جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹

ایجاد یک شبکه فراگیر برای مبارزه در راه صلح، یک ضرورت است!

۰۵ مهر ۱۳۹۸

فایل صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹

میهمان برنامه این هفته: احمدجواهریان، پژوهشگر، شاعر، فیلمساز و فعال و زندانی سیاسی سابق.

این جلسات هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران به طور موازی در بیش از ده گروه و کانال تلگرامی از جمله گروه حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی و کانال تریبون سرزمین من (اجتماعی،سیاسی،فرهنگی) برگزار میشود.

 

https://t.me/joinchat/CPd7yD6WygdJXnSzgsyIzA

پرسشهای طرح شده در برنامه:

- بودجه نظامی سالانه قریب به هفتصد میلیارد دلاری آمریکا چقدر امنیت دنیا و صلح را به مخاطره می اندازد؟

- این وضعیت بحرانی باعث تسلیح بیشتر کشورهای منطقه و مسابقه تسلیحاتی وسیع بین ایران، عربستان و امارات و دیگر کشورها خواهد شد نفع این فروش و خرید به جیب چه کسانی خواهد رفت؟

- یکی از معضلات این است که بین افراد و گروهها اختلاف نظر هست که آیا جمهوری اسلامی بیشتر جنگ طلب است یا آمریکا و عربستان - با این معضل که به نظر می آید به عنوان عاملی که ایجاد شبکه برای صلح را دشوار می‌کند، چه باید کرد؟

- در ضرورت ایجاد شبکه فراگیر برای مبارزه در راه صلح شکی وجود ندارد، اگر ممکن است، در مورد چگونگی این شبکه و تمهیدات لازم برای گسترش آن به نحوی که اکثریت مردم ضمن آگاهی از شبکه، مشارکت عملی مبارزه با جنگ و صلح خواهی داشته باشند،که تا موثر واقع شود؟

- در سخنرانی‌های ترامپ گفته شده که عکس‌هایی از ماهواره تحرک سپاه را نشان می‌داد؛ خوب این ماهواره شلیک خمپاره ها رو نشان نمی‌دهند؟ اگر بله چرا نشان نمی‌دهند؟

- فرق عملکرد کره شمالی با عملکرد حکومت ما در چیست؟

- درود، رفیق، فرق جبهه و شبکه از دید شما؟

- ممنون، جناب جواهریان که شفاف تشریح فرمودید. آیا فکر نمی‌کنید که با مطرح کردن شبکه های مجازی، در مقابل جبهه متحد صلح و دوستی مردم ایران یک عقب نشینی در مقابل لیدرهای احزاب چپ ایران باشد که در خواب بسر می برند؟ اگر چنانچه که این دو گردان در مقابل جبهه، انعطاف لازم ندارند برویم شبکه های مجازی را بوجود بیاوریم. هرچند که در دنیای دیجیتال این موارد، برطرف شده منظور من این است که شما به این اهمیت پی بردید چه راهکار مبارزاتی را برای فعال کردن گردان‌های چپ ایران پیشنهاد می‌فرمایید؟

- آیا از نظر شما برای حفظ صلح مردم و حکومت‌های سایر کشورهای دنیا به حقایق تلخی مثل ظلمی که بر مردم فلسطین و یمن روا داشته می شود، برای اینکه صلح به مخاطره نیافتد، سکوت کنند؟

- احمد جواهریان عزیز شبکه اجتماعی فراگیر برای جلوگیری از جنگ ضروریست ! اما با تحلیل های متفاوت از افراد، گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی خود مسئله ایی است که بدون برخورد کارشناسانه خارج از برخورد سیاسی ما نسبت به رژیم استبدادی جمهوری اسلامی و امپریالیست‌ها، در رأس آن آمریکا که در پاندول جنگ و صلح شرکت‌های قرار دارد چگونه می توان هماهنگ نمود مسئله کشتار زندانیان سیاسی متفاوت بوده جبهه ای اعلام نشده از نیروهای چپ تشکیل شده و انعکاس هم آهنگ آن در شبکه‌های فضای مجازی مشاهده گردیده اما درباره جریان عربستان با پیش داروی غیر کارشناسان برخی روبرو بوده ایم و غیره ...

- آیا بهتر نیست که برای رسیدن به ایجاد صلح و هماهنگی در این رابطه اطلاع رسانی بیشتری شود تا از ایجاد یک جنگ منطقه ای جلوگیری گردد؟ اگر پاسخ مثبت است وظیفه تک تک ما دراین موردچیست؟

- اگر صحبت‌های آقای پمپیو را در سازمان ملل توجه کنیم به نوعی دوازده شرط را در سخنرانی خود گنجانده است در واقع از بیرون امدن از برجام و شرط گذاشتن نا ممکن در پیش رو. یعنی اینکه آمریکا نمیخواهد مذاکره کند از اینکه ترامپ اعلام میکنه مذاکره بدون شرط عوام فریبی است. الان جبهه مقاومت شکل گرفته این جبهه داره رشد می‌کند؛ چین، روسیه ، ایران، سوریه حتی ترکیه و کشورهای آمریکای لاتین و ... پس لازم است تلاش کنیم جبهه دوم رشد کند.

- الان یمنی‌ها چه کار باید بکنند مقاومت یا تن بدهند به خواسته های عربستان و آمریکا؟

- رفیق جواهریان اگر همین فردا حاکمیت اعلام مذاکره کنند با چه شرایطی به نظر شما پشت میز مذاکره بنشینند وضعیت آمریکا و ترامپ که مشخص است؟

- اگر امکان دارد صحبتی هم در مورد " معامله بزرگ قرن " داشته باشید، ممنون می‌شویم؟

- اگر چنین انسدادی وجود دارد و گردان‌ها در چنبره دام امپریالیستی درگیر هستند، چنانچه ضرورت جبهه صلح و دوستی به یک امر مبرم تبدیل شده است، به نظر شما نمی‌شود بطور مستقل در جوار این گردان‌ها، این پرچم را بلند کر؟

- باتوجه به اینکه عصر عصر ارتباطات و تکنولوژیست واز این جهت که کلیه هموطنان بتوانند در جریان وقایع روز قراربگیرن وجهت جلوگیری از یک جنگ و خونریزی در منطقه طبق یک تصاعد هندسی اگرکلیه اعضای این گروه کلیه مخاطبینشان را به گروه اضافه کنند ٢۵٠٠٠٠٠ نفرصلح طلب داریم و به همین منوال اگر ٢۵٠٠٠٠٠ نفر نیز کلیه مخاطبان خود اضافه نمایند در کمتر از یک هفته حداقل ۶٠میلیون نفر صلح طلب خواهیم داشت؛ نظر جنابعالی دراین موردچیست؟

 

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید