمی‌دارد، از تشدید سخت گیری در فضای مجازی اجتناب نمی‌ورزد؛ از ادامه هزینه‌زایی برای ایرانیان به واسطه ماجراجویی هسته‌ای، توسعه‌طلبی منطقه‌ای و مخدوش کردن استقلال ملی پرهیز نمی‌کند.

گروه کار روابط بین المللی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
در نامه‌ای که سال پیش در همین زمینه برای شما ارسال کردیم، تاکید شده بود، که قاطعیت دادگاه میکونوس در آلمان علیه تروریسم دولتی جمهوری اسلامی در اروپا، تا مدتی عامل مهمی در مهار اقدامات تروریستی در خاک اروپا بود. امیدواریم که تصمیم قانونگذاران و مقامات قضایی کشور شما، این سد و مانع را از کارآئی نیندازد و با آزادی دیپلمات تروریست جمهوری اسلامی اسدالله اسدی و همکاران و همدستان او موجبی برای تشویق اقداماتی مشابه نشود. تصویب و اجرای این لایحه، یعنی دادن امتیاز یکطرفه به جمهوری اسلامی است، تا از این پس در کشورهای اروپایی بدون ترس از مجازات، به ترور مخالفان بپردازد.
ما به عنوان جمعی از فعالان اپوزیسیون دموکرات و آزادی‌خواه حکومت اسلامی ایران به شدت نگران این هستیم که در صورت تصویب لایحه تبادل زندانی میان ایران و بلژیک، امنیت و مصونیت خود را در برابر اقدامات تروریستی حکومت ایران در خارج از ایران از دست بدهیم و انجام اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه یابد. بدین منظور از تمامی نمایندگان محترم پارلمان بلژیک درخواست می‌کنیم:
یک- از تمامی
image-20220628103334-1
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) نروژ
ما عمیقاً از تیراندازی متزلزل و شوکه شده ایم. این یک حمله ظالمانه به افراد بی گناه بدون توجه به انگیزه است و ما می خواهیم عمیق ترین همدردی خود را با کسانی که آسیب دیده اند و نزدیکان آنها ابراز کنیم. ما در کنار خانواده و دوستان کشته شدگان، مجروحان و همه کسانی هستیم که اکنون احساس ترس می کنند.
image-20220624235601-1
گروه کار کارگری حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
همەی این فشارها و بگیر و ببند ها و بهانە آنها به‌خاطر فعالیت‌های تشکل‌های صنفی و نفوذ و محبوبیت آن‌ها در میان زحمتکشان و بە منظور فلج کردن تشکل‌های صنفی و مدنی تاثیر گذار از طریق پروندە سازی، بە زندان افکندن و از بین بردن نفوذ و مقبولیت اجتماعی رهبران و فعالان تشکل هاست. با این همە این اعمال جنایتکارانە و رسوا و افشا شدە نزد مردم بە نفوذ و محبوبیت بیشتر رهبران و فعالان تشکل‌های صنفی و انزجار و بیزاری بیشتر مردم از حکومت و تشدید فعالیت های سندیکایی، مدنی و آزادیخواهانە زحمتکشان خواهد شد.
image-20220624235601-1
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - امریکا
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن محکوم کردن این اقدام ، نسبت به سلامت و زندگی زنان و و عواقب غیر قانونی کردن سقط جنین هشدار می دهد.
پایان خود خواسته بارداری حق بدون تردید زنان است . شعار " تن من ، حق من " تا احقاق کامل حقوق زنان ، شعار ما خواهد بود.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق)با ابراز همدردی و همبستگی با بازماندگان قربانیان زلزله در کشور همسایه افغانستان، از همه‌ی هموطنان عزیز می‌خواهد به هر ترتیب ممکن، هر کجا که هستند با ارسال وسائل ضرور و کمک‌های مالی از طریق مراکز کمک به زلزله‌زدگان، به یاری مردم بلادیده‌ی افغانستان بشتابند و در یاری به زلزله‌زدگان کوشا باشند. ما تاسف و تاثر عمیق خود از مصیبت وارده بر مردم رنج دیده‌ی افغانستان اعلام کرده و بە بازماندگان زلزلە تسلیت می‌گوئیم.
گروه کار روابط بین المللی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
در عین حال کنگره شما در شرایطی برگزار می‌شود که آتش جنگی که از فوریه گذشته با حمله روسیه به اکرائین بر زمینۀ "پیشروی ناتو به شرق" شعله ور شده، هنوز زبانه می کشد. مکث روی این رخداد، بررسی عوامل بوجود آورنده آن، و خاصه چگونگیه ای اختتام سریع و صلح آمیز آن، چالشی بزرگ برای بشریت و نیروهای طرفدار صلح، آزادی و عدالت در سراسر گیتی است. رهجویی برای پاسخ به این سؤال، چالشی مضاعف برای احزاب و نیروهای چپ شده است.
دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران(فدائیان خلق) نام و خاطره‌ی این مبارز نامدار چپ را که تا آخر عمر، بر آرمان‌های انسانی و عدالت خواهانه‌ی خویش وفادار ماند، گرامی می‌دارد و با بازماندگان علی عزیز، خانواده، دوستان، آشنایان یاران و هم‌بندان او اعلام همدردی می‌کند و یاد عزیزش را گرامی‌ می‌دارد.
ما ۶ سازمان سياسی جمهوری خواه، ضمن اينکه جمهوری اسلامی را مانع اصلی تحقق آزادی، دموکراسی و عدالت در ایران و مسبب شرايط اسف بار فعلی می دانیم، مخالفت خود را با هر نوع نهاد مادام العمر در نظام سیاسی آینده ایران ابراز می کنيم و معتقديم "پروژه رهبرتراشی"، تماميت خواهی مبتنی بر مناسبات جامعه توده ای، تخريب جريان های جمهوری خواه دموکرات و فعالين سياسی در داخل و خارج کشور توسط سلطنت طلبان و اشاعه فرهنگ انحصارطلبی، به استقرار دموکراسی در کشور نمی انجامد.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
هیئت سیاسی - اجرایی حزب چپ ایران(فدائیان خلق) از فراخوان شش سندیکای فرانسوی و سوئیسی استقبال می‌کند و بر همبستگی و حمایت آنان از حقوق سندیکایی کارگران ایران ارج می‌گذارد. ما از تلاش‌های برادرانە و انترناسیونالیستی برای آزادی فعالین سندیکایی زندانی سپاسگزاری کرده، از کارگران، معلمان و سایر هم‌وطنان آزادە و عدالتخواە دعوت می‌کنیم در هر جا کە هستند و بە هر شکل کە می‌توانند از این فراخوان و اهداف آن حمایت کنند.
گروه کار روابط بین المللی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
ما، به عنوان یک حزب سیاسی اپوزیسیون ایرانی، تحریم را نه در جهت تسریع گذار از جمهوری اسلامی، بلکه در سوی تحمیل فشار بر مردم ارزیابی می‌کنیم. به باور ما، تداوم سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، پافشاری حکومت بر برنامه‌های هسته‌ای، و توسعه‌ی برنامه‌های تسلیحاتی آن، نشان می‌دهد آسیب اصلی تحریم‌ها نه بر جمهوری اسلامی و برنامه‌هایش، که بر مردم ایران وارد شده است. ما بر این نظریم که معیشت، منزلت، نیازهای اولیه‌ی زندگی و حقوق بشر برای مردم ایران نباید قربانیان مستقیم تعارضات میان جمهوری اسلامی و جامعه‌ی جهانی شوند.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بار دیگر همبستگی خود را با خانواده‌های جانباختگان اعلام کرده، در تلاش‌ برای دادخواهی کشتار زندانیان سیاسی با آن‌ها همراه است. نباید اجازه داد که جمهوری اسلامی توطئه‌های خود را برای به فراموشی سپردن جنایت‌های چهار دهه‌ی گذشته، در سکوت به پیش ببرد. ما خود را جزو خانواده‌ی بزرگ دادخواهان می‌دانیم و همراه و در کنار خانواده‌ی جانباختگان راه آزادی برای دستیابی به حقیقت به مبارزه‌ی خود ادامه خواهیم داد و نمی‌گذاریم قتل یاران جانباخته‌مان بدون عقوبت بماند. ما از هر گامی که در راه اجرای عدالت برداشته شود و هر تلاشی که در این زمینه انجام شود، پشتیبانی می‌کنیم و می‌کوشیم صدای دادخواهان را برای دستیابی به حقیقت پر طنین‌تر نمائیم.
دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) همراه با همه‌ی هموطنان هنردوست، دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم کن را به خانم  زهرا (زر) امیر ابراهیمی، هنرمندان و جامعه‌ی سینمائی کشورمان تبریک می‌گوید. در شرائط دشواری که میهن ما با آن مواجه است، موفقیت هموطنان، در عرصه‌ی بین المللی، به‌ویژه در عرصه‌ی هنر و سینما که زیر سانسور شدید جمهوری اسلامی قرار دارد، مایه‌ی دلگرمی برای تلاشگران علیه استبداد و سانسور و برای آزادی و عدالت در ایران و  همراهی آنان با مردم خویش، موجب خشنودی همگان در این روزهای تلخ و ماتمزای حاکم بر میهن خویش است.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
وقوع این فاجعە‌ی دردناک کە در اثر آن شمار دیگری از مردم بیگناە کشتە و مجروح شدند و خسارات مادی زیادی بە‌بار آورد، از نتایج و پیامدهای اجتناب ناپذیر و فاجعە بار استبداد و فساد ساختاری است کە سراپای رژیم را در خود گرفتە‌است. پیداست کە این فجایع و ساختار مافیائی حاکم با مجازات و تغییر چند مسئول دولتی تغییر نیافته و  پایان نخواهد یافت. کسانی کە مسئول رسیدگی بە پرونده‌ی عوامل این فاجعە شدەاند از جملە دادستان خوزستان همگی بە نحوی از انحا با مالک ثروتمند ساختمان بدە بستان مالی و روابط حسنە و رانتی داشتە و در خلق این فاجعه نقش آفرین بودەاند.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
تشدید سرکوب و بگیر و ببند در ماە‌های اخیر و طراحی اقدامات توطئە گرانە علیە فعالان سندیکایی و مدنی بیش از همە به‌واسطە نگرانی از رشد گرایشات تشکل‌خواهانە و گسترش و رشد بی‌سابقە و فزایندە‌ی اعتراضات حق‌طلبانە کارگران، معلمان و سایر مزد و حقوق بگیران و شکست سیاست‌های اقتصادی اجتماعی حکومت و نداشتن پاسخ برای مطالبات زحمتکشان است.
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) با تاکید بر همبستگی در مبارزات جنبش‌های حق طلبانه و ضد تبعیض در تمامی عرصه‌ها، برای تامین برابری همه‌ی شهروندان کشور و رفع کلیه‌ی اشکال تبعیض و ایجاد فرصت‌های برابر برای همگان مبارزه می‌کند؛ از برابری در همه‌ی‌ زمینه‌ها و برخورداری از زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی متناسب با شان انسانی پشتیبانی می کند. ما تبعیض و خشونت علیه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی را محکوم می‌کنیم و خواستار به رسمیت شناختن حقوق برابر آن‌ها با دیگر شهروندان کشور هستیم.
به باور ما شش سازمان جمهوری خواه دموکرات که بر گذار خشونت‌‌‌پرهیز از جمهوری اسلامی ایران تاکید داریم، حمایت از خواسته‌های معترضان و دفاع مطلق از حق اعتراض، تجمع و اعتصاب با تاکید بر مطالبات عمومی و مشترک ضروری است . ما از اعتراضات مردمی پشتیبانی کرده و به مسئولان حکومت هشدار می‌دهیم که به سرکوب، اعمال خشونت، قطع اینترنت، انسداد اطلاع رسانی و انکار خواست معترضان پایان دهند.
ما شش جريان دمکرات و جمهوری خواه ايران ضمن اعلام مخالفت اصولی با  "مجازات اعدام "، صدور حکم اعدام برای احمدرضا جلالی، تلاش برای عوامفریبی و مستور کردن جنایات رژیم در دهه ۶۰ بویژه کشتار تابستان ۶۷ و تهديد به اعدام يک زندانی به عنوان ابزار باج گيری را  محکوم می کنیم .ما خواهان آزادی فوری احمدرضا جلالی هستيم. 
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
مردم کشور ما با شرکت در خیزش‌های دی ٩٦ و آبان ٩٨ و  برگزاری هزاران اعتراض مخالفت‌شان را با سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی ضد مردمی رژیم تاکنون نشان دادە و بهای سنگینی را برای آن پرداخت کردەاند. اما حکومت نە راە حلی برای رفع بحران هایی کە کشور را در خود غرق کردە‌اند دارد و نە قادر بە تامین معیشت مردم است و نە حاضر بە تغییر سیاست‌های خود کە مردم را بە فقر و فلاکت و خالی کردن سفرە‌های شان کشانیدە، می‌باشد. مردم با حذف سوبسیدها و افزایش قیمت کالاها مخالف و نسبت بە آن معترض‌اند و می‌دانند که در شرایط بحرانی کنونی حذف سوبسید کالاهای اساسی چه آسیب‌های شدیدی بر زندگی آن‌ها خواهد زد و در برابر این تعرض لجام گسیختە بە معیشت و سطح زندگی خود این بار نیز آرام نخواهد نشست.