گزارش‌ها

تحصن و اعتراض در مقابل سفارت بلژیک در وین
طبق گزارشات رسیده دادگاه در بلژیک امروز برقرار نشد
ما امضا کنندگان این بیانیه امیدواریم اصحاب رسانه،فعالان مدنی و سیاسی و همه آزادیخواهان و عدالت طلبان نسبت به این ظلم بزرگ ساکت نباشند و با حمایت از مادران دادخواه،اجازه ندهند بر کسانی که هر صبح تا شام سخت ترین لحظه ها را با درد فراق جگرگوشه هایشان، می گذرانند،ستمی دیگر روا داشته شود.
محاکمه و محکومیت حمید نوری یک پیروزی بزرگ برای انبوه دادخواهان ایرانی، خانواده های قربانیان، قضاوت عادلانه و گامی مهم در پاسداری از حقوق بشر و تسلای خاطر همه کسانی است که در ۴۳ سال عمر حکومت جمهوری اسلامی قربانی داده اند.

مایلیم بار دیگر سپاس و احترام عمیق خود را به اطلاع قضات محترم، دادستانی و همین طور وکلایی که در این تلاش سترگ برای استیفای حقوق دادخواهان ایرانی نقش موثری ایفا کردند، برسانیم.
فراخوان به تجمع در بروکسل؛ هم‌صدا، علیه زمینه‌سازی برای انتقال دیپلمات-تروریست به ایران!
جمهوری‌خواهان سکولار و دموکرات ایران در بلژیک
حزب دموکرات کردستان ایران- کمیته بلژیک
حزب چپ ایران(فدائیان خلق)- بلژیک
در این تجمع پس از خوش آمدگویی مجری برنامه، نمایندگان حزب دموکرات کردستان ایران کمیته بلژیک، حزب چپ ایران(فدائیان خلق)- بلژیک و جمهوری‌خواهان سکولار و دموکرات ایران در بلژیک، آقایان امید اقدمی، هیوا علی زاده و داوود احمدلو در سخنرانی‌های جداگانه، از اراده‌ی جدی خود برای جلوگیری از تصویب این لایحه و تلاش‌های انجام شده در این زمینه صحبت کردند. و تاکید داشتند که تصویب و اجرای این لایحه، دست تروریسم دولتی جمهوری اسلامی را برای انجام عملیات، نه تنها علیه ‏اپوزيسيون، بلکه علیه شهروندان بلژیک و اروپا باز می‌گذارد و امنیت شهروندان را بخاطر می‌اندازد.
حکم حبس ابد حمید نوری از عاملان کشتار زندانیان سیاسی توسط دادگاە استهکلم سوئد در میان هلهلە شادی صدها نفر از بستگان جانباختگان، زندانیان سیاسی جان بە در بردە از کشتار وحشیانە زندانیان سیاسی در سال ٦٧ و فعالان سیاسی و ایرانیان تبعیدی در شهر استهکلم اعلام شد.
ما این موفقیت را به دادخواهان ایران، خانواده‌های جانباختگان و تمایم کسانی که با تلاش خود امکان چنین محاکمه‌ای را فراهم ساختند، تبریک می‌گوئیم.
جمهوری‌خواهان سکولار و دموکرات ایران در بلژیک حزب دموکرات کردستان ایران- کمیته بلژیک حزب چپ ایران(فدائیان خلق)- بلژیک
گزارش تجمع اعتراضی مقابل سفارت بلژیک در وین
در ارتباط با لایحه ارائه شده دولت بلژیک به مجلس این کشور در مورد انتقال محکومان
ما تظاهرکنندگان که امروز، 10 جولای، 2022 در میدان مل لستمن در شهر تورنتو – کانادا گرد هم امده ایم به این طریق مخالفت خود را با لایحه استرداد مجرمین ما بین جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بلژیک که پروسه قانونی شدن خود را در پارلمان بلژیک طی می کند اعلام می کنیم. نظر به اینکه تبدیل این لایحه به یک قرارداد قانونی میزان مجازات مجرمین ایرانی در خاک بلژیک را تقریبا به صفر می رساند، تاثیری جز افزودن بر گستاخی و جسارت تروریستهای اعزامی از طرف دولت جمهوری اسلامی به کشورهای دیگر نخواهد داشت.
عدم پاسخگویی دادسرای زندان اوین، بلاتکلیفی وسردرگمی خانواده ها در بیست وهفتمین و هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی امروز هجدهم تیر ماە
شورای حمایت از اعتراضات سراسری ایرانیان در خارج از کشور-کانادا
در اعتراض بە لایحە استرداد تروریست های جمهوری اسلامی در بلژیک:
در شهرهای کلگری، ونکوور و تورنتو تجمع می کنیم!
کیوان صمیمی
صدور بیانیه و نامه‌های سرگشاده در دفاع از حق تشکل، حق تجمع و سایر حقوق مرتبط با «نان، مسکن، آزادی» کافی نیست و باید با حضور خیابانی و عمل برنامه ریزی شده و خشونت پرهیز که حتی در قانون اساسی مورد استناد حکومتیان نیز به رسمیت شناخته شده، این حقوق را از طریق قدرت جمعی پس بگیریم
همکاران شاغل بیشتری از پالایشگاهها و شرکت های پیمانکاری مختلف در حال پیوستن به اعتصاب داربست بندان هستند.
بنا بر اخبار رسیده همکاران داربست بند شاغل در پتروشیمی صدف، پتروشیمی آپادانا، پتروشیمی دماوند، پتروشیمی کیان، سایت یک و دو پتروشیمی بوشهر، پتروشیمی آرین، پتروشیمی مرجان و پتروپالایش کنگان به اعتصاب ملحق شده اند
به پیش
محل های تجمع ها بە اشغال ماموران سرکوبگر و حافظان رژیم استبدادی و فاسد و عدالت ستیز ولایی درآمدە است. همە این اعمال در حالی انجام گرفتە است، کە رهبران اصلی شورای هماهنگی در سلول های انفرادی محبوس اند. با این همە
نە برقراری حکومت نظامی اعلام نشدە و نە زندانی کردن رهبران تشکلهای صنفی معلمان، نتوانست مانع اجرای تظاهرات معلمان شوند!
گزارشهای اولیە از تظاهرات سراسری ٢٦ خرداد حاکی از انجام تظاهرات از پیش اعلام شدە در شهرهای مختلف دارند
به پیش
افزایش مالیتها در واقع شیوە ی غیر مستقیمی برای بالا بردن قیمتها نیز هست. اهل کسب و کار بهر حال افزایش مالیات شان را با بالا بردن قیمت کالاها و خدماتی کە عرضە می کنند، جبران خواهند کرد، اما این مردم مزد و حقوق بگیر هستند کە در واقع تاوان افزایش مالیات کسبە و تولید کنندگان را باید بپردازند.
تظاهرات علیە گرانی
همچنین حداقل دو تظاهرات خیابانی دیگر در تهران و اهواز امروز همزمان با تظاهرات سراسری و کوبندە بازنشستگان در دەها شهر علیە گرانی برگزار شد.
اعتراضات بازنشستگان در تبریز با شعار قسم به ستارخان، ما می آییم تا تهران
به پیش
بازنشستگان با تظاهرات خشمگینانە روز گذشتە شان کە برای اولین بار شعار مرگ بر رئیسی را هم بە شعارهای مطالباتی شان افزودند جواب دندان شکنی بە مصوبە تبعیض آمیز، غیر قانونی و جبارانە مقامات دولتی و نمایندگان مجلس فرمایشی دادند. خلاصە کلام اینکە مبارزە علیە سیاست دستمزدی دولت و دستمزدهای زیر خط فقر، گسترش پیدا خواهد کرد و رادیکالیزە خواهد شد. اگر تردیدی در این خصوص وجود داشت کمیت و کیفیت و روحیە غالب در شرکت کنندگان اعتراضات روز گذشتە بازنشستگان آن را از میان برداشت.
تجمع و راهپیمایی بازنشستگان تامین اجتماعی استان خوزستان، اهواز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۱، که با شعار وزیز بی لیاقت ،استعفا، استعفا در مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی خوزستان گرد آمدند
به پیش
ده ها تن از ایرانیان ساکن برلین روز جمعه ۳ ژوئن در پاسخ به فراخوان آب، آبان، آبادان در منطقه کرویتسبرگ برلین گرد آمدند تا همبستگی و همدردی خود را با مردم عزادار و معترض آبادان اعلام و ابراز نمایند. این گردهمایی به دعوت چند تن از جوانان و دانشجویان ایرانی و استقبال تعداد زیادی از جوانان و فعالین سیاسی ساکن برلین برگزار شد.
به پیش
بعضی خبرهای رسیدە از آبادان حکایت ازافتادن کنترل شهر بە دست مردم دارد. ماموران سرکوبگر امنیتی دقیقا معلوم نیست بە چە دلیل در مقابل انبوهی از مردم کە خیابانهای شهر را پر کردەاند و بە اعتراض و عزاداری عزیزان شان مشغول اند در حال عقب نشینی هستند.
در عین حال خبر می رسد کە بعضی از فرمانداران و استانداران شهرها بە اتفاق خانوادە هایشان شهر را ترک کردەاند.
پس ای سپاهی، بسیجی، سرباز، بە توصیە هنرمندانە، سینماگران هنرمند هم وطن ات گوش بدە، تفنگت را زمین بگذار، دست ات را برای پاسداری از این رژیم فاسد و یک مشت دزد و غارتگر بە خون برادران و خواهران ات آلودە نکن. بە سرنوشت امروز جانبازان و معلولین جنگ بنگر، نمی بینی کە حتی دارو و وسایل کمک پزشکی را هم از آنان دریغ می دارند؟ وضع دەها هزار معلول جنگی و خودتان را با شمخانی، رضایی، رفیق دوست و امثالهم کە آنقدر ثروت اندوختەاند کە حساب و اندازەاش از دست شان در رفتە است مقایسە کن.
دامنە اعتراضات امشب نیز مانند روزهای گذشتە بە چند شهر دیگر از جملە بە شهرهای مسجد سلیمان، شاهین شهر ، اهواز و مینو دشت امتداد پیدا کردە است. "دیکتاتور سپاهی داعش ما شمائید" یکی از شعارهایی است کە مستقیما ماهیت داعشی - سپاهی حکومت فقاهتی را نشانە رفتە است. با گذشت هر روز از اعتراضاتی کە دیگر در شرف تبدیل شدن بە یک خیزش مردمی رادیکال است گروە های بیشتری از مردم بطور علنی بە حمایت از آن بر می خیزند.
طبق اخبار دریافتی دیروز با وجود جو شدید امنیتی در شهرهای ایذه، اندیمشک، تهران، شیراز، شاهین شهر، بهبهان، بوشهر، بهشهر و شهر ری، اعتراض علیه حکومت و همدردی با داغ دیدگان آبادان در اشکال مختلف انجام شد
با توجه به این که بخشی از کارگران شاغل در مجتمع متروپل از ساکنان جزیره مینو بودند، و بر اثر فروریختن این برج جان خود را از دست دادند، تجمع و اعتراض های مردمی درجزیره مینو لز شدت بیشتری برخوردار بود
اعتراضات خیابانی ضد حکومتی کە جمعە شب بە انگیزە حمایت و همبستگی و همراهی با مردم آبادان پس از شروع اعتراض پرشور و خروش شب گذشتە مردم آبادان در شهرهای خرمشهر، اهواز، سوسنگرد، بهبهان، اندیمشک. بندر عباس، اصفهان، شاهین شهر... شروع شدە چنان وحشت و زلزلەای در مراکز قدرت بر پا کردە است کە سرکردگان حکومت را بە تقلا و تکاپو واداشتە است. بعد از اینکە علی خامنەای پس از چهار روز سکوت نسبت بە فاجعە مجبور بە دادن یک پیام تسلیت آبکی شد، دولت رئیسی نیز امروز شنبە ٧ خرداد بعد از ٥روز سکوت روز یکشنبە ٨ خرداد را روز عزای ملی اعلام کرد بلکە بتواند از گسترش دامنە اعتراضات بە شهرهای دیگر جلوگیری کند.
مقاومت مردمی
در برابر مزدوران حکومت اسلامی ایران
با گسترش اعتراض های مردمی علیه حکومت اسلامی در شهر های، اهواز، آبادان، شاهین شهر، ماهشهر، یزد، خرمشهر و  ... خبر از پیوستن شهر های دیگر به حمایت از مردم آبادان دارد.
خشم انباشتە شدە مردم آبادان در غروب روز سوم فاجعە منفجر و تبدیل بە اعتراض ضد حکومتی گستردەای در شهرشد. مردم فریادهایی را کە بە احترام جان باختگان شهرشان در این سە روز غمبار در سینە ها ی خود حبس کردە بودند بە صورت شعارهای ضد حکومتی فریاد کردند و از خامنەای و رئیسی گرفتە تا کارگزاران محلی حکومتی را آز آن بی نصیب نگذاشتند.
شامگاه چهارم خرداد ماه صدها تن از مردم در آبادان تجمع کرده و خشم و اعتراض خود را نسبت به فاجعه‌ای که رخ داده است، نشان دادند. ویديوهائی که از این تظاهرات منتشر شده‌است مردم علیه حکومت و دستگاه‌های فاسد آن شعار می دهند.
از روز گذشتە تا کنون در حالی کە تلاش برای نجات مصدومین توسط امداد گران در جریان است و شمار قربانیان و مصدومینی کە از زیر آور بیرون آوردە می شوند رو بە فزونی است، نیروهای ضد شورش در حوالی محل فاجعە و نقاط حساس آبادان برای مقابلە با اعتراض مردم خشمگین و داغدار مستقر شدەاند. 
صادق
متاسفانە این فاجعە نە اولین نوع است کە رخ می دهد و عدەای از مردم را بە کام خود می کشد و نە آخرین خواهد بود. تا وقتی کە مناسبات فاسد و رانتی حکومتی بر کشور حاکم است باید انتظار چنین فجایعی و بلکە بدتر از آن را داشت!
نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران که با پرونده سازی کذایی برای فعالان کارگری، در تلاش هستند تا شوی تلویزیونی نخ نمایی را در قالب اعترافات اجباری به خورد مردم ایران دهند
صادق
تورم ایران ۱۷ برابر عربستان و ۶ برابر عراق
از سوی دیگر شاخص بهای مصرف‌کننده (CPI) در اسفندماه ۱۴۰۰ بیانگر این موضوع است که در سطح جهانی، ایران از لحاظ تورم بعد از ترکیه و آرژانتین با ۷/۳۴ درصد در رتبه سوم قرار گرفته و میزان تورمش ۱۷ برابر عربستان، ۷/۶ برابر عراق و ۷/۲ برابر پاکستان است.
خانواده رضا شهابی نسبت به بی خبری از او  اعلام نگرانی کرده است، رضا شهابی پیش از این نیز بارها بازداشت و به اتهام‌ دفاع از حقوق همکاران خود و دیگر کارگران سال‌های طولانی زندانی شده است.
صادق
دیدبان حقوق بشر نیز روز جمعه، هشدار داد که جمهوری اسلامی بار دیگر در دو هفته گذشته با بازداشت ده‌ها تن از جمله شماری از فعالان سرشناس صنفی، مدنی و استفاده از نیروی قهری به‌ویژه سلاح‌های مرگبار در ده‌ها شهر کوچک، سعی در سرکوب مخالفان و جنبش‌های مردمی را در ایران دارد
به نوشته هرانا، «در ۹ شهر از گازاشک آور و در ۱۴ شهر نیز از تیراندازی هوایی برای متفرق کردن معترضان استفاده شده است.

 در ۸ شهر از جمله اندیمشک، ایذه، پردنجان فارسان، چلیچه، سورشجان، شهرکرد، فارسان و هفشجان نیروهای انتظامی‌امنیتی به صورت مستقیم به سمت معترضان تیراندازی کرده‌اند».