رفتن به محتوای اصلی

مسئول «مرگ» جواد روحی جمهوری اسلامی است!

مسئول «مرگ» جواد روحی جمهوری اسلامی است!
برای آزادی زندانیان سیاسی متحد شویم!
شنبه, 2. سپتامبر 2023 - 14:44

اعلام «مرگ» جواد روحی در زندان، نمونه‌ی بارز سلب امنیت از آحاد مردم ایران در زیر سلطه‌ی جمهوری اسلامی، بازداشت‌های خودسرانه و شکنجه و قتل معترضان است. اکنون هزاران تن از جوانان معترض که در جریان جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» بازداشت شده‌اند، هم چنان در زندان هستند. هر کدام از آن‌ها می‌توانند سرنوشت مشابهی پیدا کنند.

جواد روحی در جریان اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی در سال  ۱۴۰۱ بازداشت شد. او در زندان، شدیدا شکنجه شد. با شلاق و شوک الکتریکی و دیگر تعرض‌های غیر انسانی، او را وادار کردند که به جرم‌های ناکرده اعتراف کند. او در بیدادگاه‌های جمهوری اسلامی به سه بار اعدام محکوم شده‌بود. اما حکم اعدام او در دیوان عالی دستگاه قضائی آدمکش جمهوری اسلامی هم نقض شد. آش این پرونده‌سازی آن‌قدر شور بود، که دیوان عالی دستگاه قضائی رژیم هم حاضر به تایید آن نشد.

در آستانه‌ی نخستین سالگرد قتل مهسا - ژینا - امینی و آغاز این جنبش، دستگاه سرکوب رژیم با بازداشت‌های گسترده‌ی فعالان جنبش زنان، خانواده‌های جانباختگان این جنبش، روزنامه‌نگاران، کنشگران مدنی، فعالان جنبش‌های اجتماعی از جمله کارگران، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان و ...، در صدد جلوگیری از هر گونه برآمد عمومی در این سالگرد است. «مرگ» در زندان نیز می تواند جزو این تمهیدات مذبوحانه‌ باشد. رژیم هم چنین با اخراج گسترده‌ی استادان متعهد دانشگاه و نیز تعلیق، تهدید و بازداشت دانشجویان مبارز در تلاش است که یکی دیگر از سنگرهای دفاع از جنبش انقلابی مردم را خاموش سازد. اما هیچ کدام از این اقدامات قادر نخواهد بود گامی را که جنبش انقلابی برای برچیدن بساط جمهوری اسلامی برداشته‌است، به عقب برگرداند.

حزب چپ ایران با ابراز همدردی با خانواده‌ی جواد روحی و دیگر خانواده‌های داغدار قتل‌های سیاسی جمهوری اسلامی در زندان، از همه‌ی مبارزان راه آزادی و عدالت اجتماعی، مجامع مدافع حقوق بشر و کمیته‌ی حقیقت‌یاب سازمان ملل، می‌خواهد که با ادامه‌ی کشتار در زندان‌ها مقابله کنند. جان زندانیان سیاسی در جمهوری اسلامی همواره در خطر است. در سی و پنجمین سالگرد کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷، باید جمهوری اسلامی را وادار ساخت که قتل و کشتار در زندان‌ها را متوقف سازد. ما خواهان تلاش گسترده‌تری از سوی نیروهای سیاسی، فرهنگی و مدنی برای آزادی فوری همه‌ی زندانیان سیاسی هستیم. تاخیر در این تلاش، جان‌های بیشتری را در معرض خطر «مرگ» قرار خواهد داد.

برای آزادی زندانیان سیاسی متحد شویم!

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران
۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲ سپتامبر ۲۰۲۳

دیدگاه‌ها

سیروس

نمی‌دانید چه شور و شعفی به ما دست می‌دهد وقتی با خانواده‌های داغدار احساس همدردی و همدلی میکنید . نمی‌دانید سر تا پایمان غرق چه غروری میشود وقتی جمهوری اسلامی را مسئول مرگ زندانیان و از جمله جواد روحی اعلام میکنید .
رفقا ! باز هم ذوقمرگمان کنید .

س., 05.09.2023 - 03:11 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.