رفتن به محتوای اصلی

درخواست از اتحادیه بین‌المجالس

درخواست از اتحادیه بین‌المجالس
چهارشنبه, 16. نوامبر 2022 - 11:28

جناب آقای مارتین چونگونگ،
دبیرکل محترم اتحادیه بین‌المجالس

مطلع هستید که هم اکنون بیش از دوماه است که جنبش مردمی وسیعی در ایران با شعار «زن، زندگی، آزادی»  در جریان است. این جنبش در اعتراض به سیاست سرکوب آزادی‌های مدنی و شهروندی مردم آغاز شده و به طور مسالمت آمیز همان طور که از شعار آن پیداست، خواهان پایان دادن به تمام محدودیت‌ها و اجبارهائی است که جمهوری اسلامی بر جامعه‌ی ایران، به‌خصوص زنان، به عنوان نیمی از جامعه، دگراندیشان، باورمندان به مذاهب و ادیان دیگر، اقلیت‌های اتنیکی، جنسی و عقیدتی تحمیل می‌کند. نقطه آغاز این اعتراضات نیز وقایعی بودند که منجر به بازداشت و قتل خانم مهسا امینی در بازداشتگاه رژیم جمهوری اسلامی گشتند.

سیاست حکومت ایران، سرکوب معترضان با استفاده از همه وسائل از جمله شلیک به سوی معترضان بوده‌است. در این دو ماه، طبق آمار نهادهای مدافع حقوق بشر ۳۳۹ تن جان باخته‌اند که ۵۲ تن از انان کودکان هستند و بیش از ۱۵ هزار تن بازداشت شده‌اند. کشتارها در بلوچستان بسیار گسترده و فقط در یک مورد در زاهدان حدود صد تن بوده‌است.

متاسفانه در چنین شرایطی، تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس ایران یعنی ۲۲۷ تن از ۲۹۰ نماینده‌ی این مجلس، با امضای نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران خواستار، اشد مجازات، یعنی اعدام، برای دستگیرشدگان اخیر و شدت عمل در مورد معترضان در بلوچستان و تشویق به کشتار بیشتر کرده‌اند.

تقاضای ما از شما این است که اقدامات ممکن را برای پیشگیری از اعدام‌های قریب الوقوع که جان بخش مهمی از دستگیر شدگان را تهدید می‌کند، انجام دهید؛ به مجلس شورای اسلامی ایران و نمایندگان آن در رابطه با این پیشنهاد خطرناک، و بازپس گرفتن آن، تأکید نمائید.
 
با احترام،
حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
دفتر روابط بین‌المللی

۱۶ نوامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.