رفتن به محتوای اصلی

دست‌ها از سوریه کوتاه!

دست‌ها از سوریه کوتاه!
پنج‌شنبه, 10. اکتبر 2019 - 19:39

حدود هشت سال پیش ، اعتراضات ضد دولتی در سوریه آغاز شد. این تظاهرات به زودی به خیزش های مسلحانه و درگیری ها در برخی از شهرها تبدیل شدند. پس از آن با درگیر شدن نیروهای خارجی در جنگ داخلی ، این کشور به اشغال قدرتهای امپریالیستی به ویژه ایالات متحده درآمد

در آن زمان ، امپریالیسم ایالات متحده در پی اجرای نقشه هایش در خاورمیانه بود. دولت حزب عدالت و توسعه بیش از حد مشتاق تبدیل شدن به بازیگر شماره یک ایالات متحده در این برنامه ها بود. ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه اقداماتشان را برای مسلح كردن و آموزش عناصر مخالف دولت اسد در سوریه آغاز كردند. سوریه ، ناتو ، میت و سیا ، هرکدام منطقه ای را تحت نفوذ خود قرار دادند. به باندهای جهادی مدرن ترین سلاح های جنگی داده شد. ارتشی از این باندهای راهزن تشکیل شد. ترکیه مسئولیت آموزش این ارتش را به عهده گرفت. به علاوه جلساتی در آنتالیا و استانبول با نمایندگان این باندها برگزار شد. دولت ترکیه برای اعضای این باند راهزن حقوق و مزایا تعیین کرد. حزب عدالت و توسعه از دخالت امور داخلی همسایه ما سوریه فراتر رفته و مستقیماً برای ایجاد جنگ داخلی در سوریه دست به تحریک زد. اما روند آنطور که توسط ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه پیش بینی شده بود پیش نرفت. مردم سوریه در برابر اشغال امپریالیستی و باندهای ارتجاعی مقاومت کردند.

از طرف دیگر ، این هشت سال هزینه سنگینی بر دوش مردم سوریه قرارداده است. صدها هزار نفر سوری قربانی خشونت شده اند. میلیون ها نفر از خانه هایشان آواره شدند. در قرن بیست و یکم ، آنها تاریکی و وحشت قرون وسطایی را تجربه کردند. در بعضی از مناطق ، ساکنان در معرض وحشلناکترین تجاوزها وجنایات قرار گرفتند..

حزب عدالت و توسعه به مدت هشت سال است که شریک یک جنایت بزرگ است

سوریه هنوزعملا تحت اشغال و تقسیم شده است. هنوز باندهای جهادی و نیروهای مسلح آنها در بعضی مناطق ایجاد وحشت می کنند.

حزب عدالت و توسعه در این هشت سال مرتكب جنایتی بزرگ شده است. او حق حاکمیت کشور دیگریی را نادیده می گیرد. در خاک سوریه ، انها آشکارا ، باندهای جدایی طلب و جهادی را آموزش و پرورش می دهد و از آنها به عنوان نیروهای مسلح استفاده می کند

دولت حزب عدالت و توسعه همراه با آمریکا مقصر اصلی این فاجعه انسانی در سوریه است. این جنایتی که آنها به بهانه تحقق آزادی مردم سوریه درگیر آن شده اند، زخمی را ایجاد کرده است که نمی تواند سالها نه تنها در سوریه بلکه در کل منطقه التیام پیدا کند.

حزب عدالت و توسعه شریک جرم جنایات ایالات متحده در سوریه است

نه دولت حزب عدالت و توسعه و نه آمریكا یا هر قدرت امپریالیستی دیگری نمی توانند صلح و آرامش را برای مردم سوریه فراهم كنند.

روشن است برای کسانی که به این یا آن قدرت امپریالیستی متکی هستنی و راه خروج از بحران را از راهبرد هایی مانند اداره خودمختار، محلی بودن، منطقه گرایی می دانند، که خود استراتژی امپریالیستی تفرقه میان خلق می باشد و کسانی که به دنبال خروج در این یا آن ملی گرایی هستند، گفتمان صلح و آزادی کاربرد ندارد.

چگونگی دست یافتن به آرزوی آینده ای صلح آمیز و را فقط و فقط مردم سوریه می توانند تعیین کنند. خواسته های مردم زحمتکش سوریه که به مدت هشت سال در برابر مداخله امپریالیستی مقاومت کرده اند ، بسیار واضح است: استقلال ، حاکمیت و تمامیت ارضی.

امروز دخالت حزب عدالت و توسعه در این کشور و نادیده گرفتن حق حاکمیت آن که به بهانه امنیت ترکیه انجام میشود عملیاتی غیر قابل قبول است.

علاوه بر این ، توجیه این عملیات با ادعای بازگرداندن آوارگان سوری به خانه هایشان، یک ریاکاری بزرگ است.

این نیروهای امپریالیستی هستند که امنیت ما را تهدید می کنند

تهدید واقعی برای امنیت کشور ما ناتو ، ایالات متحده و نیروهای امپریالیستی و کسانی هستند که بر همکاری با آنها اصرار دارند.

صلح و آرامش مردم سوریه تنها درصورتی امکان پذیر خواهد بود که همه کادون های امپریالیستی و اشغالگر از منطقه خارج شوند. مردم سوریه باید برای آینده سوریه تصمیم بگیرند.

 

حزب کمونیست ترکیه

کمیته مرکزی

نهم اکتبر 2019

http://www.tkp.org.tr/tr/aciklamalar/suriyeden-elinizi-cekin

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.