شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱

برجام و پیش بینی ها!

۱۴ مهر ۱۴۰۰

گفتگوی تلویزیون اندیشه با مهرداد درویش پور و منصور فرهنگ

در این گفتگو هر دو میهمان به شانس توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی و آمریکا پرداختند و تلاش برای کش و قوس مذاکرات توسط جمهوری اسلامی را بخشی از اعمال فشار بر آمریکا برای کسب امتیازات بیشتر دانستند.

Ramze Pirouzi 09 29 21 رمز پیروزی

 

با این همه هردو برآن بودند که جمهوری اسلامی راهی جز تن دادن به مذاکرات نداشته اما این مذاکرات به معنای پایان بخشیدن به تنش های آمریکا و دشمنی جمهوری اسلامی ایران با آن که بخشی از هویت ایدئولوژیک نظام را تشکیل می دهد نخواهد بود. همچنین بعید است به سادگی شاهد رفع کامل تحریم های آمریکا شویم و یا با دورنمای رفعت مشکلات اقتصادی و کاهش نارضایتی ها روبرو شویم. با این همه حکومت نیز می کوشد با استفاده از تضادهای بین المللی ومنطقه ای و ا زجمله تضاد آمریکا با چین و روسیه مانور دهد. هر دو نفر تاکید داشتند که احتمال گسترش خیزش های اجتماعی با توجه به گسترش نارضایتی ها وجود دارد که جامعه اپوزیسیون می بایست به جای آلترناتیو سازی در خارج از کشور یا حمایت از تحریم ها و اتکا به قدرت های بیگانه حول حقوق بشر و حمایت از این جنبش ها گسترده ترین همگرایی را سازمان دهد.

 

 

بخش: 

دیدگاه‌ها

با عرض سلام و دورود خدمت شما با توجه به اینکه فروش نفت ایران توسط امریکا تحریم شده اما رژیم ایران همچنان نفت رایگان و پول نقد برای سوریه و حزب الله لبنان ارسال می کند و برق و گاز را به عراق و یا کشورهای همسایه صادر می کند و یا از طریق استخراج بیت کوین درامد هنگفت کسب می کند که نباید به این رژیم این اجازه داده شود تا زمانیکه این رژیم پول نقد در اختیار دارد سرنگون نخواهد شد باید همه این روزنه های کسب درآمد به روی این رژیم بسته شوند امریکا و اسرائیل باید با موشک نفتکشهای ایران به سمت حزب الله لبنان را هدف قرار دهند اقتصاد ایران با تحریمهای امریکا آسیب دیده ولی برای نابودی کامل این اقتصاد باید تحریمهای بیشتری اعمال شود و به این رژیم اجازه صادرات برق وگاز داده نشود و این رژیم نتواند به حزب الله لبنان وسوریه کمک کند هرچه قدر اقتصاد ایران بیشتر دچار فروپاشی شود و خزانه دولت خالی از پول نقد شود احتمال سرنگونی رژیم بیشتر خواهد شد
0

افزودن دیدگاه جدید