رفتن به محتوای اصلی

دست از کشتار زندانیان بردارید

دست از کشتار زندانیان بردارید
بیانیه عمومی ۳۷ تشکل مستقل در حمایت از تجمع اعتراضی خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام
دوشنبه, 12. سپتامبر 2022 - 00:13

روز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ جمعیتی از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام، مقابل دادگستری و دادگاه عمومی و انقلاب کرج تجمع کردند و روزهای بعد نیز تا امروز به تجمعات خود مقابل قوه قضائیه در تهران با خواست اعدام نکنید، ادامه داده و خواهان توقف اعدام زندانیان هستند.

این تجمعات در حالی شروع شدند که در روز ۱۵ شهریور، اولین روز از برپایی تجمعات، ۱۰ نفر در زندان‌های کرج و میناب به دار آویخته شدند و طبق اخبار انتشار یافته طی روزهای گذشته حداقل ۱۸ نفر دیگر در زندان‌های گوهردشت، قزلحصار و میناب جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند.

علاوه بر این، هم‌اکنون تعداد بسیار زیادی که آمار دقیق آن در دست نیست، محکوم به اعدام و در انتظار اجرای حکم هستند که دو نفر از فعالین کوییر (LGBTQI+) به نام‌های زهرا صدیقی همدانی و الهام چوبدار نیز در زمره آنها هستند.

در مدت چهل و سه سال گذشته، اعدام و قتل زندانیان به اتهامات و بهانه‌های مختلف، سیاسی و عادی مرتبط با مواد مخدر، قتل، سرقت مسلحانه و غیره به یک نُرم و روش حکومت‌داری تبدیل شده است.

آمار اعدام (قتل عمد) زندانیان طی این دوره چهل و سه ساله، حتی یکبار هم به صورت رسمی و دقیق منتشر نشده. اما با پیگیری مراجع حقوق بشری و ... آمار ده‌ها هزار نفری اعدام قطعی است. اعدام در ایران هیچ بخشی از جامعه را در امان نگذاشته و از کودک تا کهن‌سال و زن و مرد به هر بهانه و اتهامی از سیاسی گرفته تا همجنسگرا و عادی و ... را شامل می‌شود.

نگاهی به گزارش‌های منتشر شده در رابطه با اعدام‌های اخیر، واقعیت وحشتناک قتل عام روزانه را به وضوح ثابت خواهد کرد. در مدت ۵ ماه، از اواخر دی ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱ تعداد ۱۶۸ نفر ثبت شده؛ یعنی در هر یک روز و 3 ساعت یک نفر اعدام شده است.

روند افزایشی تعداد اعدامیان و صدور احکام اعدام در مدت یک سال گذشته، حکایت از عزم و سیاست جدی دستگاه قضایی برای پوشش گذاشتن بر فساد و چپاول‌های سازمان‌یافته صدها هزار میلیارد تومانی در ارگان‌ها و نهادهای حکومتی است که با گرفتن ژست مبارزه با دزدی، قاچاق مواد مخدر و ناامنی اجتماعی می‌خواهد تمرکز و فشار افکار عمومی را بر دزدی‌های خودی‌ها کم رنگ کند و کاهش دهد.

علاوه بر زندانیان سیاسی، عقیدتی و جرم‌‌انگاری‌های مرتبط به گرایش‌های جنسی و جنسیت افراد که عملا هیچ جرمی را مرتکب نشده‌اند و تنها دلیل اعدام آنان این بوده که به مذاق حاکمان خوش نیامده‌اند.

 اما درباره محکومین جرائم عادی نیز باید گفت که این افراد نیز خود قربانیان شرایط و اوضاع اقتصادی و اجتماعی‌ای هستند که دزدان و چپاولگران در سیستم حاکم بر جامعه، برای بیش از  ۸۰ میلیون انسان ایجاد کرده‌اند.

به جای اعدام و به قتل رساندن قربانیان شرایط موجود و پاک کردن صورت مسئله، باید بانیان دزد و غارتگر را معرفی و زندانی کرد تا ریشه هر گونه بزهکاری و ناهنجاری اجتماعی خشکانده شود.

امضاء کنندگان این بیانیه ضمن حمایت قاطعانه از تجمع خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام، خواهان توقف فوری اعدام زندانیان و لغو احکام اعدام به هر اتهام و بهانه‌ای هستند

امضاء :

۱-اتحاد بازنشستگان ایران

۲-انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

۳-تشکل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

۴-سندیکای نقاشان البرز

۵-شورای بازنشستگان ایران

۶-گروه اتحاد بازنشستگان ایران

۷-گروه بازنشستگان مستقل تهران

۸-گروهی از معلمان و بازنشستگان کانون های صنفی ایران

۹-ندای زنان ایران

۱۰-گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه

۱۱-گروهی از مهندسان و کاسبان فروش نرم‌افزار پاساژ میرداماد کرمانشاه

۱۲-گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه

۱۳-گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر کرمانشاه

-گروهی از کارگران برق کار ساختمانی سقز

۱۵-گروهی از کارگران نقاش ساختمانی سقز

۱۶-گروهی از کارگران لوله کشی ساختمانی سقز

۱۷-گروهی از زنان خانه‌دار سقز

۱۸-گروهی از جوانان‌ بیکار محله بهارستان سقز

۱۹-گروهی از جوانان بیکار محله تپه شافعی سقز

۲۰-گروهی از جوانان بیکار محله کریم آباد

۲۱-گروهی از جوانان بیکار محله تپه مالان سقز

۲۲-گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی سقز به همراه خانواده هایشان

۲۳-گروهی از بازنشستگان خدمات درمانی سقز

۲۴-گروهی از مردم محله بهارستان سقز

۲۵-گروهی از مردم محله شریف آباد سقز

۲۶-گروهی از مردم محله نشمیلان سقز

۲۷-گروهی از مردم محله سعدی سقز

۲۸-گروهی از مردم شهرک دانشگاه سقز

۲۹-گروهی از کارگران شاغل شهرک صنعتی سقز

۳۰-گروهی از بازنشستگان شهر آمل

۳۱-گروهی از فعالین لغو کار کودکان تهران

۳۲-گروه هایی از دانشجویان علوم پزشکی اصفهان

۳۳-گروهی از زنان خانه دار سنندج

۳۴-گروهی از کارگران ساختمانی خیابان ۲۵ شهریور سنندج

۳۵-گروهی از دستفروشان خیابان شهدا سنندج

۳۶-گروهی از فعالین کارگری سنندج

۳۷-گروهی از کارگران مرغداری های مریوان

۱۴۰۱/۰۶/۱۹

دیدگاه‌ها

حسین

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما رژیم منحوس جمهوری اسلامی نه تنها دشمن مردم ایران است بلکه دشمن آمریکا اسرائیل و انگلیس است بسیجیان و مزدوران سپاه پاسداران در بسیاری از تظاهراتهای رژیم در خیابان علاوه برشعار مرگ بر امریکا و اسرائیل شعار مرگ برانگلیس هم سر داده اند انها با همه کشورهای اروپایی و بویژه امریکا و اسرائیل سرجنگ و ستیز دارند ارزوی خامنه ای اینست که برای همیشه اسرائیل را نابود کند خامنه ای و سپاه پاسداران قسم خورده اند اسرائیل را برای همیشه از صفحه روزگار محو کنند کار این رژیم از تحریمهای فلج کننده گذشته و باید امریکا و اسرائیل از گزینه نظامی و جنگ با این رژیم استفاده کنند مردم ایران برای براندازی این رژیم به کمک و پشتیبانی ارتش آمریکا و اسرائیل نیاز دارند اگر این رژیم سرنگون نشود روز به روز خطرناک تر و گستاخ تر خواهد شد امید خامنه ای برای بقای خودش و حکومتش ساخت بمب هسته ای و موشکهای بالستیک است امریکا و اسرائیل باید هرچه سریعتر تاسیسات خطرناک هسته ای و موشکی این رژیم را نابود کنند

س., 13.09.2022 - 00:28 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.