گزارش‌ها

کمیته نروژی - ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران
روز چهارشنبه 23 نوامبر، نمایندگانی از کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران و نماینده انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی طبق قرار از پیش تعیین شده برای دیدار با دبیر کل سازمان Redd Barna (سازمان نجات کودکان) در نروژ به دفتر این سازمان واقع در اسلو مراجعه کردند.
ما امضا کنندگان این بیانیه:
۱- از خیزش انقلابی سراسری مردم ایران با هدف سرنگونی جمهوری اسلامی حمایت می کنیم.
۲- از تشکیل حکومت منتخب مردم مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق‌بشر در ایران یکپارچه بعد از جمهوری اسلامی حمایت می‌کنیم.
۳- از همه تشکلهای سیاسی و مدنی و شخصیتها دعوت می کنیم که با حداکثر توان خود از خیزش انقلابی مردم ایران پشتیبانی کنند.
در این تظاهرات که با مشارکت جمع وسیعی از احزاب، گروه ها، تشکل های مختلف مدافعان حقوق زنان و بخشی از  جامعه LGBT برگزار شد، هزاران ایرانی مقیم شهر کلن خواستار اتحاد ملی برای سرنگونی حکومت فاسد و کودک کش حاکم بر ایران شدند.
جرمی لاورنس، سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل، امروز در ژنو گفت: "ما از مقامات ایرانی می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به آزادی تمام کسانی که در ارتباط با اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شده‌ اند، و رفع اتهام از آنها اقدام کنند"
شجاع شمسی زاده
امروز، شنبه ۱۲ نوامبر، به دعوت Lo (سازماندهی کشوری) تظاهراتی در استکهلم به حمایت از جنبش "زن، زندگی، آزادی" برگزار شد. در این تظاهرات، که از ساعت ۱۶ الی ۱۷.۳۰ جریان داشت، بیش از ۸۰۰ نفر در میدان نورا بان توریت استکهلم حضور داشتند.
ا شروع "دادگاه‌های نمایشی" برای دستگیرشدگان اعتراضات اخیر و تهدید مقام‌های مختلف حکومتی به "اشد مجازات" این افراد، ۷۰۰ وکیل، مدافع حقوق بشر، هنرمند، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه طی بیانیه‌ای خواهان انحلال دادگاه‌های انقلاب، توقف دادگاه‌های نمایشی و توقف صدور حکم اعدام شده‌اند.
علی صمد
روز یکشنبه، ششم نوامبر، نزدیک به دو هزار نفر از شهروندان ایرانی ساکن بلژیک در یک راهپیمایی اعتراضی تلاش کردند انعکاس صدای مبارزات مردم ایران برای افکار عمومی بلژیک و نهادهای بین‌المللی باشند. در این تجمع شهروندان بلژیکی و افرادی از شهروندان سایر کشورها نیز برای همبستگی با خیزش مردم ایران شرکت کرده بودند.
۵ نوامبر ۲۰۲۲ با فراخوان خانواده توماج صالحی در شهر کلن (کشور آلمان) تجمعی از طرف بخشی از فعالان جنبش چپ ایران برگزار شد.
در این گردهمایی که حدود ۷۰۰ تن شرکت داشتند، تجمع کنندگان خواهان آزادی توماج صالحی و دیگر زندانیان سیاسی شدند.
آقای اقبال اقبالی (دایی توماج)، دختر دایی او و تعدادی از فعالان سیاسی در این گردهمایی سخنرانی کردند و تنها راه رهایی از وضع موجود در ایران را سرنگونی حکومت اسلامی عنوان کردند.
ايرانيان تجمع کننده که عموما از اعضا یا هواداران احزاب چپ و دمکرات بودند با شعار های آلمانی، ایرانی و سروده های توماج صالحی به میتینگ خود پایان دادند.
رضا بهروان
بمناسبت چهلم قتل دولتی مهسا امینی مراسمی از طرف مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در ساعت ۵ عصر روز یکشنبه ۳۰ اکتبر در تورنتو کانادا برگزار شد.
اقبال اقبالی
آزادی بی درنگ توماج و همه زندانیان سیاسی را به حکومت اسلامی تحمیل کنیم.
من اعلام می کنم که حکومت اسلامی باید انتخاب کند:
۱- آزادی فوری همه زندانیان سیاسی و تسلیم در برابر خواست مردم مبنی بر عزل مسالمت آمیز حکومت، 
۲- پذیرش حضور میلیونی جامعه شهروندی در جنبش اقدام و قیام قهرآمیز برای سرنگونی.
راه سومی وجود ندارد. 
ما اعلام می کنیم که قیام قهرآمیز را حکومت اسلامی به جامعه ایران تحمیل می کند و ما آماده هستیم تا جان خود برای آزادی شهروند، جامعه، میهن و انقلاب شکوهمند "زن زندگی آزادی" هزینه کنیم.
رضا بهروان
هزاران تظاهرات کننده در بیش از ۱۳ شهر کانادا از سنت جان تا ونکوور به عنوان بخشی از یک «زنجیره انسانی» در سراسر جهان و برای نشان دادن همبستگی با اعتراض‌های ضد دولتی در ایران زنجیر انسانی تشکیل دادند.
شجاع شمسی زاده
تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار هایی از قبیل "زن، زندگی، آزادی"، "مرگ بر خامنه ای"، "از زاهدان تا کردستان، جانم فدای ایران"، ... و همچنین خواندن سرود، پشتیبانی خود از جنبش مردمی در ایران ابراز داشته، اعتراض خود را به سیاست سرکوب جمهوری اسلامی به گوش جهانیان رساندند.
تظاهرات امروز در شهر دوسلدورف ۲۹ اکتبر:
حمایت ایرانیان خارج از کشور از انقلاب کشور


بیش از چهار هزار تن از ایرانیان در راهپیمایی و زنجیره ی انسانی اعلام شده در شهر دوسلدورف در حمایت از انقلاب مردم ایران شرکت کردند.

این تظاهرات جلوه ای بود از اتحاد همه ی نحله های فکری و سیاسی ایرانیان که با وجود اختلاف عقیده اما متحد و یکصدا علیه رژیم جمهوری به میدان آمدند.
شجاع شمسی زاده
روز گذشته، پنجشنبه بیست و هفتم اکتبر، تظاهراتی در مرکز شهر استکهلم سوئد به پشتیبانی از جنبش مردمی ایران برگزار شد. در این تظاهرات، که از طرف "سندیکای کمونال و وخوم" فراخوانده شده بود، قریب ۷۰۰ نفر شرکت داشتند.
محمد صادق علی اصغری
پليس برلین شرکت کنندگان در تظاهرات را ۸۰ هزار نفر اعلام کرد و بر گزارکنندگان به درستی بالای صد هزار نفر. پلیس بعد از پایان تظاهرات از شرکت کنندگان و برگزارکنندگان تشکر کرد و اعلام کرد تا کنون حضور این جمعیت زیاد با این توافق و نظم و بدون درگیری برای آنها غیرمنتظره بوده است.
image-20221016111755-3
ایران خارج از کشور نیز در این دوره از اعتراضات وسیع‌تر از همیشه با برگزاری تجمعات در شهرهای مختلف جهان تلاش می‌کنند تا هم نقش خود در زنده نگاه داشتن شعله‌ی امید را ایفا کنند و هم صدای معترضان ایرانی در میان افکار عمومی جهان باشند.به دنبال راهپیمایی بزرگ اول اکتبر در بروکسل، امروز 15 اکتبر نیز جمع قابل توجهی از شهروندان ایرانی، با همراهی و حمایت شهروندان بلژیک و سایر کشورهای جهان، در یک راهپیمایی بزرگ اعتراضی شرکت کردند. حدود 2000 نفر در این تجمع بزرگ شرکت کرده بودند.

طبق گزارشات رسیده ، آتشسوزی عظیم و تیراندازی در زندان اوین و صدای آژیر ممتد برخاستن دود از زندان اوین همزمان، شعار مرگ بر دیکتاتورشنیده میشود
#مهسا_امینی
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – واحد نروژ ضمن هم بستگی با انقلاب سراسری مردم ایران علیه حکومت اسلامی، از تظاهرات و راهپیمایی که در روز شنبه ۲٣ مهر (۱۵ اکتبر) از مقابل وزارت امور خارجه نروژ به سمت سفارت جمهوری اسلامی ایران بر گزار میشود، پشتیبانی کرده و در آن شرکت می کنیم.

گروه فمينيستا برلين، از تاريخ 9.10.22 تا 16.10.22 تحصني را در "همبستگي با خيزش مردمي در ايران" و در "محكوميت سياست هاي انفعالي وهمدستانه آلمان" در ارتباط با جمهوري اسلامي در Platz vor Neuen Tor.10115 Berlin
برگزار مي كند
ما در همبستگی با مبارزه جانانه شما، به تلاش و کوشش خود برای جلب توجه افکار عمومی و ایجاد همبستگی بین المللی با مبارزه رهایی بخش مردم ایران، ادامه خواهیم داد و کوشش تاکنونی برای جلب توجه پارلمان های کشورهای محل زندگی خود و اتحادیه اروپا و تمامی سازمان ها و نهادهای مدافع حقوق بشر را ادامه خواهیم داد
در همین راستا، سازمان عفوبین‌الملل بلژیک، برای روز پنجشنبه، 13 اکتبر تجمعی را در همبستگی با اعتراضات مردم در ایران، در مرکز شهر بروکسل ترتیب داده است. ما از تمام ایرانیان آزادی‌خواه ساکن بلژیک، دعوت می‌کنیم با شرکت در این تجمع، در هم‌رسان کردن صدای اعتراضات در ایران سهیم باشند.
ما خواهان آن هستیم که دولت کانادا

• تهدید خانواده‌های قربانیان به اعترافات دروغ اعتراض کند؛
• هر گونه توافق و مذاکره با جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی را منوط به رعایت حقوق بشر در برخورد به معترضان کند؛
• امکان دیدار گزارشگران ویژه‌ی سازمان ملل و به‌ویژه گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران از زندان‌ها و کسب اطلاعات از سرنوشت هزاران تن از بازداشت شدگان در روزهای اخیر را خواستار شود؛
• دولت کانادا ویزای اقامت وابستگان حکومت ایران را که با توجیه فعالیت اقتصادی و در اصل برای جاسوسی فعالین مدنی و سیاسی در این کشور زندگی میکنند را لغو نماید....
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
فرزندان ما در کف خیابان برای رهایی از ستم ، اختناق و تبعیض، نیاز به همراهی و حمایت دارند.
در چنین شرایطی که خون فرزندان ما سنگ فرش خیابان ها را رنگین کرده است، آغاز اعتصاب کارگران در بخش های مختلف نفت و پتروشیمی، امید و جان تازه ای به کالبد این مبارزه دمیده ا