دعوت به شرکت در تظاهرات روز شنبه میدان سنت میشل پاریس

شنبه در پاريس گردهم مى آییم تا صداى اعتراض مردم ايران باشيم!

جمعه, 22. نوامبر 2019 - 08:23

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از مبارزات مردم علیه حکومت پشتیبانی می کند. سرکوب وحشیانه انان را محکوم می داند. به خانواده جانباختگان این خیزش تسلیت می گوید. خواهان آزادی زندانیان دستگیر شده خیزش اخیر و دیگر زندانیان سیاسی است. ما از همه هموطنان در فرانسه تقاضا داریم که در تظاهراتی که توسط "هماهنگی ایرانیان" در روز شنبه بر گزار می شود شرکت کنند تا صدای دادخواهانه مردم بتواند پر طنین تر منعکس شود.

دعوت به شرکت در تظاهرات روز شنبه میدان سنت میشل پاریس

در پشتیبانی از مبارزه مردم ایران

 

"هماهنگی ایرانیان" برای پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- پاریس در اعتراض به سرکوب و قطع اینترنت و در دفاع از مبارزات مردم، از ایرانیان مقیم پاریس دعوت کرده است تا در تظاهراتی که روز شنبه 23 نوامبر ساعت 15 در میدان سنت میشل پاریس برگزار می شود، شرکت کنند، تا «ضمن همدلى وهمگامى با مردم در ايران، افكارعمومى، احزاب سياسى ، تشكلات سنديكائى، نهادهاى مدنى و مدافع حقوق بشر را به پشتيبانى از اعتراضات و مطالبات مردم در ايران فرابخوانيم»

جمهوری اسلامی به دنبال افزایش سرسام آور و ناگهانی قیمت بنزین، علیه مردم ایران شمشیر را از رو بسته و پس از اینکه خامنه ای علنا به مردم تاخت و انها را شرور معرفی نمود و مسئولیت همه این فجایع را مستقیما بدوش گرفت، دیگر سران حکومت، از رئیس جمهور امنیتی کار نظام گرفته تا دیگر ماموران دون پایه آن، یکی در پی دیگری شروع به تهدید مردم نمودند و باز سر نخ ماجرا را دون کی شوت وار در خارج شناسائی کردند. حکومتیان برای سرکوب اینترنت را قطع نموده اند تا صدای حق طلبانه مردم در سکوت و بی خبری گم رمق شده و شنیده نشود. تا کنون بر اساس اطلاعاتی که بدست آمده، شمار کشته و زخمی ها بالاست و بسیاری از مردم دستگیر و تحت فشار و شکنجه برای اعتراف به کارهای ناکرده، قرار دارند.

در چنین شرایطی اهمیت دارد که همه جریانات سیاسی و نهادهای دموکراتیک صدای دادخواهانه مردم ایران را پر طنین کنند. وقت ان رسیده است که حول دفاع از آزادی ها و دموکراسی همه جمهوری خواهانی که علیه حکومت فاسد جمهوری اسلامی مبارزه می کنند، متحد شده صدای مستقل خود را در دفاع از مردم ایران به گوش جهانیان برسانند. حزب ما پیشنهاد می کند که جریانات سیاسی و ایرانیان آزادیخواه، امکانات و نیروی خود را هماهنگ کنند و با نهادهای دموکراتیک خارجی، احزاب چپ و انجمن های حقوق بشری با هدف توضیح وضعیت کنونی تماس برقرار کنند و آنها را برای حمایت از مردم و تقبیح حکومت بسیج کنند. مردم ایران نشان داده اند که به شکل ملیونی از این حکومت بیزارند اما به دلیل نداشتن سازماندهی نمی توانند کمر استبداد را بشکنند. صدای ما جریانات چپ و دموکراتیک هم اگر به هم گره نخورد منشا اثری نخواهد شد.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از مبارزات مردم علیه حکومت پشتیبانی می کند. سرکوب وحشیانه انان را محکوم می داند. به خانواده جانباختگان این خیزش تسلیت می گوید. خواهان آزادی زندانیان دستگیر شده خیزش اخیر و دیگر زندانیان سیاسی است. ما از همه هموطنان در فرانسه تقاضا داریم که در تظاهراتی که توسط "هماهنگی ایرانیان" در روز شنبه بر گزار می شود شرکت کنند تا صدای دادخواهانه مردم بتواند پر طنین تر منعکس شود.

 

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)- فرانسه

21نوامبر 20

 

اطلاعيه

شنبه در پاريس گردهم مى آییم تا صداى اعتراض مردم ايران باشيم!

هم ميهنان گرامى!

همانگونه كه مى دانيد مردم به تنگ آمده از بيداد وستم جمهورى اسلامى، همزمان با اعلام افزايش بى سابقه قيمت بنزين ،در سراسر كشور، به خيابان آمدند تا صداى اعتراض خودرا نسبت به اين دستبرد جديد رژيم به قدرتِ خريد ناچيزخود را نشان دهند.

پاسخ حكومت، كه گوئى تصميم خود را ازپيش گرفته بود، كشتار و دستگيرى گسترده مردم بى دفاع بوده است. به طوريكه تا ديشب آمار كشته ها، بيش از ٢٠٠ تن، همراه با صدها مجروح و چندين هزارنفر بازداشتى گزارش شده است.

همه مى دانيم افزايش نرخ بنزين جرقه اى بوده است كه كاسه صبر مردم را لبريز كرده است و خيزش ميليونى آنها را در سراسر كشور بهمراه داشته ودرحال حاضرخروش خشمگین آنها، علیه جمهوری اسلامی و سیاست های ضد مردمی آن، وارد فاز كاملاً تازه ای شده است.

  • اينترنت و اختلال درشبكه هاى تلفنى، امكان خبرگيرى و گزارش خبرگزاريها را با دشوارى مواجه كرده است، با اينهمه براساس شعار ها وشواهد بسيارى، امروز در خيابانهاى ايران از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب كشور، مردم متحدو يكصدا خواهان پايان عمر اين حكومت خودكامه و كسب آزادى ، رهائى و حق حاكميت خود مى باشند.

برماست كه همبسته با به پاخاستگان در داخل كشور، فريادگر آزاديخواهى و حق طلبى آنها در اين سوى مرزها باشيم .

به همين منظور از شما ايرانيان مقيم فرانسه ، همچنين فرانسويان آزاديخواه دعوت مى كنيم ،چون مردم ستمديده در ايران ، دست اتفاق و همبستگى به هم داده ودريك گردهمائى اعتراضى حضور به هم رسانيم ، تا ضمن همدلى وهمگامى با مردم در ايران، افكارعمومى، احزاب سياسى ، تشكلات سنديكائى، نهادهاى مدنى و مدافع حقوق بشر را به پشتيبانى از اعتراضات و مطالبات مردم در ايران فرابخوانيم.

زمان : شنبه 23 نوامبر ساعت 15

مكان : پاريس - ميدان سنت ميشل

«هماهنگى ايرانيان - پاريس، براى پشتيبانى از مبارزات مردم در ايران»

21 نوامبر 2019

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.