پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰

یداله بلدی

مصاحبه  مهدی اخوان بمناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر  با یدی بلدی , از فرهنگیان سابق و یکی از اعضای شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق). این گفتگو برای آشنایی با مبارزات و اعتراضات معلمان در ایران در برنامه "مصاحبه" صورت گرفته که در اختیار شما قرار میدهیم.

نهادینه شدن خشونت در جامعه ما تأثیرات بسیار عمیقی را بر روابط بین انسانها برجای نهاده که هر روز نمونه های بسیار خشنی از رفتار خشونت آمیز در جامعه روی میدهد؛ و با توجه به روند رو به افزایش خشونت، در آینده شاهد جامعه ای خشن و روابط خشونت بار بیشتری خواهیم بود.

بمناسبت روز جهانی   نه به اعدام  همایشی در مرکز شهر هامبورگ برگزار گردید و سخنرانیهایی بزبان فارسی و المانی اجرا شد.

دراین همایش یکصد و بیست نفر شرکت داشتند، این همایش با فراخوان تلاشگران راه آزادی ایران انجام پذیرفت.

در گردهمایی  یداله بلدی سخنرانی کرد.

قتل نوید افکاری ،واکنش و وظیفه ی ملی   در برابر جنایت کاران

یدی بلدی عضو حزب چپ ایران(فدائیان خلق) در اتاق تلگرام " اتحاد چپ" به سوالات شما پاسخ داد

پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۱۷سپتامبر ۲۰۲۰

ساعت 21 بوقت ایران برابر با ساعت 18:30 بوقت اروپای مرکزی

درمیان کولبران از کودک ۱۲ ساله تا مردان ۷۰ ساله بچشم می خورد؛ همچنین زنان کولبر و مردانی با یک پای مصنوعی نیز درمیان کولیران دیده میشوند. کولبران بارهای ۳۰ تا ۱۰۰ کیلو را برکول خود می بندند، و راه احتمالاً بدون بازگشت را در پیش می گیرند. در این راه خطرهای زیادی در کمین کولبران است، سقوط ازکوه، یخ زدگی، روی مین رفتن و کشته شدن بوسیله شلیک پاسداران و احتمال دستگیری، جریمه، کتک خوردن و زندان نیز وجوددارد

کشتی گیران و ورزشکاران که اغلب از طبقات فرودست جامعه برخاسته اند، با دردها و رنجهای تهیدستان آشنا هستند؛ ورزشکارانی که در اوج قهرمانی هستید، نباید فراموش کنید که این جوانان معترض کف خیابانها و زندانیان، همان جوانانی هستند که عکسهای شما زینت بخش خانه هایشان است؛ از پیروزی شما اشک شوق میریزند و از شکست شما افسرده و غمگین میشوند.

فایل صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی، جمعه ۷ شهریور۱۳۹۹

میهمان برنامه: یداله بلدی - جامعه شناس، عضو حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

https://t.me/joinchat/CPd7yFQ5jXI9s_0WS07WFg

در شرایطی که وضعیت بهداشت و درمان با مشکلات فراوانی روبرو است، و درتمام عرصه ها باکمبودها و نارسائی ها روبروست، اختصاص بودجه برای روضه خوانی و عزاداری در بیمارستانها که بخش زیادی ار آن نصیب روضه خوانان و مداحان میشود و در حالیکه بیماری کرونا در کشور بیداد می کند، برگزاری این مراسم ناشی از استیصال رژیم در جذب مردم و اهمیت ندادن به سلامتی و بهداشت مردم است.

شرایط و مشکلات اقتصادی و گرانی روز افزون باعث شده اند تا در سالهای اخیرتمام اعضای خانواده های تهیدست وکم درآمد وارد بازار کار شوند، و یکی از این بخشهای اقتصادی که امکان کار برای همه اعضای خانواده وجود دارد، کار در کوره های آجر پزی است در این کارگاهها پدر و مادر و کودکان از ٥ ساله تا ۱۲ ساله به قالبگیری مشغول اند.

کارگرانی که باستخدام شرکتهای پیمانکاری در می آیند و به شهرداری معرفی می شوند، اکثریت آنها از شهرستانها به تهران و یا شهرهای بزرگ می روند وخود به تنهائی ساکن تهران و شهرهای بزرگ هستند و خانواده ها درشهرها یا روستاها زندگی می کنند، و خود یا در حاشیه شهر ها یا در ساختمانهای نیمه تمام زندگی می کنند و از حقوق ناچیز خودبخشی را برای خانواده هایشان می فرستند.