رفتن به محتوای اصلی

مبارزه برای آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی وظیفه‌ای ملی است!

مبارزه برای آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی وظیفه‌ای ملی است!
دوشنبه, 24. ژانویه 2022 - 09:28

در پشتیبانی از کارزار برای آزادی گروگان‌های دوتابعیتی

مبارزه برای آزادی همهی زندانیان سیاسی وظیفهای ملی است!

چند روز است که بری روزن، گروگان سابق سفارت آمریکا در تهران، برای آزادی گروگان‌های دوتابعیتی در زندان‌های جمهوری اسلامی، مقابل هتل «کوبورگ»، محل مذاکرات هسته‌ای، دست به اعتصاب غذا زده‌است. تعدادی از فعالان سیاسی و حقوق بشری ایرانی و هم چنین، نزار زکا زندانی سابق جمهوری اسلامی در حمایت از خواست آزادی گروگان‌های جمهوری اسلامی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. این اقدام از پشتیبانی وسیع‌تری در میان فعالان سیاسی و فرهنگی برخوردار شده‌است.

جمهوری اسلامی بیش از چهل سال است که می‌کوشد هر صدای جق طلبانه‌ای را سرکوب و خفه کند. طی این سال‌ها از هز ترفندی استفاده کرده تا معترضان را یا به قتل برساند و یا در زندان گرفتار کند. دستگیری شهروندان با بهانه‌های مختلف یکی از این شگردهای جمهوری اسلامی است.

یکی از رفتارهای ضد بشری جمهوری اسلامی دستگیری شهروندان دو تابعیتی است تا از طریق گروگانگیری بتوانند امتیازاتی در مناسبات با دیگر کشورها کسب کند. در هر کجا که ماموران خلافکار و یا تروریست های صادراتی حکومت به‌دام می افتند جمهوری اسلامی برای رهائی آنان دست به یک گروگانگیری می‌زند تا با معامله و بده بستان بتواند فرستاده‌های تبهکار خود را از مجازات برهاند. این سیاست تا کنون امتیازاتی برای حکومت در بر داشته و در مواردی نیز با مماشات دولت‌های غریی به‌بار نیز نشسته است.

بر اساس گزارش‌های مدافعان حقوق بشر، جمهوری اسلامی، دست‌کم ۱۵ زندانی دو تابعیتی را گروگان گرفته و در زندان نگهداری می کند. اتهام آن‌ها جاسوسی یا همکاری با دولت های متخاصم است. اغلب دستگیر شدگان مدت‌های طولانی در زندان هستند و هنوز به اتهام آن‌ها رسیدگی نشده‌است. اخیرا بنجامن بری‌یر گردشگر فرانسوی در اعتراض به شرایط زندان و عدم رسیدگی به اتهاماتش دست به اعتصاب غذا زده است. دادسرای مشهد این گردشگر فرانسوی را به جاسوسی و تبلیغ علیه نظام متهم کرده، اما با گذشت نزدیک به ۲۰ ماه از بازداشت، هنوز زمان دادگاه او مشخص نشده است.

در ایران سیاست اعمال فشار به زندانیان پس از روی کار آمدن رئیسی قاتل، تشدید شده است. پس از قتل عمد بکتاش آبتین به جرم آزاد اندیشی و نویسندگی، کیوان صمیمی هفتاد و سه ساله را به جرم شرکت در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر به زندان اوین فراخوانده اند تا در شرایط کرونائی جسم بی جان او را تحویل دهند، نرگس محمدی را که قصد شرکت در مراسم دومین سالگرد ابراهیم کتابدار یکی از جانباختگان آبان ۹۸ را داشت، با ضرب و جرح و اعمال خشونت دستگیر و روانه زندان اوین کردند و حالا به هشت سال حبس محکوم کرده و به زندان قرچک ورامین منتقل نموده‌اند، تعداد زیادی از فعالان صنفی معلمان، به جرم دفاع از حقوق پایمال‌شده‌ شان زندانی شده اند، کارگران، بازنشستگان و سایر اقشار مردم را به جرم حق طلبی تحت فشارهای زیادی قرار داده اند. بازار دستگیری در دولت رئیسی پر رونق‌تر شده است.

حزب چپ ایران( فدائیان خلق) ضمن پشتیبانی از خواست بری روزن و تعدادی از فعالان حقوق بشر که در مقابل هتل کوبورگ در وین برای آزادی بدون قید و شرط زندانیان دو تابعیتی اعتصاب عذا کرده اند، از جریانات سیاسی و فعالان حقوق بشری دعوت می‌کند با ایجاد کمپین ها و اکسیون های گسترده جمهوری اسلامی را برای آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی زیر فشار قرار دهند. ما از فعالان و دوستداران حزب می‌خواهیم که در سازماندهی تلاش‌های مشترک برای آزادی زندانیان سیاسی مشارکت فعال داشته‌باشند. جمهوری اسلامی را، فقط با مبارزه‌ی متحدانه و سراسری می‌توان وادار به عقب نشینی و آزادی زندانیان سیاسی و گروگان‌های دو تابعیتی ساخت.

 

هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران( فدائیان خلق)

۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.