گزارش‌ها

همگامی
نويسنده مطلب يک سری دلايل هم برای عدم کاربرد واژه "ملت ايران" رديف کرده است که غيرواقعی است. منطقی آن بود که نويسنده منتظر انتشار منشور همگامی می ماند و بعد از انتشار و مطالعه آن به قضاوت می نشست. به اطلاع نويسنده مطلب می رسانيم که ۵ حزب و سازمان سياسی معتقد به "ملت ايران" هستند و در منشور همگامی هم اين واژه به کار برده شده است.
گزارش ۸ مارس در شهر کلن(آلمان)

نیروهای چپ، دمکرات و آزادی خواه ایرانی در صف واحد همگام با گروه های چپ گرا و فمینیسم، LGBT و ... آلمانی تجمع و تظاهرات خود را با حضور هزاران تن برگزار کردند.
پلیس زمان و مکان تظاهرات را "به دلیل حساس بودن اوضاع" چند بار تغییر داد. آخرین بار امروز اجازه میدان لنا را لغو کرد و میدان تروکادرو را برای تظاهرات مجاز اعلام نمود. به رغم این تغییرات که در آخرین لحظات صورت گرفت، در این فاصله کوتاه چند ساعتی، چند صد تن از ایرانیان مبارز با گرایشات مختلف به همراه تعدادی از فرانسویان در محل تظاهرات حضور پیدا کردند. تظاهرات در ساعت هشت و پانزده دقیقه در میان شعار پرشور ایرانیان علیه جمهوری اسلامی و شخص خامنه ای جنایتکار به پایان رسید
علی صمد
کمیته‌ی برگزاری تظاهرات‌های بلژیک در هماهنگی با انجمن خانواده‌های پرواز ۷۶۵، تجمعی را در شهر گنت بلژیک به مناسبت سومین سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی توسط سپاه، سازماندهی کرده بود
تجمع شهر کلن در تاریخ ۷ ژانویه :
جبهه ی چپ دمکرات در حال شکل گیری است
این تجمع از طرف جمعی از تشکل های چپ ایرانی و آلمانی سازماندهی شده بود که با استقبال مرکز همکاری احزاب کردستان ایران،
 حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
حزب کمونیست ایران 
حزب کمونیست کارگری،
پوریا
بر پایۀ گزارش رسانه های اجتماعی، سهیل عربی زندانی سابق سیاسی روز دوشنبه ۱۲ دیماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی دستگیر، و به مکان نامعلومی منتقل شده است
علی صمد
روز جمعه 23 دسامبر، ساعت 14، گردهمائی با شکوهی در مقابل ایستگاه مرکزی سانترال در بروکسل زیر باران و رگبار شدید و مداوم تا ساعت 16 بعدازظهر، برگزار شد. این تجمع در پی فراخوانی بود که نیروهای مترقی طیفهای مختلف سیاسی چپ، جمهوریخواه و اتنیکی ایرانی چند روز جلوتر در فضای مجازی انتشار دادند.
مهدی ابراهیم زاده
هفتمین کنگره حزب چپ اروپائی در روز های ۹ تا ۱۱ دسامبر در شهر وین برگزار شد.تصویب سند سیاسی زیر عنوان "هنوز آلترناتیو چپ وجود دارد!" و تصویب قطعنامه در همبستگی با جنبش "زن، زندگی، آزادی" موضوعات مهم در دستورکار کنگره بودند. این قطعنامه با استقبال کنگره و با رأی ۹۵،۹٪ به تصویب کنگره رسید
نادر عصاره
کانون وکلای پاریس، به همراه حقوقدانان دادگاه ها، به پا خاسته و به میدان آمده اند در اعتراض به اعدامهای وحشیانه و غیر قابل تصور رژیم اسلامی ایران و در همبستگی با نامه یاری طلبانه به دبیرکل سازمان ملل، آنتوئن گوترش، با امضای نسرین ستوده و شیرین عبادی. به تظاهرات دعوت کرده اند در پای ستون بلند میدان باستیل، جایی که یادگار پیروزی انقلاب کبیر فرانسه در 233 سال پیش است
هموطنان ایرانی در دانشگاه کلگری - کانادا، به مناسبت روز جهانی حقوق بشر و در اعتراض به اعدام محسن شکاری و تمام مبارزانی که به حکم باطل رژیم جمهوری اسلامی در صف اعدام هستند.


زن، زندگی‌، آزادی
ژن، ژیان، ئازادی


جنبشِ "پشتیبانانِ انقلابِ ژینا (https://t.me/Jina_Revolution)".

#ژینا_امینی
#مهسا_امینی
هموطنان ایرانی در دانشگاه کلگری - کانادا در حمایت از
بلوچستان که در خون فرزندان خود غرق
میشود اما صدای حق طلبی هموطن بلوچ به گوش جهانیان نمی رسد.
در کنار بلوچستان بایستیم و یکصدا فریاد بزنیم نه به اعدام، نه به کشتار و قتل عام هموطن بلوچ.
بلوچ ته نا نهنته ايران ائ پوشتواننته
جنین، زند، آجوئی
زن، زندگی‌، آزادی
ژن، ژیان، ئازادی
به دعوت "مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- پاریس" روز یکشنبه ۴ دسامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۵ در میدان ریپوبلیک پاریس تظاهراتی علیه جنایتهای بیشمار رژیم مستبد جمهوری اسلامی، خصوصاً در جریان جنبش انقلابی اخیر که حدود دو ماه و نیم است بیوقفه ادامه داشته است، برگزار گردید.
تظاهرات در دفاع از مردم ایران در پاریس
به دعوت "مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- پاریس" روز یکشنبه ۴ دسامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۵در میدان ریپوبلیک پاریس
۱۰۹ روز از بازداشت خودسرانه لیلا حسین‌زاده فعال صنفی دانشجویی دانشگاه تهران در روز ۲۹ مرداد مقابل درب منزل خود می‌گذرد و مسئولین قضایی شیراز و ضابطین پرونده همچنان از پاسخ روشن در مورد علت بازداشت این دانشجو سر باز می‌زنند
کمیته نروژی - ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران
روز چهارشنبه 23 نوامبر، نمایندگانی از کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران و نماینده انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی طبق قرار از پیش تعیین شده برای دیدار با دبیر کل سازمان Redd Barna (سازمان نجات کودکان) در نروژ به دفتر این سازمان واقع در اسلو مراجعه کردند.
ما امضا کنندگان این بیانیه:
۱- از خیزش انقلابی سراسری مردم ایران با هدف سرنگونی جمهوری اسلامی حمایت می کنیم.
۲- از تشکیل حکومت منتخب مردم مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق‌بشر در ایران یکپارچه بعد از جمهوری اسلامی حمایت می‌کنیم.
۳- از همه تشکلهای سیاسی و مدنی و شخصیتها دعوت می کنیم که با حداکثر توان خود از خیزش انقلابی مردم ایران پشتیبانی کنند.
در این تظاهرات که با مشارکت جمع وسیعی از احزاب، گروه ها، تشکل های مختلف مدافعان حقوق زنان و بخشی از  جامعه LGBT برگزار شد، هزاران ایرانی مقیم شهر کلن خواستار اتحاد ملی برای سرنگونی حکومت فاسد و کودک کش حاکم بر ایران شدند.
جرمی لاورنس، سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل، امروز در ژنو گفت: "ما از مقامات ایرانی می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به آزادی تمام کسانی که در ارتباط با اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شده‌ اند، و رفع اتهام از آنها اقدام کنند"
شجاع شمسی زاده
امروز، شنبه ۱۲ نوامبر، به دعوت Lo (سازماندهی کشوری) تظاهراتی در استکهلم به حمایت از جنبش "زن، زندگی، آزادی" برگزار شد. در این تظاهرات، که از ساعت ۱۶ الی ۱۷.۳۰ جریان داشت، بیش از ۸۰۰ نفر در میدان نورا بان توریت استکهلم حضور داشتند.
ا شروع "دادگاه‌های نمایشی" برای دستگیرشدگان اعتراضات اخیر و تهدید مقام‌های مختلف حکومتی به "اشد مجازات" این افراد، ۷۰۰ وکیل، مدافع حقوق بشر، هنرمند، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه طی بیانیه‌ای خواهان انحلال دادگاه‌های انقلاب، توقف دادگاه‌های نمایشی و توقف صدور حکم اعدام شده‌اند.
علی صمد
روز یکشنبه، ششم نوامبر، نزدیک به دو هزار نفر از شهروندان ایرانی ساکن بلژیک در یک راهپیمایی اعتراضی تلاش کردند انعکاس صدای مبارزات مردم ایران برای افکار عمومی بلژیک و نهادهای بین‌المللی باشند. در این تجمع شهروندان بلژیکی و افرادی از شهروندان سایر کشورها نیز برای همبستگی با خیزش مردم ایران شرکت کرده بودند.
۵ نوامبر ۲۰۲۲ با فراخوان خانواده توماج صالحی در شهر کلن (کشور آلمان) تجمعی از طرف بخشی از فعالان جنبش چپ ایران برگزار شد.
در این گردهمایی که حدود ۷۰۰ تن شرکت داشتند، تجمع کنندگان خواهان آزادی توماج صالحی و دیگر زندانیان سیاسی شدند.
آقای اقبال اقبالی (دایی توماج)، دختر دایی او و تعدادی از فعالان سیاسی در این گردهمایی سخنرانی کردند و تنها راه رهایی از وضع موجود در ایران را سرنگونی حکومت اسلامی عنوان کردند.
ايرانيان تجمع کننده که عموما از اعضا یا هواداران احزاب چپ و دمکرات بودند با شعار های آلمانی، ایرانی و سروده های توماج صالحی به میتینگ خود پایان دادند.
رضا بهروان
بمناسبت چهلم قتل دولتی مهسا امینی مراسمی از طرف مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در ساعت ۵ عصر روز یکشنبه ۳۰ اکتبر در تورنتو کانادا برگزار شد.
اقبال اقبالی
آزادی بی درنگ توماج و همه زندانیان سیاسی را به حکومت اسلامی تحمیل کنیم.
من اعلام می کنم که حکومت اسلامی باید انتخاب کند:
۱- آزادی فوری همه زندانیان سیاسی و تسلیم در برابر خواست مردم مبنی بر عزل مسالمت آمیز حکومت، 
۲- پذیرش حضور میلیونی جامعه شهروندی در جنبش اقدام و قیام قهرآمیز برای سرنگونی.
راه سومی وجود ندارد. 
ما اعلام می کنیم که قیام قهرآمیز را حکومت اسلامی به جامعه ایران تحمیل می کند و ما آماده هستیم تا جان خود برای آزادی شهروند، جامعه، میهن و انقلاب شکوهمند "زن زندگی آزادی" هزینه کنیم.
رضا بهروان
هزاران تظاهرات کننده در بیش از ۱۳ شهر کانادا از سنت جان تا ونکوور به عنوان بخشی از یک «زنجیره انسانی» در سراسر جهان و برای نشان دادن همبستگی با اعتراض‌های ضد دولتی در ایران زنجیر انسانی تشکیل دادند.
شجاع شمسی زاده
تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار هایی از قبیل "زن، زندگی، آزادی"، "مرگ بر خامنه ای"، "از زاهدان تا کردستان، جانم فدای ایران"، ... و همچنین خواندن سرود، پشتیبانی خود از جنبش مردمی در ایران ابراز داشته، اعتراض خود را به سیاست سرکوب جمهوری اسلامی به گوش جهانیان رساندند.
تظاهرات امروز در شهر دوسلدورف ۲۹ اکتبر:
حمایت ایرانیان خارج از کشور از انقلاب کشور


بیش از چهار هزار تن از ایرانیان در راهپیمایی و زنجیره ی انسانی اعلام شده در شهر دوسلدورف در حمایت از انقلاب مردم ایران شرکت کردند.

این تظاهرات جلوه ای بود از اتحاد همه ی نحله های فکری و سیاسی ایرانیان که با وجود اختلاف عقیده اما متحد و یکصدا علیه رژیم جمهوری به میدان آمدند.
شجاع شمسی زاده
روز گذشته، پنجشنبه بیست و هفتم اکتبر، تظاهراتی در مرکز شهر استکهلم سوئد به پشتیبانی از جنبش مردمی ایران برگزار شد. در این تظاهرات، که از طرف "سندیکای کمونال و وخوم" فراخوانده شده بود، قریب ۷۰۰ نفر شرکت داشتند.
محمد صادق علی اصغری
پليس برلین شرکت کنندگان در تظاهرات را ۸۰ هزار نفر اعلام کرد و بر گزارکنندگان به درستی بالای صد هزار نفر. پلیس بعد از پایان تظاهرات از شرکت کنندگان و برگزارکنندگان تشکر کرد و اعلام کرد تا کنون حضور این جمعیت زیاد با این توافق و نظم و بدون درگیری برای آنها غیرمنتظره بوده است.
image-20221016111755-3
ایران خارج از کشور نیز در این دوره از اعتراضات وسیع‌تر از همیشه با برگزاری تجمعات در شهرهای مختلف جهان تلاش می‌کنند تا هم نقش خود در زنده نگاه داشتن شعله‌ی امید را ایفا کنند و هم صدای معترضان ایرانی در میان افکار عمومی جهان باشند.به دنبال راهپیمایی بزرگ اول اکتبر در بروکسل، امروز 15 اکتبر نیز جمع قابل توجهی از شهروندان ایرانی، با همراهی و حمایت شهروندان بلژیک و سایر کشورهای جهان، در یک راهپیمایی بزرگ اعتراضی شرکت کردند. حدود 2000 نفر در این تجمع بزرگ شرکت کرده بودند.

طبق گزارشات رسیده ، آتشسوزی عظیم و تیراندازی در زندان اوین و صدای آژیر ممتد برخاستن دود از زندان اوین همزمان، شعار مرگ بر دیکتاتورشنیده میشود
#مهسا_امینی
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – واحد نروژ ضمن هم بستگی با انقلاب سراسری مردم ایران علیه حکومت اسلامی، از تظاهرات و راهپیمایی که در روز شنبه ۲٣ مهر (۱۵ اکتبر) از مقابل وزارت امور خارجه نروژ به سمت سفارت جمهوری اسلامی ایران بر گزار میشود، پشتیبانی کرده و در آن شرکت می کنیم.