چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۸ دسامبر ۲۰۲۱

در حمایت از قیام و یاد جانباختگان آبان ۹۸

۳۰ آبان ۱۴۰۰

جمعی از ایرانیان، دیروز در شهر کلن در میدان بان هوف مرکزی این شهر تجمع خود را در حمایت از قیام و یاد جانباختگان آبان ۹۸ برگزار کردند.

جمعی از ایرانیان، دیروز در شهر کلن در میدان بان هوف مرکزی این شهر تجمع خود را در حمایت از قیام و یاد جانباختگان آبان ۹۸ برگزار کردند.

در این تجمع، کمال ارس از جبهه ملی ایران _ اروپا و محمد مصری از حزب کومله ایران به عنوان سخنران بر اتحاد و همبستگی مردم ایران تاکید داشتند و خواستار همکاری گسترده ولی هدفمند با نیروهای اپوزیسیون، برای گذار از جمهوری اسلامی و جایگزینی نظامی مبتنی بر آزادی و دمکراسی برای ایران فردا شدند.

فراخوان و ترجمه بیانیه این تجمع به زبان آلمانی قرائت شد و حاضران با شعارهایی در حمایت از خانواده جان باختگان قیام آبان ۹۸ و همچنین حمایت از مبارزه مردم ایران علیه نظام فاسد و جنایت کار جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی و هم صدایی خود را با مطالبات مردم ایران اعلام داشتند.

قطعنامه گردهمائی

۱. اکثریت مردم ناراضی و خشمگین از جمهوری اسلامی هستند. افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸جرقه ای بود که برآتش خشم مردم زده شد و حدود ۱۵۰ شهر را فرا گرفت. این خشم از نارضایتی‌ گسترده مردم از رژیم خودکامه و بی اعتمادی آن ها به  ارکان جمهوری اسلامی و جناح‌های درونی آن ریشه می گرفت. مردم در خیابان ها علیه علی خامنه ای که عمود خیمه نظام است، شعار دادند و پایه های رژیم جبار را به لرزه در آوردند. مردم معترض در این خیزش خواهان تغییرات بنیادین و گذار از جمهوری اسلامی بودند. 

۲. خیزش آبان ماه در تداوم خیزش دی ماه ۹۶ سپهر سیاسی کشور را دگرگون کرد. با این خیزش، مبارزات مردم علیه حکومت سمت گرفت و پشتوانه ای برای خیزش های خیابانی فراهم اورد. در اعتراضات مردم خوزستان و برآمدهای اعتراضی در تعداد از شهرها در دفاع از مردم خوزستان، همان شعارهای خیزش آبان ماه ۹۸ تکرار شد. 

۳. در خیزش آبان ماه سرکوب گران بفرمان علی خامنه ای با شلیک تیر سینه صدها معترض را شکافتند، هزاران معترض را دستگیر کردند و گروهی را به زندان های سنگین محکوم نمودند. ما یاد جانباختگان خیزش آبان ماه را گرامی می‌دارد، با خانواده‌های آن ها اعلام همدردی می کنیم و خواستار سپردن آمران و عاملان کشتار مردم به دست عدالت هستیم . 

۴. “دادگاه مردمی بین المللی آبان” که با تلاش سه انجمن مدافع حقوق بشر«عدالت برای ایران» و «حقوق بشر ایران» و سازمان بین‌المللی «با هم علیه اعدام» برگزار شد، تحقق خواست بازماندگان و خانواده‌های قربانیان بود. با برگزاری این دادگاه، قربانیان و خانواده‌ها و بازماندگان آنان بعد از دو سال آسیب های روانی و جانی، فرصت یافتند تا شکایت خود را در محضر دادگاهی عادلانه مطرح و مجازات مرتکبین جنایت را درخواست کنند. ما حمایت خود را از “دادگاه مردمی بین المللی آبان” اعلام می کنیم.  

۵. ما که به مناسبت دومین سالگرد خیزش آبان ۹۸ در این مکان گرد آمده ایم، اعتراض خود را به کشتار مردم معترض توسط رژیم فاسد و جنایت کار جمهوری اسلامی اعلام می کنیم و راه رهائی از رژیم سرکوب گر را گسترش جنبش مطالباتی و خیزش های خیابانی می دانیم. 

۶- با توجه به دستگیری نرگس محمدی و اعلام حکم زندان و شلاق برای او به جرم دفاع و هم دردی  با خانواده های آبان و مبارزه برای تحقق حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی بی قید و شرط او و سپردن آمران و عاملان سرکوب دگر اندیشان در ایران به دست عدالت هستیم. 

۷- طی ماه های گذشته سرکوب فعالان سیاسی، مدنی، صنفی توسط رژیم سرکوب گر جمهوری اسلامی ایران شدت گرفته است، ما ضمن اعتراض به چنین سیاستی، حمایت و تداوم مبارزه خود را در راستای تحقق آزادی، عدالت اجتماعی، دمکراسی  و حقوق بشر، بر اساس سکولاریزم و دمکراسی اعلام می داریم.

کمیته برگزاری شورای هماهنگی اعتراضات سراسری خارج از کشور- آلمان (کلن)

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید