رفتن به محتوای اصلی

احزاب و سازمان‌ها

در سالگرد جنبش مهسا
مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – پاریس
راهپیمائی به مناسبت نخستین سالکرد جنبش مهسا به دعوت "مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – پاریس"
زمان: ساعت 17:00 روز شنبه 16 سپتامبر
مکان: محل جشن اومانیته در sur la Base 217
در سالگرد جنبش مهسا
جمعی از نیروهای ایرانی در هلند
تجمع به مناسبت نخستین سالکرد قتل حکومتی مهسا "ژینا" امینی، و شروع جنبش انقلابی
زمان: از ساعت 14:00 تا 16:00 روز شنبه 16 سپتامبر
مکان: میدان دام، آمستردام
در آستانه ۳۵ سالگی فاجعه ملی و اولین سالگرد جنبش «زن، زندگی، آزادی»
جمعی از فدائیان خلق ایران (داخل کشور)
ما ... در آستانه ۳۵ سالگی فاجعه ملی و اولین سالگرد جنبش «زن، زندگی، آزادی»، ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی و همسویی سیاسی اپوزیسیون مترقی و عدالتخواه، احزاب و سازمانهای چپ تا رسیدن به اتحادی فراگیر، یاد و خاطره‌ی تمام جان‌باختگان راه آزادی و ترقی میهن دربندمان را ارج می‌نهیم،..
ضرورت ایجاد ثقل جمهوری خواهی و گامهای ضروری بسوی آن
ندای جمهوری خواهی
"ندای جمهوری ایران" در کلاب هاوس برگزار می کند:
سخنرانان:
* جهانگیر گلزار، تحلیل گر سیاسی
*امید اقدمی، کنشگر سیاسی و یکی از دو سردبیر فصلنامه مٌروا
* سهند افشارا: از کنشگران جمهوری خواه سکولار دمکرات
«گشت ارشاد» یک پروژه شکست خورده‌است
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
«همگامی» بار دیگر مداخله حکومت در سبک پوشش شهروندان را محکوم می‌کند. «همگامی» اطمینان دارد مردم با نافرمانی مدنی ‌و مقاومت جمعی اجازه باز تحمیل حجاب اجباری را نخواهند داد. از نیروهای انتظامی انتظار می‌رود که از اجرای این دستورالعمل ظالمانه و ارتجاعی سر باز زنند.
صدور احکام اعدام، حبس و زندان، شکنجه و ترور را قویاً محکوم می نماید!
هیئت هماهنگی نهادهای چپ و دمکراتیک
ما فعالان نهاد های چپ و دمکراتیک، ضمن همدردی با خانواده های عزیز از دست داده ، با تمام توان و نیرو در سطح خارج ازکشور صدای پرطنین شما بوده و همه بیصدایانی خواهیم بود، که در برابر کلیت نظام سرمایه داری اسلامی ایران ایستاده و برای تحقق مطالبات خویش مبارزه می نمایند.
نهادهای چپ و دمکراتیک آزادی بدون قید و شرط توماج صالحی و همه زندانیان سیاسی که پای حکم هستند را قویا خواستار می باشد
هیئت هماهنگی نهادهای چپ و دمکراتیک
مانهادهای چپ ودمکراتیک همواره حمایت وپشتیبانی همه انسان های آزادیخواه ومترقی را در برابر هرنوع حکم بیدادگاههای نظام برای توماج صالحی - عباس دریس وکُورکُورمجاهد و دیگرانی که در زندان نظام اسلامی هستند راقویا محکوم وخواستار ازادی بی قید شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم .
حمایت انسان های آزادیخواه را در پیشروی مبارزات مردم ایران برای لغو اعدام خواستاریم
در شرایطی که روزانه در ایران اعدام صورت می گیرد، گزینش «علی بحرینی»، نماینده دائمی ج. ا. ا در سازمان ملل متحد به عنوان رئیس دوره ای مجمع اجتماعی در شورای حقوق بشر شرم آور است. ما چنین گزینشی را توهین آشکار به شعور و حق شهروندی هر ایرانی و مدافعان جهانی حقوق بشر تلقی می کنیم
دیدارهای حمایتی از خانواده زندانيان سياسی و جانباختگان
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
این روزها کنشگران سياسی و مدنی از خانواده های اعدام شدگان، جانباختگان در اعتراضات و زندانیان سیاسی ديدار می کنند، ياد جانباختگان را گرامی می دارند، با خانواده ها ابراز همدردی کرده و از آن ها حمايت می کنند. اين ديدارها در حال گسترش است.
"همگامی برای جمهوری سکولار دمکرات در ایران" دیدارهای حمایتی را اقدامی ارزشمند می داند و از آن پشتیبانی می کند.

🔴مزدوران حکومت پویا مولایی‌راد پسر عموی مادر کیان را در مراسم ۱۰ سالگی کیان پیرفلک کشتند
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
🔺همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران " جنايت مزدوران حکومت را محکوم و با خانواده پويا مولائی و کيان پيرفلک ابراز همدردی می کند و شجاعت ماه‌منیر (زینب) مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک را می ستايد.
اعدام دو زندانی عقیدتی یوسف_مهراد و صدر_الله_فاضلی_زارع
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران
همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ایران
اعدام دو زندانی عقیدتی #یوسف_مهراد و #صدر_الله_فاضلی_زارع به اتهامات «سب النبی» و «قرآن‌سوزی» تصميم جنايتکارانه جمهوری اسلامی برای تداوم کشتار، اعدام و وحشت‌آفرینی را آشکار کرد.
اول ماه مه، در پرتوی جنبش «زن، زندگی، آزادی»: مبارزه‌ی کارگری ادامه دارد
یک سال اخیر و با وقوع جنبش مترقی «زن، زندگی، آزادی»، جنبش‌های سیاسی و اجتماعی مترقی در ایران، مبارزه‌ای هم‌سو و هم‌آهنگ علیه وضعیت موجود را تدارک دیدند. نگاهی به شعارهای مترقی جنبش، مناطق اوج‌گیری آن و همچنین جان‌باختگان و زندانیان آن، نشان از اهمیت مطالبات طبقاتی و معیشتی در این جنبش دارد. «زن، زندگی، آزادی»، صدای تمام حذف‌شدگان و طردشدگان بود و کارگران، معلمین، بازنشستگان، پرستاران و دیگر زحمت‌کشان و مزدبگیران در این میان نقشی حذف نشدنی دارند.
اول ماه مه روز جهانی کارگر گرامی باد!
"از حق تشکیل و فعالیت سندیکاهای مستقل و آزادی فعالین کارگری،معلمین زندانی و همه زندانیان سیاسی-عقیدتی در ایران حمایت کنیم!"
اول ماه مه روز جهانی کارگر گرامی باد!
پیامد های حملات شیمیایی به مدارس و مخالفین "حجاب اجباری"
تورکمن های دمکرات ایران
حمله شیمیائی به دختران دانش آموز که برای ایجاد هراس جمعی در جامعه انجام میگیرد، خشم و نفرت از حاکمیت را افزایش داده است. در شهر های سقز و شاهین شهر ، تجمع اعتراضی مردم به این حملات، تبدیل به اعتراضات ضد حکومتی گردید. حکومت بدون در نظرگرفتن تاثیرات بلندمدت روانی و جسمانی این حملات شیمیایی، عملاً مدارس کودکان ما را به اتاق های گاز شیمیایی تبدیل کرده است.
گزارش نشست تورنتو، ۲۶ مارس ۲۰۲۳
کمیته برگزار کننده نشست تورنتو
اولین پانل نشست تحت عنوان سیاست ها و الزامات عملی دوران گذار؛ ضرورت گفتگوهای سیستماتیک ؛ همکاری و همیاری، با شرکت خانم ها ناهید بهمنی ـــ زرین محی الدین ـــ مهدیه گلرو و آقایان خالد عزیزی ــ حسن شریعتمداری ــ یدی قربانی و دامون گلریز با مدیریت آقایان مهران براتی و عطا هودشتیان برگزار ش
به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد جنبش 21 آذر
فرقه دمکرات آذربایجان
امسال در شرایطی سالگرد تشکیل حکومت ملیِ خودمختار آذربایجان را گرامی می داریم که حنبش اعتراضی گسترده و بینظیری علیه حکومت دیکتاتوری ولایت فقیه در سراسر میهنمان جریان دارد.
در رثای دکتر ناصر تکمیل‌همایون
م. ملک
با نهایت تاسف و تاثر و دریغ و اندوهی بس فراوان و جانکاه، دکتر ناصر تکمیل‌همایون درگذشت. زنده‌یاد دکتر ناصر تکمیل‌همایون آزاد مردی از تبار خانواده سرفراز نهضت ملی ایران بود که از سالهای نوجوانی به هموندی (عضویت) حزب ملّت ایران و جبهه‌ملی‌ایران درآمد...
پشتیبانی خود را از اعتراضات، اعتصابات کارگران و اعلام عزای عمومی اعلام می کنیم
جمعی از فعالان مترقی عرب اهواز (عاتق)
در حالی که جنبش مردم ایران وارد پنجمین هفته خود می شود، ... جنبش کارگری با اتحادیه ها و تشکل های گوناگون خود با توان بیشتری به جنبش می پیوندد... در همین حال رانندگان کامیونها در سراسر ایران اعلام کردند که به اعتصابات خواهند پیوست و در روز ۲۹ مهرماه فعالیت های حمل و نقل را متوقف خواهند کرد. در همین راستا شورای هماهنگی تشکل ‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن فراخوان اعتصاب، روز پنجشنبه، جمعه و شنبه را در اعتراض به کشتن و دستگیری دانش آموزان عزای عمومی اعلام نموده اند.
همبستگی با مبارزات مردم ایران
شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی - گوتنبرک، سوئد
رژیم جمهوری اسلامی همچون گذشته بجای پاسخگویی به خواست‌های مردم و محاکمه عاملان قتل مهسا امینی، اقدام به سرکوب خشن و خونین مردم جان به لب رسیده کرده است. تاکنون صدها نفر از معترضان به دست نیروهای نظامی کشته شده اند و هزاران نفر از جمله دانش آموزان معترض، دستگیر و زندانی شده اند. اما رژیم ایران نه تنها موفق به سرکوب جنبش نشده است، بلکه این جنبش هر روز گسترده تر می شود.
صدای دادخواهی مردم ایران را رساتر کنیم
دادخواهان خاوران
قدرت ما در اتحاد و همبستگی ماست و ما ایرانیان خارج کشور بدرستی دریافته ایم که هر زمان حضور  پررنگ و پرشماری در هر کشوری داشته ایم، دولت ها و ملت ها  به این حضور واکنش نشان داده و توانسته ایم گامی در جهت افشای جنایات رژیم برداشته و در قطع امتیازات جمهوری اسلامی در دنیا، موثر باشیم.
فراخوان برای شرکت در تظاهرات سراسری 22 اکتبر در برلین
کمیته‌ی پشتیبانی از مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی مردم ایران – برلین
ما کلیه‌ی هم‌وطنان و به‌ویژه ایرانیان مقیم برلین را فرامی‌خوانیم تا هرچه بیش‌تر در تظاهرات سراسری 22 اکتبر 2022 که سراسری و فراجناحی است شرکت کنند.
بیانیه مطبوعاتی درباره تحولات انقلابی در ایران در پیوند با دیدار امروز وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ
ما از اتحادیه اروپا و به ویژه از دولت فدرال آلمان درخواست می کنیم:
1. به سیاست مماشات با حکومت ایران فوراً پایان بخشید.
2. مذاکرات هسته ای با ایران را متوقف کنید.
3. حساب های جنایتکاران رژیم و خانواده های آنها در اتحادیه اروپا را مسدود کنید.
4. از بازپس فرستادن پناهجویان ایرانی به ایران خودداری کنید.
5. همه اعضای دولت جمهوری اسلامی ایران و وابستگان آنها و نیروهای سرکوبگر نظامی آنان را تحریم کنید.
فرقه دمکرات آذربایجان سرکوب گسترده و خونین ساکنین سنندج را محکوم می کند
فرقه دمکرات آذربایجان
برای درهم شکستن توطئه های حکومت جنایتکار و دیکتاتور ولایت فقیه باید جنبش اعتراضی سراسری خیابانی را به شکل بی وقفه به تمام شهرها و محله ها گسترش داد و با اعتصاب های عمومی و متشکل در همه مراکز تولیدی و آموزشی و اداری، دستگاه اداری و ماشین سرکوب رژیم را فلج کرد.
حزب کمونیست عراق:‌ دولت‌های همسایه باید دست از حملات متوحش مکرر به عراق بردارند!
در جریان بمباران اقلیم کردستان توسط ایران در روز چهارشنبه سیزده نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند. این حمله در ضمن بر شماری از مدارس کودکان و شهروندان غیرنظامی تاثیر گذاشت و به زخمی شدن کودکان و زنان و مرگ و میر گسترده انجامید. رفیق صاحب افزود‌: «هدف از تداوم حمله به خاک عراق پرت کردن توجه افکار عمومی از رویدادهای درون ایران است و به منزله تلاشی برای صدور مشکلات کشور به خارج از آن است.»


شبح انقلاب در ایران!
خشمگین به بنیادهای حکومت تئوکراتیک، تا ایرانی دگرگونه، فارغ از ستم توانمندان، رعایت حقوق بشری، آزادی بیان و اندیشه بسازند و تا وصول مطالبات خود گامی به عقب نخواهند گذاشت و مصمم به این امرخطیرهستند!.
خجسته و پیروز باد این خیزش بزرگ هم میهنان
اتحاد و همبستگی ملی نیاز فوری و تاریخی لحظه کنونی است!
ما امضا کنندگان این نامه از همه سازمانها و احزاب جمهوری خواه، مشروطه خواه، احزاب اتنیکی، چپ و تشکل های فراگیر سیاسی ومدنی و همه شخصیت های مورد قبول مردم در خارج از کشور می خواهیم که بدون فوت وقت با تشکیل یک مرکز اولیه، همکاری بین خود را در دفاع از مبارزات مردم درون کشور بدون درنگ شروع کنند. چنین آغازی میتواند راه را برای گسترش حمایت های ممکن و موثر و یکدست و همآهنگ شده همگی ما از مبارزات درون کشور باز کند، جنبش در درون ایران را از حمایت های بین المللی ضرور برخوردار سازد...
در دفاع از سوسیالیسم (79) «جمهوری اسلامی نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم» جمعی از فدائیان خلق ایران – داخل کشور
جمعی از فدائیان خلق ایران (داخل کشور)
ما ضمن حمایت کامل از جنبش«زن، زندگی، آزادی» و مبارزه برای تحقق شعارهای آن، بر ضرورت حمایت عملی کلیه کارگران و زحمتکشان کشور بویژه کارگران واحدهای تولیدی بزرگ از طریق اعتصابات سراسری، تجمعات و گردهم‌آیی‌های اعتراضی تاکید می‌کنیم. تنها در سایه اتحاد، یگانگی و همبستگی سراسری و سازمان‌یافتگی نیروهای دمکرات، مدافع ترقی و تحول، برابری طلب و خواهان دگرگونی بنیادی در کشور هست که این جنبش ادامه خواهد یافت و آخرین مقاومت‌های رژیم بحران‌زده‌ی...
بیانیه کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان به مناسبت اعتراض های وسیع مردم ایران علیه سیاست های زن ستیزانه حکومت جمهوری اسلامی
فرقه دمکرات آذربایجان
فرقه دمکرات آذربایجان بر این باور است که با اتحاد عمل احزاب و سازمانهای مترقی و آزادی خواه و همگام با مردمی که در میدان مبارزه هستند، می توان رژیم ارتجاعی حاکم بر کشورمان و رهبری آن را در جهت تامین خواستها و اراده ساکنین کشورمان به عقب راند و شرایطی نوین و مترقی در میهنمان ایجاد کرد.
به نام میهنم ایران
پیامی از طرف جمعی از مبارزین کرد به هم میهنان عزیز ایران زمین
۱- پیروز و مبارک باد بر ایرانیان این اتحاد ، همدلی و همبستگی ملی بی نظیرتان
جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران، قتل ژینا (مهسا)امینی توسط عوامل رژیم جمهوری اسلامی را محکوم می کند
تجربه مبارزه چهل و چند سال زنان علیه حکومت اسلامی نشان می دهد، تنها با ایجاد تشکل های مستقل و دموکراتیک و برپایی جنبش های اجتماعی می توان در برابر ارتجاع ایستاد و در راستای جمهوری، دموکراسی و جدایی دولت و دین به پیروزی رسید!
نە می بخشیم و نە فراموش می کنیم!
بمناسبت سی و چهارمین سالگرد قتل عامزندانیان سیاسی در سال ٦٧ و مخالفت با سفر ابراهیم رئیسی یکی از جلادان این قتل عام بە سازمان ملل در امریکا متحدانە بە میدان می آییم. باحضور خودمان یاد عزیزان قتل عام شدە را گرامی می داریم و این جنایت علیە بشریت را محکوم کردە و خواهان دادخواهی آن جنایت هستیم.

به حضور و سخنرانی "قاضی مرگ" در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل معترض‌ایم
ما به سهم خود تمامی اپوزیسیون دمکرات، سازمان‌های حقوق بشر، همه‌ی انسان‌های آزاده و ایرانیان وطنپرست و آزادیخواه را به اعتراض علیه حضور این آدمکش مدهش در مجمع بین المللی جاری فرا می‌خوانیم. ما دست یاری به سوی تک تک آنانی دراز می‌کنیم که برآنند و عزم دارند تا صدای بازماندگان و خانواده‌های قربانیان جنایات ضد بشری جمهوری اسلامی به گوش جهانیان برسد.با اتحاد و همبستگی‌مان اجازه ندهیم یکی از اعضای تیم جنایت و وحشت موسوم به "هیئت مرگ"، به نیابت از مردم ایران در مجمع عمومی سازمان ملل حضور بیابد و سخنرانی نماید
جمهوری دموکراتیک فدرال
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
کلاب هاوس شنبه : ۲۴ سپتامبر - ۲ مهرماه ساعت ۲۰ به وقت اروپای مرکزی ساعت ۳۰ : ۲۱ به وقت ایران موضوع : جمهوری دموکراتیک فدرال