دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

وکلای کانادایی خواستار آزادی "ماندلای ایران" که در اعتصاب غذای منجر به مرگ است هستند!

۲۰ شهريور ۱۳۹۹

ما به عنوان پارلمان کانادا و در حمایت از جامعه جهانی و پارلمان اروپا و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد، همبستگی خود را با خانم نسرین ستوده اعلام میداریم و از دولت ایران می خواهیم ایشان و سایر زندانیان سیاسی را که به ناحق زندانی شده اند را آزاد کند.

مترجم: 

 نسرین ستوده، وکیل مدافع حقوق بشر در تاریخ 1 نوامبر 2008 در دفتر وکالت ایشان در تهران. عکس از آرش آشور نیا

تیم وکلای خانم نسرین ستوده, وکیل مدافع حقوق بشر زندانی ایرانی, در کانادا خواستار تحریم های دولت فدرال بر علیه ایران و مداخله سازمان ملل در بیست و نهمین روز اعتصاب غذای ایشان شد.

یونا دایموند، یکی از اعضای این تیم گفت که نسرین ستوده روز دوشنبه در تهران به مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شد و از آنجا به بند زنان زندانیان غیر سیاسی اوین که از ژوئن 2018 در آنجا زندانی بود، بازگردانده شد.

خانم ستوده در این مدت حداقل ۸ کیلوگرم وزن کم کرده است. طبق گفته آقای دیاموند, موکل ایشان دچار افت فشار خون، کم حافظگی، میگرن، استفراغ و خشکی مفاصل نیز هستند ولی با این وجود خانم ستوده مصمم است مبارزه خود را ادامه دهد و بدین خاطر زندگی او در معرض خطر است.

آقای دایموند گفت: "کار نسرین کاملاً صادقانه و بر اساس احترام به قانون و برای آزادی زندانیان سیاسی صورت میگیرد. او به بن بست رسید و مجبور شد دست به اعتصاب غذا بزند چون مقامات درخواست های او را نادیده گرفتند."

تیم حقوقی خانم ستوده توسط وزیر سابق دادگستری کانادا، اروین کوتلر، بنیانگذار مرکز حقوق بشر رائول والنبرگ در مونترال هدایت می شود. وکلای گروه او از کارشناسان سازمان ملل درخواست کرده اند تا برای نجات جان وی اقدامی مقتضی انجام دهند. آنها همچنین از كانادا خواسته اند كه از طریق "قانون مگنیتسكی" مجازاتی را اعمال كند كه می تواندشامل ناقضان حقوق بشر شود از جمله مسدود كردن دارایی های آنها. وزارت امور خارجه کانادا هنوز به این درخواست جوابی نداده است.

آقای ایروین کوتلر خانم ستوده را به دلیل حمایت صریح از زندانیان زن، جوانان و روزنامه نگاران و مخالفت با مجازات اعدام، "ماندلا ی ایران" می نامد.

سال گذشته و پس از زندانی شدن خانم ستوده, بیش از شصت نماینده مجلس و سناتور کانادا از احزاب مختلف سیاسی خواستار آزادی وی شدند. آنها بیانیه ای منتشر کردند که میگفت:

ما به عنوان پارلمان کانادا و در حمایت از جامعه جهانی و پارلمان اروپا و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد، همبستگی خود را با خانم نسرین ستوده اعلام میداریم و از دولت ایران می خواهیم ایشان و سایر زندانیان سیاسی را که به ناحق زندانی شده اند را آزاد کند.

در 8 سپتامبر سال 2020 منتشر شد. The Canadian Pressاین گزارش برای اولین بار توسط

لینک اصلی:

https://www.kamloopsthisweek.com/canadian-lawyers-demand-freedom-for-ailing-hunger-striking-mandela-of-iran-1.24199222

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید