رفتن به محتوای اصلی

سخنی با مجریان سرکوب: سرکوب نکنید، با مردم بمانید و فردا را دریابید!

سخنی با مجریان سرکوب: سرکوب نکنید، با مردم بمانید و فردا را دریابید!
پنج‌شنبه, 22. سپتامبر 2022 - 17:28
image-20220919132056-1

تظاهرات مردمی دامن‌گستر و برحق در اعتراض به قتل مهسا (ژینا) امینی – این دخت کردستان و مردم ایران، بار دیگر ماموران دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی را در برابر آزمون نوینی قرار داده‌است. این امتحان که، آیا کماکان چونان چماق سرکوب علیه مردمان عمل کنند و یا در کسوت نیروی انتظامی‌ با سرپیچی از دستور فرماندهان سر سپردە‌ی خود و شانه‌ خالی‌کردن از سرکوب خواهران و برادران هموطن خود، کنار مردم قرار بگیرند و با مردم باشند.

هر ماموری باید بداند که دوره‌ی زمانی تقابل میان مردم ستمدیده و این نظام ستمگر دیری نخواهد پایید و سرانجام با به زانو درآمدن دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی به پایان خواهد رسید. آن‌چه اما در ذهن مردم حک شده و بر جای خواهد ماند، نه تنها سیاست‌های سرکردگان راس حکومت و اجرای آن‌ها از سوی فرماندهان نهادهای سرکوب، بلکه نوع عملکرد میدانی آنانی نیز خواهد بود که دستور ضرب و بازداشت  معترضین را می‌گیرند.

مردم آن مامورانی را که حاضر نمی‌شوند تن به اطاعت کورکورانه بدهند، فراموش نخواهند کرد. آنان را هم اکنون نیز، به‌گونه‌ی بس گسترده‌ای قدر نهاده و فرزندان همت‌ورز خود دانسته و به اطرافیان دور و نزدیک خود این‌گونه معرفی می‌کنند. انتخاب با خود هر ماموری است که با ایستادن در کنار مردم معترض به هم‌دردی با آنان برخیزد که حرف حق می‌زنند و حق طبیعی‌شان را می‌خواهند و یا  این که دستور بالادستی‌ها را اجرا کند. هر ماموری باید بداند که با آوردن این بهانه که مامور بوده و معذور، قادر به تبرئه‌ی خود از مشارکت در سرکوب و جنایت نخواهد بود.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بر آن است که در موقعیت جنبش کنونی کشور و وضعیت هر روز  رو به گسترش آن، یکی از ارکان مبارزاتی تظاهرات مردمی، کار روشنگرانه میان پرسنل وظیفه و ثابت نیروهای انتظامی و نظامی و حتی امنیتی‌هاست. باید کوشید تا اینان هر چه بیشتر پی ببرند در فردای خود همانی را درو خواهند کرد که امروز در میدان عمل می‌کارند. اینان باید تشویق به ایستادگی در برابر فرامین سرکوب شوند تا به تشخیص خود به هر طریق ممکن از دستورات سرکوبگرانه‌ی حکومت سرپیچی کنند. به آن‌ها باید گفت مردم هر عملکردی در این عرصه را زیر نظر دارند.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.